Vypnutí automatického přidávání tiskáren v CUPS/Gnome

Ahoj, na dvou počítačích používám distribuce (Ubuntu 17.10, Debian testing), které obsahují prostředí Gnome 3, CUPS atd. Neskutečně mě otravuje, jak mi systém neustále automaticky přidává tiskárny, které našel v sítí. Chci pouze ty, co si přidám sám. Hledal jsem na Google a našel jsem dva způsoby:

1) upravit
Kód: [Vybrat]
/etc/cups/cupsd.conf a nastavit
Kód: [Vybrat]
Browsing Off
BrowseLocalProtocols none

Nastavit Browsing na Off nepomáhá a tudíž se musí vymazat protokoly z BrowseLocalProtocols. Tento způsob se mi zdá dost divný, já v podstatě nezastavuji hledání jako takové, ale pouze mažu protokoly.

2) použít příkaz
Kód: [Vybrat]
cupsctl --no-share-printers
Toto mi funguje pouze do restartu. Poté je vše při starém.

Víte někdo jak se má správně toto automatické hledání a přidávání tiskáren vypnout?


Re:Vypnutí automatického přidávání tiskáren v CUPS/Gnome
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2017, 19:01:34 »
Tady ještě abych byl přesný. Např. v Ubuntu je ve výchozím stavu v konfiguráku CUPS nastaveno Browsing Off. Což už nechápu vůbec. Je to Off, ale skenování tiskáren v síti vesele probíhá dál.

.

Re:Vypnutí automatického přidávání tiskáren v CUPS/Gnome
« Odpověď #2 kdy: 30. 11. 2017, 00:05:47 »
To odebírání protokolů je správně. Když není povolený žádný, tak je to vypnuté. BrowseLocalProtocols je na sdílení lokální tiskárny. BrowseRemoteProtocols je na objevování sdílených tiskáren. BrowseProtocols je na obojí.

Možná to jde i někde naklikat, ale to nevím. Vypni to v cupsd.conf i cups-browsed.conf. A cups-browsed ještě úplně zakazuju -- systemctl disable cups-browsed.