Disk zlobí (I/O 100%, nízká rychlost, záseky)

barney

Re:Disk zlobí (I/O 100%, nízká rychlost, záseky)
« Odpověď #45 kdy: 20. 11. 2017, 19:10:25 »
Jsem blbec - nenapsal jsem, že badblocks -w dojel bez vadných sektorů...
Zapismi sa vadne sektory opravili (firmware ich realokoval). Presne tak ako som predpokladal. Gratulujem, mas funkcny disk.


barney

Re:Disk zlobí (I/O 100%, nízká rychlost, záseky)
« Odpověď #46 kdy: 20. 11. 2017, 19:20:33 »
Sebekritika je zdrava!

Ale jestli ten disk odchazi, by tady asi slo poznat jen podle toho, ze badblocks na nekterych mistech podivne zpomaluje, coz by znamenalo, ze by na to clovek musel furt cumet.

Ak by bol velky problem s citanim nejakeho sektoru, firmware by ho pravdepodobne zaradil medzi pending sektory.

Fernet

Re:Disk zlobí (I/O 100%, nízká rychlost, záseky)
« Odpověď #47 kdy: 20. 11. 2017, 19:37:44 »
Disk zahoď, kup do toho 128GB SSD.
Problém solved.

Je jen otázkou času, kdy by ti to s tímhle diskem přistálo na pitevně znovu a trávit takovou blbosti drahý čas je nesmysl.

Re:Disk zlobí (I/O 100%, nízká rychlost, záseky)
« Odpověď #48 kdy: 20. 11. 2017, 19:39:51 »
Pokud ho přepíše / dojde k realokaci obvykle po spuštění long testu zmizí... Respektive SMART nemá žádný záznam.
Mám tu i krasavce, kterému se přetočilo počítadlo :-) je zase nový...
A souhlas, ten disk schytal mnoho nárazů za provozu, používal bych ho spíš jen na nedůležité věci.


Sebekritika je zdrava!

Ale jestli ten disk odchazi, by tady asi slo poznat jen podle toho, ze badblocks na nekterych mistech podivne zpomaluje, coz by znamenalo, ze by na to clovek musel furt cumet.

Ak by bol velky problem s citanim nejakeho sektoru, firmware by ho pravdepodobne zaradil medzi pending sektory.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Disk zlobí (I/O 100%, nízká rychlost, záseky)
« Odpověď #49 kdy: 20. 11. 2017, 19:40:04 »
Zapismi sa vadne sektory opravili (firmware ich realokoval). Presne tak ako som predpokladal. Gratulujem, mas funkcny disk.

Otazka je, jak dlouho jeste. Do srotu s tim, ten je nejspis dobry tak na vykuchani magnetu.

Ak by bol velky problem s citanim nejakeho sektoru, firmware by ho pravdepodobne zaradil medzi pending sektory.

Nevim, jaky je prah, pres ktery se to bere jako chyba. Ale kdyz budu mit usek disku se sektory, ktere se vzdy prectou na pocet pokusu prah - 1, vznikne zpomaleni, ktere posle vykon do kelu. A tyhle spatne oblasti maji tendenci rozlezat se a zhorsovat.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Disk zlobí (I/O 100%, nízká rychlost, záseky)
« Odpověď #50 kdy: 20. 11. 2017, 21:42:17 »
Reallocated sektory ale zůstaly na 45 ;D Nicméně až budu mít rámeček, budu v testech pokračovat. Disk samozřejmě už nebude používaný na důležité věci. Ale jako "flashka" na přenos velkých objemů nedůležitých dat (čtěte: filmů) bude dobrý.

Uzavřel bych to (prozatím) s tím, že disk jde do kelu a problém vyřešen ;) Případně se ozvu, jak ten noťas šlape s tím mým zapůjčeným diskem (jen jako info, že to bylo fakt diskem).

Díky moc všem za názory, nápady a rady!

MasoxCZ

Re:Disk zlobí (I/O 100%, nízká rychlost, záseky)
« Odpověď #51 kdy: 21. 11. 2017, 17:39:25 »
P.S. ad zdejší captcha... troufnu si tvrdit, že druhé největší město v ČR je ve smyslu toho slova = rozlohou ... Ostrava, nikoli Brno.

Troufalé určitě, správně nikoli :)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_m%C4%9Bst_v_%C4%8Cesku_podle_po%C4%8Dtu_obyvatel

Brno 230,19 km^2, Ostrava 214,22 km^2 ;-)

Ano, toho jsem si vědom, ale evidentně je počítána rozloha katastrálního území včetně zeleně a lesů (a tedy včetně přehrady a motodromu); stačí se podivat na mapu a na první pohled je ostravská zástavba skoro 2x větší. Ale je fakt, že to se měří těžko, bylo by s tím moc práce.

Tezky to mindraky tam v tom zapomenutym kraju mate  ;D
Se s tim jeste na nakej ten rok smirte ze statisticky rozlohou i poctem obyvatel je Brno stale jeste 2. nejvetsi mesto Česke republiky.
Meli byste ve skolach trochu zapracovat na vyuce, zejmena zemepis a prirodopis vice provazat, aby decka pochopili ze existuje i neco jako zelen, priroda, vodni nadrze, katastralni uzemi atd. a naucili to ty, co si rikaj dospeli  ::)

Teoreticky vzato, pokud ta voda neodtekla, mate prehradu pod tou poddolovanou Ostravou taky ne?  ;D

Nechci Ti do toho kafrat, ale jsem cajzl. Hostivař není ani lom, ani pod zemí.
A ano, myslím si že pokud nejsou obklopeny zástavbou, tak vzhledem ke způsobu využívání a hustotě pohybu obyvatelstva přehrada a autodrom s přilehlými lesy nejsou součástí města, stejně jako za součást Prahy nepovažuji Kunratický les, Prokopské údolí, ba ani údolí Šárecké a podobné oblasti (Dívčí Hrady, koryto Vltavy od Troje k Řeži, Lahovice a Zbraslav, Velkou Chuchli, atd.), přestože jsem si vědom jejich polohy uvnitř katastrálního území hmP. Je to jeden z důvodů, proč se oblastem uvnitř katastru města, ovšem s nikoli městskou zástavbou mimo oblast centrálního města, a také připojeným obcím, říká předměstí.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Disk zlobí (I/O 100%, nízká rychlost, záseky)
« Odpověď #52 kdy: 27. 11. 2017, 10:23:06 »
Jen update: Zlobící disk má za sebou celkem pět průběhů badblocks -w, z toho čtyři bez chyb, jeden (konkrétně druhý v pořadí) cca 9200 vadných bloků. Disk putuje do šuplíku na budoucí pokusy.

Mezitím můj disk v noťasu šlape prý bez problémů.

Ještě jednou díky za vaše příspěvky.