Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #15 kdy: 15. 11. 2017, 10:02:33 »
Ja jsem jinak to od Vodafonu poridil nejak v cervnu, a byl jsem z toho fakt nasranej, protoze do konce zari neumeli navysovat data, sice tam nechali misto 60, 90GB strop, ale ja si stahnu par datasetu a je to pryc za par hodina bylo vyrizeno ... a neumeli to ani nijak vyresetovat, nebo manualne navysit. proto jsem jednou udelal to, ze jsem sel nejak v srpnu do prodejny a vratil to a mame jsem rekl, at pujci na sebe uplne novy zarizeni zase s 90GB dat, no tak mi to vydrzelo necelej tejden... samozrejme zalezi kdo jak to pouziva, ale tohle pro me neni.

Ja sice ziju v cizine, ale jinak to pripojeni mam na baraku v Cechach, kterej je taky v zadekakove (viz predchozi koment o kamaradovy s O2 LTE) :-), no signal mi tam hapruje. Ale co je spis zavada routeru (nebo je to problem protokolu LTE?), ze jakmile se na to pripoji treba dalsi zarizeni, ikdyz si tam cte zena jenom napr. webovy stranky, tak jde latence a prutok dat do zadeke (mozna mam nejakej vadnej firmware), proste dve a vice zarizeni degradujou to pripojeni opravdu znatelne, ne ze se vsechno zhorsi dvakrat (coz bych v optimalnim pripade cekal), ale proste ze vteriny nacitani se stane 5-10, az ji reknu, at se odpoji a nahodi si vlastni LTE v mobilu... takze toto byl taky neprijemny shit.

Ja jsem jim rekl, at jdou do zadeke. Ze proste nahodej sluzbu za kazdou cenu, a kdyz nefunguje, tak mi operator asi 3 rekl, no my to testujeme, tak jsem jim rekl, at si to testujou inhouse, ale at nepouzivaj na testovani me.


Petrczech

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #16 kdy: 15. 11. 2017, 10:39:52 »
Ale O2 nabizi za stejnou cenu uplne neomezena data, kamos mi ted rikal, ze tam prisel a chtel at mu daj pevnou linku. Jelikoz bydli v zadekakove, tak tam maj spatny rozvody, tak mu dali LTE router misto kabelovyho, ma uplne neomezeny data (ne jako vodafone 60GB), jedina vec, kterou ti nereknou je, ze tvuj router je omezeny k pripojeni pouze na okolni vysilace, tzn. neni to mobilni internet.

Dobrý den, jak jsem již psal vy máte na mysli Internet vzduchem od Vodafone na který se vztahuje 60 GB. Ja měl na mysli teď novou službu od 23.10 která se jmenuje Pevný internet LTE. Mám z domu přímou viditelnost na jeden z vysílačů cca 1.5 km vzdálený je tam LTE 800 band (max 75 Mbps v reálu 55) zjistil jsem si co jsem mohl a zítra nejspíše budu objednávat. Bavil jsem se s kamarádem od Vodafone že ať si to objednám co nejdříve jelikož mě mohou sousedé předběhnout a již se nedostanu na vysílač kvůli zachování dostupnosti služeb ostatním.

Virteal

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #17 kdy: 15. 11. 2017, 11:35:15 »
Zalezi jiste i na tom, kolik do toho pripojeni chcete investovat. Pokud se ptate jen ciste na LTE, no, ja jsem s LTE spokojeny, jenze ja pouzivam neomezeny mobilni internet od Erimobile a jde mi skutecne jen o to, abych se slusne pripojil, nikoliv o stalou rychlost. Ale pokud tam mate takovou krasnou rychlost, ja bych do toho asi sel. Protoze pokud vam to nebude stacit, vzdy se najde nejake reseni. Ja jsem z bytecku zhyckanej z pripojeni 1Gb/s symetricky pres optiku a samozrejme v baraku ho mit nebudu. Kazdopadne od posledni providerovy pripojky od noveho baraku to vzduchem je necelych 500 metru, takze mi provider doporucil bezdratove pojitko v licencovanem pasmu. Ano, stoji to raketu, ale ten gigabit mit jednou mozna budu. Zkuste to, sice se asi upisete, abyste to mel levnejsi, ale potom muzete kdykoliv odejit a treba se vratit ke stare sluzbe. Nebo treba nekdo vymysli neco uplne novyho.

Jiri Lipina

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #18 kdy: 25. 12. 2017, 09:05:30 »
Dobry den.
Jsem instalacni partner pro sluzbu Pevny internet Vodafone. Pokud na mobilu namerite 50mb/s na downlinku, pojede vam sluzba min 90% nabizene rychlosti. Setkavam se velmi zridka s misty, kde instalaci neprovadime z duvodu slabeho signalu. VF ma v tomto hodne napred pred ostatnimi. Sam mam tento internet doma, protoze bydlim v lese za dedinou a mam stabilnich 25mb/s. Pokud si chcete byt jisty, stahnete do Androida aplikaci Net Monster a sledujte parametry signalu Živě. Sledujte hodnoty RSRP, ktera nesmi byt nizsi nez -105dBm a hodnotu SNR, ktera musi byt vyssi nez +12dB. Pokud to u obou signal splnuje, muzete objednat. Mam v domacnosti 4 telefony, 3 macbooky a apple tv a vse jede soucasne bez problemu, vcetne streamovani videi v HD kvalite. Budoucnost je v bezdratovych sitich (4G, 5G, IoT a dalsich), nikoliv ve starych kabelech od Telecomu :)

