Macbook Pro 2017 pro vývojáře?

Inkvizitor

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #90 kdy: 19. 11. 2017, 16:51:45 »
Tím co řekl Mára, bych se ztotožnil jen částečně. Mám Macbook Pro 15" s touchbarem a 1G diskem od dubna. Především jako pracovní - na .NET / React. Výkon super. Ale TouchBar je ve své podstatě k ničemu - musí ho podporovat daná appka, kterých není moc. Nápad dobrý, ale schází podle mne podpora ze strany SW. Klávesnice super, ale přijde mi, že čas od času nejde TAB a CAPS. Oproti předchozímu modelu je hlučnější - alespoň mi přijde. Šipky jsou taky hrozně hloupé - myslím velikost levé a pravé (to mohlo vymyslet jen blb...). Co mě opravdu s**e je hloupé USB-C, díky kterému je v podstatě potřeba na vše nějakou redukci. Hodně mě mrzí absence MacSafe. Retina paráda, nepotřebuji další monitor. TouchPad je podle mě zbytečně velký, mohli nechat původní velikost. Bohužel SierraOS má dost bugů, které mě denno denně iritují a nejraději bych mac vyhodil z okna. Např. automatcké přeskládávání fullscreen oken, po připojení originální redukce pro LCD Mac vždy zamrzne atd...

Jinak je to parádní věc, jen ta cena je orpavdu přemrštěná... :-(

Rozumím tomu dobře, že chválíš výkon a Retina displej a zbytek je nanic?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #91 kdy: 19. 11. 2017, 18:48:31 »
Dostal jsem se asi před dvěma lety k postarším MacMini tuším 2010 v ceně cca 9000Kc za kus.

Jo, to je docela dobra cena, za kterou se to da risknout.

shemale

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #92 kdy: 19. 11. 2017, 19:04:01 »
Rozumím tomu dobře, že chválíš výkon a Retina displej a zbytek je nanic?
ne ne, ikvizitore. Osobně si myslím, že Macbook je skvělý. Jen jsem psal, že ne vše je tak úžasné jak podává Apple. Viz podpora TouchBar a SW apod. Když porovnám předchozí model, tak velikost TouchPadu byla předtím lepší, klávesnice také. Např. chování Touchbaru kdy, člověk píše text. Snaží se napovídat, což je sice fajn, ale není to nijak praktické. Umím-li psát všemi deseti, nekoukám se na LCD ani na klávesnici. Pokud neumím 10ti prsty, koukám na LCD, tudíž Touchbar vídím jen povědomě. Ale to jsou jen moje dojmy, které se nemusí shodovat s jinými.

Pokud bych byl postaven před dilema jestli Macbook nebo ne, opět bych volil Macbook. Z mého hlediska není ani Macbook dokonalý, ani HP, ani Lenovo a vezmu-li mé zkušenosti s Win notebookama, tak výkon šel vetšinou do 1/2 roce do kopru.

shemale

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #93 kdy: 19. 11. 2017, 19:18:49 »
Jo, vyhození maGsafe je tragédie, nejednou mi to zachránilo notebook. Na USB-C mám jinak vcelku neutrální pohled, do práce jsem si do něj koupil dockinu a mimo práci toho moc nepřipojuju, takže mám akorát jednu pidi redukci(měl jsem koupit větší, každou chvíli ji nemůžu najít...) když doma blbnu s arduinem. Velikost trackapadu je parádní, pokud mi chcípne baterka v magic mouse, tak ho použiju raději než klasickou myš s kolečkem. Ostatně asi bych ho použil i místo tý magicmyši, ale preferuju notebook na straně. Automatické přeskládávání fullscreen oken jde vypnout v Předvolby systému => Mission Control => Automaticky uspořádat plochy podle posledního použití. High Sierra mi taky s redukcí padala, ale vyřešilo to 10.13.1. Teda alespoň v mém případě. Ne nadarmo se říká, že se má upgradovat až když vyjde 10.x.1 verze ;-)
dobře, tak magSafe :-D. Já třeba ext. klávesnici a myš nemám. Zkoušel jsem a TouchPad mi přijde lepší. Ale to je věc názoru. Ale je pravda, že TouchPad je parádní. Vlastně jsem pochopil, že myš je k ničemu :-D

Máš asi pravdu, že na USB-C bych nemusel tak moc nadávat. Připojuji k němu v podstatě jen TimeMachine disk a na jednánícjh externí monitor.

