Výběr desktopového prostředí pro začátečníka

xfce

Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #30 kdy: 15. 12. 2017, 08:26:55 »
Nikdo se nepozastavil nad
kde im chcem dat linux-debian jessie
Jessie je oldstable!

A?
I Jessie ma backports repozitar, z hlediska vyberu DE se neco meni?
Pokud ma nejakej duvod pouzit oldstable (Jessie) namisto stable (Stretch) tak pouzije Jessie a nic se nedeje.
Jessie ma stale beznou podporu do leta 2018, LTS podporu do dubna 2020.
Sam mam Jessie na serveru a jednoduse funguju, prozatim neni potreba prechazet na Stretch, byt to mam v planu.
Z pohledu XFCE tam bude mit sice starsi verzi (4.10), zatimco ve Stretchi je novejsi (4.12), ale porad je to funkcni XFCE (samozrejme 4.12 je pro me lepsi nez 4.10, ale i 4.10 jsem dlouho pouzival, a?).


Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #31 kdy: 15. 12. 2017, 08:42:47 »
Nikdo se nepozastavil nad
kde im chcem dat linux-debian jessie
Jessie je oldstable!

A?
I Jessie ma backports repozitar, z hlediska vyberu DE se neco meni?
Pokud ma nejakej duvod pouzit oldstable (Jessie) namisto stable (Stretch) tak pouzije Jessie a nic se nedeje.
Jessie ma stale beznou podporu do leta 2018, LTS podporu do dubna 2020.
Sam mam Jessie na serveru a jednoduse funguju, prozatim neni potreba prechazet na Stretch, byt to mam v planu.
Z pohledu XFCE tam bude mit sice starsi verzi (4.10), zatimco ve Stretchi je novejsi (4.12), ale porad je to funkcni XFCE (samozrejme 4.12 je pro me lepsi nez 4.10, ale i 4.10 jsem dlouho pouzival, a?).

tak novy debian tam nechcem jessie mi uplne staci...

jmk

  • ***
  • 178
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #32 kdy: 15. 12. 2017, 09:28:24 »
Citace
Jessie je oldstable!
Jessie není tragedie. Také ho prozatím instaluji pro BFU (+ backports). Na některém HW má Jessie prostě zatím paradoxně méně instalačních problémů než Stretch u kterého jsem na problémy narazil : jako např. se defaultně neinstaluje synaptic a pak člověk pátrá proč ten touchpad nefunguje a další podobné "prkotiny" - ale to je vývoj. Nenadávám jen konstatuji.

Díky za opravu mé neznalosti - MenuLibre balík jsem neznal - to asi proto, že se vždy snažím maximálně využít "palubních prostředků" daného DE, aby jsem minimalizoval problémy při následném upgradu - např. jeden můj Debian desktop má za sebou již cestu od Wheezy - Jessie - Stretch a funguje.

Jak jsem již psal MATE a XFCE jsou oba plnohodnotné DE a záleží na vkusu/zkušenostech každého. Já mám již např. pro MATE udělaný skript pro nastavení pracovního prostředí ala W7 a sekám to jak Baťa cvičky  ;D ;D
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #33 kdy: 15. 12. 2017, 12:47:44 »
Citace
Jessie je oldstable!
Jessie není tragedie. Také ho prozatím instaluji pro BFU (+ backports). Na některém HW má Jessie prostě zatím paradoxně méně instalačních problémů než Stretch u kterého jsem na problémy narazil : jako např. se defaultně neinstaluje synaptic a pak člověk pátrá proč ten touchpad nefunguje a další podobné "prkotiny" - ale to je vývoj. Nenadávám jen konstatuji.

Díky za opravu mé neznalosti - MenuLibre balík jsem neznal - to asi proto, že se vždy snažím maximálně využít "palubních prostředků" daného DE, aby jsem minimalizoval problémy při následném upgradu - např. jeden můj Debian desktop má za sebou již cestu od Wheezy - Jessie - Stretch a funguje.

Jak jsem již psal MATE a XFCE jsou oba plnohodnotné DE a záleží na vkusu/zkušenostech každého. Já mám již např. pro MATE udělaný skript pro nastavení pracovního prostředí ala W7 a sekám to jak Baťa cvičky  ;D ;D

pls mozes mi ten script posunut by som ho len spustil a by som to mal teda jednoduchsie a nahodil by som teda mate..

jmk

  • ***
  • 178
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #34 kdy: 16. 12. 2017, 12:59:34 »
Scripty + soubory z odkazu https://uloz.to/tam/_nFD0IihYJKwf stáhni do jednoho adresáře. Pak si otevři terminál a přepni se do daného adresáře kam jsi vše stáhl.

Jsou zde 3 scripty, které se musí spouštět postupně po sobě. Pokud bude chtít nějaký script následný restart tak to vypíše do konzole. Script se spouští 
Kód: [Vybrat]
$ sh nazev_scriptu - bez sudo!

UPOZORŇUJI ŽE SCRIPTY NEJSOU OŠETŘENÉ NA CHYBOVÉ STAVY (KDYŽ NARAZÍ NA CHYBU JEDE DÁL) A JSOU ABSOLUTNĚ BEZ ZÁRUKY! Předpokládají, že je instalován systém Debian MATE z toho image https://cdimage.debian.org/cdimage/archive/8.3.0-live/amd64/iso-hybrid/ a vyšší.

