Povýšení v práci samo od sebe?

ivan

Povýšení v práci samo od sebe?
« kdy: 24. 11. 2017, 11:59:03 »
Zdravím!

Stalo se vám někdy, že jste byli v práci povýšeni sami od sebe? Např. že jste podávali lepší výkon než ostatní kolegové v týmu nebo že se vám podařiil projekt a na konci projektu vás šéfové povýšili a zvýšili vám plat? Anebo jste si o to vždy museli říkat, případně si to až "vydupat" a hrozit odchodem a až pak se pohnuly ledy?


Jirovec

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #1 kdy: 24. 11. 2017, 12:37:58 »
Myslím že to není běžné a přidají jedině pokud dostáváš tak málo, že jim to začne být blbý. To je ale chyba toho zaměstnance, protože nezná cenu svojí práce a neřekl si o zvýšení už dříve.

grg

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #2 kdy: 24. 11. 2017, 12:43:36 »
V niektorých korporáciách sa zvyknú dvíhať platy pri určitej príležitosti o pár percent všetkým, niekedy aj každý rok. Ale je pravda, že u nás to už dobrých pár rokov nebolo, vlastne za 7 rokov to bolo len raz.

Y.

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #3 kdy: 24. 11. 2017, 13:13:17 »
Sranda je, že v Mekaci (prý) mají dokonce strategii, jak tě povysovat pravidelně. Změní ti titul, přihodí pár centů k hodinový mzdě a všichni šťastný. Prý to výrazně prospívá spokojenosti lidí, když vidí, že se mají na co těšit. Tedy samozřejmě mluvíme v kontextu Mekace a lidi s prakticky minimální mzdou. Ale myslím, že psychologicky na tom něco bude. Třeba by korporaty mohly každý rok změnit pozici z "Bezejmenny blič kódu level n" na "Bezejmenny blič kódu level n+1", dát jednu stravenku navíc a zaměstnanci by byly šťastný.

Y.

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #4 kdy: 24. 11. 2017, 13:20:12 »
Jinak k původnímu dotazu: stalo se mi to. Stejně jako vím o lidech, co dostali odměnu po dokončení nějakého projektu. Občas celé týmy. Myslím, že to není až tak vzácné, I když častěji se to myslím řeší jednorázovou odměnou. Ale záleží samozřejmě jaka je to firma a asi těžko zobecnovat. Občas potěší, I když mezi prostý lid sestoupi pan nejvyšší a pochválí je.


Nox

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #5 kdy: 24. 11. 2017, 14:11:25 »
Jsou firmy, kde automaticky sami od sebe neco prihodi, ale podle me jich nebude moc. Bohuzel je pak taky videt, ze kdyz se tohle dit prestane, tak se cela firma zacne rozpadat.
Mekac ma pry na tohle velmi propracovany system. Stejne jako Y. nechapu, proc se z toho ostatni firmy nepouci. Sice chapu ze pro korporaty je clovek jen dobytek chovany na praci, ale take spokojeny dobytek vice doji.

Honza

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #6 kdy: 24. 11. 2017, 14:26:34 »
14 let praxe a 5 firem.
2x přidali sami, z toho jednou dokonce opakovaně.
3x nepřidali sami, ale z toho mě jednou vyhodili na konci zkušebky, tak je to celkem logické.

JardaH

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #7 kdy: 24. 11. 2017, 21:19:20 »
Povýšení samo od sebe: služebně starší kolega dal po měsíci práce výpověď a tak jsem byl "povýšen". Nebo různé "povýšení" ve stylu, tak ty budeš teamlead, víc zodpovědnosti, dostaneš větší papírový diář v kožené vazbě (normální šmudla měl menší v plátěných deskách), ale plat zůstane stejný.

Na zvyšování platu se u nás moc nehraje, některé korporáty mají různé systémy pro známkování zaměstnanců a občas díky tomu někteří zaměstnanci mohou dostat přidáno, většinou pár kaček. Tohle přidání vám ale často musí vyběhat šéf a někdy je to takovej voser, že nebude nic. A nebo prémie šéfa se odvíjí od toho, kolik toho neutratil na podřízené a díky tomu pak podřízení bývají drženi u huby.

