reklama

Vhodná bitcoin směnárna

Alpha

Vhodná bitcoin směnárna
« kdy: 07. 12. 2017, 20:09:03 »
Jakou pouzivate BTC smenarnu btc->cz s vyhodnym kurzem?
« Poslední změna: 07. 12. 2017, 21:10:08 od Petr Krčmář »

reklama

phalkon

Re:Vhodna bitcoin smenarna
« Odpověď #1 kdy: 07. 12. 2017, 20:19:14 »
tuhle: https://smenarnabtc.cz/

potřebuješ k tomu ještě arbolet peněženku a pokud máš ještě účet u fio banky, tak jsou transakce prakticky okamžitý ;)

Sten

Re:Vhodná bitcoin směnárna
« Odpověď #2 kdy: 07. 12. 2017, 23:23:24 »
Simple Coin. Není k tomu potřeba Arbolet peněženka :)

petr

« Odpověď #3 kdy: 08. 12. 2017, 04:01:01 »
Neni lepsi rovnou burza? Neco jako coinmate.io napr.?

phalkon

« Odpověď #4 kdy: 08. 12. 2017, 10:50:20 »
Co se směnáren týče, tak https://smenarnabtc.cz/ nemá v ČR zatím konkurenci.
Je prostě až moc výhodná, ostatní si ukousnou mnohem větší díl.

Burzy můžou být ještě výhodnější, nevím.... ale i tam určitě budou nějaký poplatky.
A nejspíš budou chtít nějakou identifikaci (naskenovanou občanku a tak), což je pochopitelný, ale někomu se do toho třeba nebude chtít. Smenarnabtc.cz nabízí pro menší transakce (do 900 eur za den) anonymitu.

Každopádně neinvestujte bezhlavě. :) Tohle stojí za přečtení.
https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/7gi55s/dont_invest_recklessly/

petr

« Odpověď #5 kdy: 08. 12. 2017, 13:07:41 »
Ja jsem z ceskych pouzil prave coinmate, protoze vklad == 0 (pres FIO okamzity), a poplatek za smenu mi prisel standardni (kolem 0.1-0.2%, nevim presne). Vyber BTC asi 0.001. Takze na poslani penez na nejakou zahranicni burzu (treba bitfinex) naprosto idealni.

A navic je to burza = nabidka/poptavka, zadna smenarna kde se nakup/prodel lisi o 60k.

i

« Odpověď #6 kdy: 08. 12. 2017, 13:11:26 »
Pokud nespěcháš, tak burza je určitě lepší, ale ke smenarnabtc.cz není třeba Arbolet-peněženka, jen to nemají v návodu dostatečně popsané.  Po několika mailech s jejich podporou, před pár týdny vyzkoušeno a funguje.

Mimochodem, tyto dva dny, jsou všechny směnárny i burzy nepoužitelné, bitcoinová síť je přehlcena, na bitcoin se vrhlo příliš mnoho lidí a platby s poplatkem menčím než 600,- Kč prakticky neprochází.  před měsícem hladce procházely i platby s poplatkem 50,- Kč a před dvěma lety občas prošla i platba bez poplatku.

No snad lidem dojde, že bitcoin je spíš spořící prostředek s vestavěnou loterii v ceně, než platební systém a pak se síť zase uvolní.

petr

« Odpověď #7 kdy: 08. 12. 2017, 19:04:44 »
Co se na to ted divam tak takova arbitraz by neskodila, nakoupita na te smenarne za 325k a prodat na coinmate za 345k. Haha asi to zkusim :)

phalkon

« Odpověď #8 kdy: 08. 12. 2017, 22:43:40 »
Co se na to ted divam tak takova arbitraz by neskodila, nakoupita na te smenarne za 325k a prodat na coinmate za 345k. Haha asi to zkusim :)

To by asi i šlo. A jestli chceš osekat "transaction fees", tak arbolet je částečně hradí.
Nabízejí i posílání bitcoinů zdarma, ale ty platby odchází hromadně každých osm hodin, což je na tohle asi dost pomalý... za osm hodin můžeš mít kurz úplně někde jinde.

petr

« Odpověď #9 kdy: 08. 12. 2017, 23:41:47 »
Já jsem naposledy nakupoval za 80k, takže mi ten kurz na coinmate přišel trochu mimo.

Lol Phirae

« Odpověď #10 kdy: 09. 12. 2017, 10:09:41 »
Mimochodem, tyto dva dny, jsou všechny směnárny i burzy nepoužitelné, bitcoinová síť je přehlcena, na bitcoin se vrhlo příliš mnoho lidí a platby s poplatkem menčím než 600,- Kč prakticky neprochází.

Kdepak udělali soudruzi z NDR chybu?  ;D ;D ;D

reklama