lemm

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #19 kdy: 27. 12. 2017, 00:34:01 »
To není dobrej nápad, držet si horší službu a čekat na zlepšení, který nemusí nastat. A hlavně xDSL má svoje omezené limity. Pokud mu to teď v roce 2017 jede na 7 Mbps, tak mu už nic nepomůže a kvůli pár samotám se Cetin neprohne.
Asi tak, vykašlal bych se na zastaralý O2 ADSL 8000 /512 kbps, rychleji to nepůjde, VDSL nepůjde. cena 450 , kellner si to holt umí nacenit


vvxx

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #20 kdy: 22. 03. 2018, 12:29:40 »
Mám ho od 11/2017 a nemám problém. Ping slušný a nekolísá. Jede neustále 30/5 ráno večer přes vánoce kdykoliv. Asi 2x jsem měl výpadek a myslím že to byl modem. Ale výpadek asi na 30 vteřin. Pevnou IP mám také od 2/2018 a nejsem ičař, ale je drahá docela. Hraje se na tom WOT, hledí na filmy na TV atd. Je neomezený a cena obstojná. Hlavně anténu mám na půdě a ne na baráku a z antény mám UPT do obytných místností do routeru. Jako řešení o jsem potřeboval a funguje.

vvxx

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #21 kdy: 22. 03. 2018, 12:30:57 »
Mám ho od 11/2017 a nemám problém. Ping slušný a nekolísá. Jede neustále 30/5 ráno večer přes vánoce kdykoliv. Asi 2x jsem měl výpadek a myslím že to byl modem. Ale výpadek asi na 30 vteřin. Pevnou IP mám také od 2/2018 a nejsem ičař, ale je drahá docela. Hraje se na tom WOT, hledí na filmy na TV atd. Je neomezený a cena obstojná. Hlavně anténu mám na půdě a ne na baráku a z antény mám UPT do obytných místností do routeru. Jako řešení o jsem potřeboval a funguje.

jo a je to pevný internet 30/5 se to myslím jmenuje. Neomezený.

phpkral

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #22 kdy: 22. 03. 2018, 12:38:31 »
Kamarad chtel adsl a nacpali mu lte. Za 14 dni to vratil protoze kolisal signal ... zalezi na miste.

Myslim ze o2 ma mesic na testovani a muzes to vratit.

Petr

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #23 kdy: 22. 03. 2018, 13:20:30 »
Mám ho od 11/2017 a nemám problém. Ping slušný a nekolísá. Jede neustále 30/5 ráno večer přes vánoce kdykoliv. Asi 2x jsem měl výpadek a myslím že to byl modem. Ale výpadek asi na 30 vteřin. Pevnou IP mám také od 2/2018 a nejsem ičař, ale je drahá docela. Hraje se na tom WOT, hledí na filmy na TV atd. Je neomezený a cena obstojná. Hlavně anténu mám na půdě a ne na baráku a z antény mám UPT do obytných místností do routeru. Jako řešení o jsem potřeboval a funguje.

Taky mám LTE od Vodafone jede mi nádherně cca 27-30 Mbits download. Ale chci se zeptat jak jste získal IP bez IČa kam jste musel volat případně kolik stojí můžete mě to poslat na email petr (at) peterekcze.eu

Děkuji za odpověď

doctorXY

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #24 kdy: 21. 05. 2018, 17:53:43 »
a nejake mistni wifi tam neni ?

Vaclav

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #25 kdy: 18. 07. 2018, 13:45:07 »
Místní Wi-Fi je nesmysl, bude na něm agregace a když má člověk třeba 10/1 a agregace třeba pro 20 lidi,, což je na vesnicích normální ,, tak po připojení všech lidi na síť bude reálná rychlost 0,5/0,05 což je tak mizerná rychlost že člověk rozbije comp jak to nejede 😀

x.Dub

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #26 kdy: 18. 07. 2018, 14:38:21 »
Kdepak zhruba se ta samota nachází? Stačí jméno vesnice.

zdenek henek nereg.

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #27 kdy: 18. 07. 2018, 14:57:47 »
Ale O2 nabizi za stejnou cenu uplne neomezena data, kamos mi ted rikal, ze tam prisel a chtel at mu daj pevnou linku. Jelikoz bydli v zadekakove, tak tam maj spatny rozvody, tak mu dali LTE router misto kabelovyho, ma uplne neomezeny data (ne jako vodafone 60GB), jedina vec, kterou ti nereknou je, ze tvuj router je omezeny k pripojeni pouze na okolni vysilace, tzn. neni to mobilni internet.

Jo, O3 guru mi taky tvrdi, ze jejich 20mbit je jako 60mbit u wifi providera .... :), tak jsem radeji zustal u toho wifi providera

anonym

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #28 kdy: 18. 07. 2018, 15:06:59 »
Hele, no já Vodafone LTE mám a asi takhle... je to pomalejší než T-mobile LTE, ale máš tam 60GB dat. A ta rychlost jde někdy fakt znát. Jinak cestoval jsem s tím modemem po celé ČR a fungoval. Co je sranda, tak i na supportu u Vodafonu mi týpek řekl, že do mobilu sice sim nedám, ale můžu si k tomu modemu koupit powerbanku a bude to fungovat :-D

Ale ke konci roku to u nich už zabalím, protože ta rychlost je fakt malá 8/8 tuším. Přecejen píše se už rok 2018 sakra a já si nemůžu přehrát fullhd na youtube bez sekání.

David

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #29 kdy: 18. 07. 2018, 15:21:10 »
Když už to tady řešíte, tak jsem změřil rychlost na mobilu pomocí speedtest.net a v závislosti na vybraném serveru mi to změřilo 82-248 Mbit/s download a upload v rozmezí 48-62 Mbit/s. Což je pěkné a překvapivé. Měřeno v bytě na Praze 4.