Nejde vypnout - já myslím fullscreenová okna. Ty stejně řadí podle toho, jak je používáš, což je funkce na zabití... To očem mluvíš ty, samozžejmě vypnuté mám, ale vztahuje se jen pro nemaximalizovaná okna. Důvod proč mi to vadí je ten, že mám bežně tak 6 ploch a vím, že např. VS mám jako druhé, Outlook jako poslední. Takže vím kolikrát mám swipnout, abych se dostatl napotřebný dekstop. Když mi to ten blb přeskládá, jsem v pytli a musím si je přeskládát zpět. Za chvíli to udělá opět :-D

Vykook

  • ***
  • 135
    • Zobrazit profil
    • homepage
    • E-mail
Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #94 kdy: 19. 11. 2017, 19:57:07 »
dobře, tak magSafe :-D. Já třeba ext. klávesnici a myš nemám. Zkoušel jsem a TouchPad mi přijde lepší. Ale to je
Nejde vypnout - já myslím fullscreenová okna. Ty stejně řadí podle toho, jak je používáš, což je funkce na zabití... To očem mluvíš ty, samozžejmě vypnuté mám, ale vztahuje se jen pro nemaximalizovaná okna. Důvod proč mi to vadí je ten, že mám bežně tak 6 ploch a vím, že např. VS mám jako druhé, Outlook jako poslední. Takže vím kolikrát mám swipnout, abych se dostatl napotřebný dekstop. Když mi to ten blb přeskládá, jsem v pytli a musím si je přeskládát zpět. Za chvíli to udělá opět :-D

Ale přesně tohle to nastavení dělá, ráno pootvíram x maximalizovanejch oken a jsou na svejch pozicích do večera. V opačném případě by mi asi jeblo. Dokonce když je nezavřu, doma spustím na jedný obrazovce a ráno v práci zas na třech, tak je to hodí na správnej monitor(obvykle ;-) ).


shemale

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #95 kdy: 20. 11. 2017, 15:06:54 »
...Ale přesně tohle to nastavení dělá...
Dobře, zkusím zapount a vypnout. Právě že mi to nefunguje, neustále mi to přeskládává a bohužel mě z toho už jebe... :-D

incucuna

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #96 kdy: 20. 11. 2017, 20:19:45 »
Apple v notasech predbehl Acer i Asus. Ted je ta prava chvile koupit taky a odrovname i Dell. Tak nezvanit, nalestit kreditku a jdem do toho.


qes

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #97 kdy: 20. 11. 2017, 21:21:56 »
Z té tabulky to teda vypadá spíše tak, že Apple brzy předběhne už DOKONCE i ten Asus.

statistik

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #98 kdy: 20. 11. 2017, 21:38:07 »
víte, že statistika je ošemetná. zatímco Apple vydrží rok (protože nový model vrátí a koupí si nový, acer 2 roky (do záruky, pak se ukroutí kabel od displeje), Dell 5 let.  Navíc Dell notebook v klidu muže používat víc lidí, u apple to podle mě nehrozí (že by nějaký snob půjčil Svůj apple)

anonym

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #99 kdy: 30. 11. 2017, 01:38:06 »
Za posledních asi 5 let mých zkušeností s Applem čas od času objevím další a další skutečnost, proč Apple ošukává svoje věrné ovečky. Tak třeba teď jsem heldal nějakou kritiku na Macbook, protože se mi ten notebook líbí. A našel jsem:

https://www.youtube.com/watch?v=NVAmnV65_zw

Za sebe bych si přál, aby jednou vykrystalizoval výrobce jako je Apple, ale nebyl to takový parchant. Mám rád pěkně standardizované věci, které jsou sobě dělané na míru, kvalitně a na dlouhý čas. Jsem technik, tak bodejď by ne. Toto zdánlivě dělá Apple, ale bohužel jen zdánlivě.

anonym

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #100 kdy: 30. 11. 2017, 02:15:50 »
Jo a ještě co je ve zkratce v tom videu:

1. Zákazník chce vyměnit Home button s čtečkou prstu na iPhone, dají mu tam nový v neautorizovaném servisu (jinak to stojí 350$), mobil opět funguje, ale po upgradu iOS máš po telefonu, protože to pozná, že tam nemáš originální homebutton. Vynutí si to update jako vždycky, neřekne to nic o tom, že ti to zablokuje telefon, systém se nainstaluje a čau.