Osobně jsem zvyšování platu řešil přechodem do jiné firmy, někdy je ten platový skok celkem vysoký (zažil jsem skok z 35 tisíc na 75, z pozice admin, level 3 na system engineer jinde) nebo z 80k na 120k (to už bylo na stejnou pozici, ale po 2 letech praxe, do lépe platící firmy). V obou případech mi bylo jasné, že pokud bych šel za šéfem a řekl si o "dorovnání platu", protože jinde nabízí víc, tak by se mi leda tak vysmáli a ještě všude roztroubili jsem se zbláznil...

 

#

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #8 kdy: 24. 11. 2017, 23:13:15 »
Odpoved zni ANO, jen music byt KURVA dobrej. Uvidime jak dlouho Krcmi bude lomit krkem nez to KURVA smaze.

Nicmene na debilni dotaz seriozni odpoved, fakt to tak vali, aspon na zapade (.de .ch) v cesku netusim.

mistrphp

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #9 kdy: 25. 11. 2017, 17:28:07 »
Zdravím!

Stalo se vám někdy, že jste byli v práci povýšeni sami od sebe? Např. že jste podávali lepší výkon než ostatní kolegové v týmu nebo že se vám podařiil projekt a na konci projektu vás šéfové povýšili a zvýšili vám plat? Anebo jste si o to vždy museli říkat, případně si to až "vydupat" a hrozit odchodem a až pak se pohnuly ledy?
Kvalitního programátora si váží a dokáží o ohodnotit. Za mnou chodí běžně a pod 100 jsem nikdy neměl. To jen lopata musí žebrat.

jpu

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #10 kdy: 25. 11. 2017, 17:46:42 »
Hej, v aktualnej firme som bol "povyseny". Z vyvojara som sa stal manualny tester - klikac. Uspech ako hovado.

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #11 kdy: 25. 11. 2017, 18:51:35 »
hoši ono toje tak še boss často zapomene že tam vubec nějaká it lidi má jak jsou pořád zavřený potmě ve sklepě v místnosti 3x3m mezi kanceláří uklízečky a záchodama  8) a když se nějakým omilem nějaká ta lopata vyhrabe z toho sklepa nahoru mezi normální lidi tak si hnedka lidi začnou ucpávat nosy a zdrhat a zavírat se do kanclů.
A jakmlie začne it zjev hulákat že chce $$$ tak těm simple office bitches sepne vmozku kontrolka že to je asi nějaký loupežný přepadení protože maj palice vydrhnutý z instruktáží typu uteč skryj se bojuj https://www.youtube.com/watch?v=XxkZRze5Pd8 8) 8)
takovej to je někdy hroznej pohled na ty it lidi  8) když si jde it lopata nechat dát přidat tak by ze sebe měla nejdřiv smejt hadicí u kanálu stoletej nános špíny a sjet lajnu ddt aby se zbavila blech srabu a vší  8) pak si vetřít do podpaždí olomoučák abyto alespoň trochu přesmradilo to jeji přirozený pyžma a ze skříně vyhrabat takovou tu hekrskou černou bundu s kapucí a masku geye fawkese z v jako vendeta aby nikoho tim svým zjevem nevyděsila k smrti  8) 8) 8)
a pak se možná boss slituje a hodí dolu do sklepa hrst $$$ a nebude volat ochranku že je tady abu hasan bin britani je cejtit žeasi připlul kanalizací a že jestlimu nezaplatíme tak hekne internet protože drmolí něco o $$$ a o it  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
8) 8) 8)  hoši víc jak 50% těch smajlů jsou v rámci gender equality příslušníci LGBDSM minority  8) 8) 8)
8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

jpu

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #12 kdy: 25. 11. 2017, 19:10:40 »
semestralka:
to takto funguje u teba a u vas vo firme? Ine kafe. Nikoho takeho som este nestretol. Iba takych, ktori sa nestitia prdiet a grgat aj pred druhymi

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #13 kdy: 25. 11. 2017, 22:03:16 »

mikrom

Re:Povýšení v práci samo od sebe?
« Odpověď #14 kdy: 26. 11. 2017, 00:11:52 »
Zdravím!

Stalo se vám někdy, že jste byli v práci povýšeni sami od sebe? ...
povýšili a zvýšili vám plat?
Anebo jste si o to vždy museli říkat, případně si to až "vydupat" a hrozit odchodem a až pak se pohnuly ledy?
Ked som nastupil do firmy, tak 1- alebo mozno aj 2-krat mi zvysili plat o nejake drobne.
Potom som sa o to uz musel starat sam a ako pises "vydupat" si to  ;D