Zkušenosti s Arbes technologies

Uchazeč potencionální

Zkušenosti s Arbes technologies
« kdy: 21. 11. 2017, 12:27:21 »
Ahoj, máte někdo zkušenosti s Arbes Technologies (Praha)?  Zajímají mne technologie, atmosféra ve firmě a platová úroveň. Diky


Petr

Re:Zkušenosti s Arbes technologies
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2017, 09:19:31 »
Byl jsem tam na pohovoru v roce 2008, je to uz 9 let ale musim se o to podelit, byl to tak sileny zazitek ze jsem si jej dokonce zapsal. Znovu upozornuji ze jde o stará data ale myslím že by někoho mohla zajímat:

V inzerátu měli 40 - 60 tisíc což bylo na tu dobu super. Šlo o pozici Java developera. Firma si hrála na mezinárodni, pry pusobi v nekolika zemich a doslova tam bylo napsáno "Obchodní a marketingový tým působí z Londýna a společně s vývojářským týmem v ČR poskytuje mezinárodní klientele profesionalni sluzby". Na pohovoru jsem se dozvedel ze je to bezna firma ktera dela cesky trh a v Londyně měli nějakou "virtuální pobočku", asi aby to lépe znělo. Navic v inzeratu si umele navysili pocet zamestnancu, to mi taky HR priznala.

Pohovor trága, HR totální nezájem o nic, pouze mě posadili k nějaké totální šunce s CRT monitorem a naprogramuj formulář který zprcovává a ukládá data + nejaky validace atd. Potil jsem to čtyři hodiny a to uz me vyhazovala protoze mel dorazit dalsi nestastnik. Byl jsem celou dobu v open space s vyvojarskym týmem, vypadalo to tam jak u IT crowd, vsude se valely stary kusy HW a nejakej progis hystericky vyrvaval ze jsou v p*deli.

Luxusní zážitek, chtělo by to zkusit tam znovu jit jestli to uz nevysperovali za tu dobu ;-)

gll

Re:Zkušenosti s Arbes technologies
« Odpověď #2 kdy: 29. 11. 2017, 09:35:50 »
Byl jsem tam na pohovoru v roce 2008, je to uz 9 let ale musim se o to podelit, byl to tak sileny zazitek ze jsem si jej dokonce zapsal. Znovu upozornuji ze jde o stará data ale myslím že by někoho mohla zajímat:

V inzerátu měli 40 - 60 tisíc což bylo na tu dobu super. Šlo o pozici Java developera. Firma si hrála na mezinárodni, pry pusobi v nekolika zemich a doslova tam bylo napsáno "Obchodní a marketingový tým působí z Londýna a společně s vývojářským týmem v ČR poskytuje mezinárodní klientele profesionalni sluzby". Na pohovoru jsem se dozvedel ze je to bezna firma ktera dela cesky trh a v Londyně měli nějakou "virtuální pobočku", asi aby to lépe znělo. Navic v inzeratu si umele navysili pocet zamestnancu, to mi taky HR priznala.

Pohovor trága, HR totální nezájem o nic, pouze mě posadili k nějaké totální šunce s CRT monitorem a naprogramuj formulář který zprcovává a ukládá data + nejaky validace atd. Potil jsem to čtyři hodiny a to uz me vyhazovala protoze mel dorazit dalsi nestastnik. Byl jsem celou dobu v open space s vyvojarskym týmem, vypadalo to tam jak u IT crowd, vsude se valely stary kusy HW a nejakej progis hystericky vyrvaval ze jsou v p*deli.

Luxusní zážitek, chtělo by to zkusit tam znovu jit jestli to uz nevysperovali za tu dobu ;-)

takže jsi nevládl vtupní test? To ale není jejich chyba.

Petr

Re:Zkušenosti s Arbes technologies
« Odpověď #3 kdy: 29. 11. 2017, 09:58:12 »
Byl jsem tam na pohovoru v roce 2008, je to uz 9 let ale musim se o to podelit, byl to tak sileny zazitek ze jsem si jej dokonce zapsal. Znovu upozornuji ze jde o stará data ale myslím že by někoho mohla zajímat:

V inzerátu měli 40 - 60 tisíc což bylo na tu dobu super. Šlo o pozici Java developera. Firma si hrála na mezinárodni, pry pusobi v nekolika zemich a doslova tam bylo napsáno "Obchodní a marketingový tým působí z Londýna a společně s vývojářským týmem v ČR poskytuje mezinárodní klientele profesionalni sluzby". Na pohovoru jsem se dozvedel ze je to bezna firma ktera dela cesky trh a v Londyně měli nějakou "virtuální pobočku", asi aby to lépe znělo. Navic v inzeratu si umele navysili pocet zamestnancu, to mi taky HR priznala.

