Recruiterka prosí o pomoc (jen feedback)

CoffeeMan

Re:Recruiterka prosí o pomoc (jen feedback)
« Odpověď #240 kdy: 08. 12. 2017, 23:20:14 »
Tak prý ne, je to pobočka FIO banky. A vo co, že tam o tom nic neví.


qwertz

Re:Recruiterka prosí o pomoc (jen feedback)
« Odpověď #241 kdy: 09. 12. 2017, 11:42:59 »
Jak jsem psal níže: pokud nebudeme brát důchody odděleně od zbytku státního rozpočtu, je nesmysl říkat, že důchodový systém je v mínusu, protože nic jako důchodový systém neexistuje, a je to zhruba stejná pitomost jako říkat, že státní školství je v mínusu, protože ho nepokryjí platby studentů státím školám.

Tady je jeden podstatný rozdíl. V případě důchodů existuje alespoň na papíře snaha hradit důchody z daní k tomu určených (tzv. odvody nebo sociální pojištění či jak se to jmenuje). Protože se tváříme, že k tomuto účelu máme stanovenou daň (a s přihlédnutím k tomu, že důchody tvoří víc než třetinu rozpočtu) je zcela zjevné, že systém důchodů je schodkový (porovnáním vstupů a výstupů). V tomto ohledu jsou důchody totéž jako zdravotní pojištění nebo poplatek za televizi (obojí jsou de-facto účelové daně)

V případě školství žádná speciální daň pro školy neexistuje.

Karel

Re:Recruiterka prosí o pomoc (jen feedback)
« Odpověď #242 kdy: 09. 12. 2017, 15:47:29 »
Jak jsem psal níže: pokud nebudeme brát důchody odděleně od zbytku státního rozpočtu, je nesmysl říkat, že důchodový systém je v mínusu, protože nic jako důchodový systém neexistuje, a je to zhruba stejná pitomost jako říkat, že státní školství je v mínusu, protože ho nepokryjí platby studentů státím školám.

Tady je jeden podstatný rozdíl. V případě důchodů existuje alespoň na papíře snaha hradit důchody z daní k tomu určených (tzv. odvody nebo sociální pojištění či jak se to jmenuje). Protože se tváříme, že k tomuto účelu máme stanovenou daň (a s přihlédnutím k tomu, že důchody tvoří víc než třetinu rozpočtu) je zcela zjevné, že systém důchodů je schodkový (porovnáním vstupů a výstupů). V tomto ohledu jsou důchody totéž jako zdravotní pojištění nebo poplatek za televizi (obojí jsou de-facto účelové daně)

V případě školství žádná speciální daň pro školy neexistuje.

No, já jsem řekl, že Klaus nechal zmizet 300mld naspořených na důchodovém účtu.
Někteří lidé se na mě vrhli s tím, že přece nic jako oddělený důchodový účet neexistuje. Že státní rozpočet je jen jeden, a na začátku do něj něco nateče a na konci z něj něco vypadne, a nedává smysl řešit, kudy ty peníze tekly.
Tvrzení, na které reagujete byla část mého protipříkladu proti jejich tvrzení.