Upravuje profil právě přihlášeného uživatele, který musí mít povolené používat sudo!

Scripty jsou uvnitř komentované - tak se nejdříve zorientuj. A když tak si zakomentuj věci co nepotřebuješ.

#enable contrib a non-free repozitaru + apt-get dist-upgrade
modsource.sh
#instalace vlc, skype, team-viewer, flash a další
instapp.sh
#konfigurace pracovního prostředí uživatele
modconfig.sh
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.


jmk

  • ***
  • 178
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #35 kdy: 16. 12. 2017, 16:49:53 »
Ještě docela podstatný soubor bez kterého script modconfig.sh nefunguje korektně  ;D ;D
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #36 kdy: 18. 12. 2017, 17:58:50 »
poslal si mi spravny link na tom uloz.to?
 https://uloz.to/tam/_nFD0IihYJKwf

pretoze ja tam vidim len:
Oracle_VM_VirtualBox_Extension_Pack-5.1.6-110634.vbox-extpack 17 MB 0   
a
teamviewer_qs.tar.gz .gz 18 MB

alebo teda to co si dal do tych odkazov to je vsetko co potrebujem?

a instaloval som to zo zakladneho balika debian jessie a tam pri instalacii si uz stiahnem aj Make a vsetko potrebne...

a jasne v danom uzivatelovi nie je nic nastavene pomocou prikazu sudo moze instalovat a nastavovat co len chce....
aksi mal na mysli taketo obmedzenia ze dany uzivatel moze pomocou suda naprv len vypnut stroj a nic viac....
« Poslední změna: 18. 12. 2017, 18:02:47 od p3dr04444 »

jmk

  • ***
  • 178
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #37 kdy: 18. 12. 2017, 22:33:29 »
Doporučuji si znovu přečíst můj příspěvek, pozorně. Vše je jasné napsáno, tak se drž instrukcí. Apropo make vůbec nepotřebuješ. Nic komplikovat není třeba. Scripty fungují v Bashi - což je ovšem zřejmé pokud si ho otevřeš. Předpokládám,  že jsi již nějaký linuxový script viděl, takže se zorientuješ rychle.

Pokud chceš ovšem script typu bezmyšlenkovitě "next, next" tak bohužel nemohu sloužit....
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

nobody(ten pravej)

Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #38 kdy: 18. 12. 2017, 22:47:26 »
@p3dr04444: nebo zkus proste to Xubuntu 16.04LTS, vychozi panel je v podstate jako Windows, jen je nahore a posunes ho v GUI nastaveni panelu dolu ;-) omezeni shutdown, nastaveni pozadi, ikon na plose, panelu apod si nastavis take snadne viz: https://wiki.xfce.org/howto/kiosk_mode

Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #39 kdy: 19. 12. 2017, 06:27:14 »
Doporučuji si znovu přečíst můj příspěvek, pozorně. Vše je jasné napsáno, tak se drž instrukcí. Apropo make vůbec nepotřebuješ. Nic komplikovat není třeba. Scripty fungují v Bashi - což je ovšem zřejmé pokud si ho otevřeš. Předpokládám,  že jsi již nějaký linuxový script viděl, takže se zorientuješ rychle.

Pokud chceš ovšem script typu bezmyšlenkovitě "next, next" tak bohužel nemohu sloužit....

super diki cez sviatky sa uz budem s tym hrat :)

jmk

  • ***
  • 178
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #40 kdy: 08. 01. 2018, 11:48:40 »
@p3dr04444....docela by mně zajímalo jak jsi dopadl  ;)
Write programs that do one thing and do it well. Write programs to work together. Write programs to handle text streams, because that is a universal interface.

Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #41 kdy: 03. 02. 2018, 17:33:18 »
cawko
prebehol som tie skripty a vyberam si z toho presne co sa pre mna hodi najlepsie...
a davam do svojho....
ale chyba mi jedna dolezita cast ktoru potrebujem a nemas tam ani ty ze potrebujem aby uzivatel mal zakazane vypnut, restartovat,uspat pocitac....
prsote aby som to mohol len ja cez roota v prikazovom riadku dat vypnut a restartovat....

nahodou si aj toto neriesil co?
bo zatial to googlim....

Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #42 kdy: 03. 02. 2018, 18:08:08 »
ale skusal som aj to xfce a to sa mi tiez celkom pozdava...

uvidim musim vyriesit to zakazanie vypnutia..

ak by ste niekto nahodou vedeli ako to zakazat aby to mohol len root bud na xfce alebo mate
budem vdacny

nobody(ten pravej)

Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #43 kdy: 03. 02. 2018, 19:23:10 »
pro Xfce je povoleni shutdown konkretni skupine ci uzivateli zde:
https://wiki.xfce.org/howto/kiosk_mode
btw: odkaz posilam uz potreti v tomhle vlakne ;-)

Re:Výběr desktopového prostředí pro začátečníka
« Odpověď #44 kdy: 04. 02. 2018, 11:40:29 »
pro Xfce je povoleni shutdown konkretni skupine ci uzivateli zde:
https://wiki.xfce.org/howto/kiosk_mode
btw: odkaz posilam uz potreti v tomhle vlakne ;-)

sorry to som prehliadol lebo som sa zameral na to MATE a tysi tu veru dal dobry link idem skusit bo co som aj googlil toto
http://forums.debian.net/viewtopic.php?t=76730#p424013
tak to mi neslo idem skusit to tvoje a dam vediet...