2. Apple nenabízí na nové Macbooky diagnostický SW, jen nějaký shit co napíše číslo chyby. V autorizovaném servisu ti na základě té chyby vymění vždy celou desku za 750$ a v neautorizovanému servisu neumožní mít pořádnou diagnostiku pro opravu desky.

A pár dalších věcí.

y,

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #101 kdy: 30. 11. 2017, 02:33:44 »
2. Apple nenabízí na nové Macbooky diagnostický SW, jen nějaký shit co napíše číslo chyby. V autorizovaném servisu ti na základě té chyby vymění vždy celou desku za 750$ a v neautorizovanému servisu neumožní mít pořádnou diagnostiku pro opravu desky.
A uprimne receno, ty si myslis, ze k jinemu pocitaci takhle detailni informaci sezenes nebo ti ji dokonce vyrobce (dell, lenovo) na pozadani rad doda? Posledni schema, ktery si ja u spotrebni elektroniky pamatuju a bylo soucasti papiru, ktery jsme dostali pri nakupu, byl starej Rubin (televize). Nezivim se tedy tim a moc to nesleduji,  rad se necham presvedcit o opaku.

y,

Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #102 kdy: 30. 11. 2017, 02:54:32 »
Za sebe musim rict, ze na zadnem pocitaci jsem nebyl tak produktivni, jako jsem na Applu (13" Pro Late 2015). Mam ho dva roky a furt vydrzi cca 5 hodin pomerne intenzivni prace (tedy ze CPU se neflaka).  Pred tim, nez jsem presel na Mac, jsem zkousel spoustu i pomerne luxusnich laptopu s Win (vcetne XPS 13 za cca $2.5k) a silel jsem z toho. Proklamovana vydrz baterie se k realite nevstahovala ani omylem, furt jsem musel resit, ze se Windowsum neco nelibilo nebo mi potrebovaly neco ohlasit, nehlede na to, ze i do pomerne drahych laptopu pak vyrobce narval 5400 otacek disk. Pred casem jsem koukal a moda 5400 otackovych disku uz nastesti mizi, stejne jako rozliseni 1024x768, ale pred temi dvema roky to bylo peklo. A oproti tomu stal Mac (asi o $500 drazzi, za cca $2k, ale s 512GB SSD, 16GB ram a super displejem). A ano, displej je papirove lesklej, ale z nejakeho duvodu je to mnohem mensi problem nez u vetsiny jinych displeju. Nevim, jestli to ma nejakej coating, nebo to umi vytahnout jas natolik nahoru, ale jsem spokojenej.
Myslim, ze ten benefit v pouzivani Mac/Apple se neda uplne jednoduse postihnout a predat jinemu cloveku jenom vyctem vlastnost/HW konfigurace. Jedine, co mi vadi je, ze i u Pro rady stale odstranuje konektory. Jenom kdyz mam nekde prednasku, tak abych s sebou nesl tri ruzne dongliky jenom k pripojeni dataprojektoru (pokud tam nevim, co maji za konektor). Dale se nebudu tady vyjadrovat. Ale  Apple bych jako laptop pro profika nezatracoval a porovnat to nejde jenom porovnanim RAM, velikosti HDD a rozlisenim obrazovky.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Macbook Pro 2017 pro vývojáře?
« Odpověď #103 kdy: 30. 11. 2017, 08:10:39 »
Jedine, co mi vadi je, ze i u Pro rady stale odstranuje konektory.

Kdyby jen konektory..... https://www.youtube.com/watch?v=9BnLbv6QYcA