Pohovor trága, HR totální nezájem o nic, pouze mě posadili k nějaké totální šunce s CRT monitorem a naprogramuj formulář který zprcovává a ukládá data + nejaky validace atd. Potil jsem to čtyři hodiny a to uz me vyhazovala protoze mel dorazit dalsi nestastnik. Byl jsem celou dobu v open space s vyvojarskym týmem, vypadalo to tam jak u IT crowd, vsude se valely stary kusy HW a nejakej progis hystericky vyrvaval ze jsou v p*deli.

Luxusní zážitek, chtělo by to zkusit tam znovu jit jestli to uz nevysperovali za tu dobu ;-)

takže jsi nevládl vtupní test? To ale není jejich chyba.

Však já vůči nim žádnou zášť necítím, byl jsem tehdy totální junior a navíc to bylo v době krize kdy si firmy mohly vybírat, jenom to matení uchazeče nepřesnými informacemi o firmě a otřesné prostředí mě zůstalo po celé to roky v hlavě. Nakonec jsem naprogramoval funkční řešení, poslední půl hodinu jsem strávil jeho testováním, respektive validací ale nelíbilo se jim asi, žádné detaily jsem od nich ale nedostal, jen obecný email o konci řízení. I kdyby to dopadlo opacne tak bych tam na 100% nenastoupil.

Lumumba

Re:Zkušenosti s Arbes technologies
« Odpověď #4 kdy: 29. 11. 2017, 20:32:23 »
To, že firmy mlží až kecaj je běžné - od možnosti home officů (ze které se pak vyklube:"Když vám jednou za rok přijdou domů řemeslníci nebo jste nachcípaní, tak můžete zůstat doma), po vzdělávání (klidně se uč, ale ve svém volném čase), pracovní prostředí (zažil jsem projekty, kdy jsem sdílel najednou stůl s dalším neštastníkem), pomůcky (je k neuvěření, co si občas dovolí dát v IT za hw) a podmínky (píchačky jak v kolbence). Dobrý je, když podstatnou část uchazeč objeví už při pohovoru, ať už náhodou nebo cílenými otázkami.


lizac nebo ne?

Re:Zkušenosti s Arbes technologies
« Odpověď #5 kdy: 01. 12. 2017, 23:42:12 »
To, že firmy mlží až kecaj je běžné - od možnosti home officů (ze které se pak vyklube:"Když vám jednou za rok přijdou domů řemeslníci nebo jste nachcípaní, tak můžete zůstat doma), po vzdělávání (klidně se uč, ale ve svém volném čase), pracovní prostředí (zažil jsem projekty, kdy jsem sdílel najednou stůl s dalším neštastníkem), pomůcky (je k neuvěření, co si občas dovolí dát v IT za hw) a podmínky (píchačky jak v kolbence). Dobrý je, když podstatnou část uchazeč objeví už při pohovoru, ať už náhodou nebo cílenými otázkami.
To co popisujes je nesmysl. \\takova firma ma behem 2/3 metru co je vypovedka utrum.

Ne, ze nejsou debilkove co maj za xtra benefity 4 banany s paprikou.

Tondaa

Re:Zkušenosti s Arbes technologies
« Odpověď #6 kdy: 04. 12. 2017, 12:22:39 »
CRT monitory tam uz nemají !!!

Petr

Re:Zkušenosti s Arbes technologies
« Odpověď #7 kdy: 08. 12. 2017, 13:11:33 »
CRT monitory tam uz nemají !!!

Však už se snad ani nepřidávaji ne  ;D

Ledničkář

Re:Zkušenosti s Arbes technologies
« Odpověď #8 kdy: 14. 12. 2017, 21:17:56 »
Podmínky jsou tvrdé a nedávno se na intranetu objevilo:

Citace
Milé kolegyně, milí kolegové,

bohužel se množí stížnosti na mizející potraviny z lednice. Chtěly bychom Vás požádat, abyste v rámci zachování dobrých vztahů nejedli svým kolegům potraviny z lednic. Jezte, prosím, pouze SVÉ vlastní jídlo popř. občerstvení, které Vám nabízí ARBES.

Děkujeme Vám

ale to je spíš jen špička ledovce. Zhruba od září se to tu dost kazí, atmosféra už není, co bývala...