Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone

Petrczech

Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« kdy: 14. 11. 2017, 13:22:58 »
Dobrý den,
Rád bych jsem požádal někoho kdo vlastní nové nabízenou službu Pevný internet LTE od Vodafonu. Jelikož bydlím v osadě tzv "na samotě u lesa" a mám teď internet od O2 ADSL 7 / 0.6 Mbps (Down/Up) a na mobilu z domu mám LTE (Měřim na mobilu 52/18 Mbps chci se zeptat zdali je to dobra volba zkusit ten LTE.
Děkuji
« Poslední změna: 14. 11. 2017, 13:54:36 od Petr Krčmář »


Re:Vodafone LTE neomezeny
« Odpověď #1 kdy: 14. 11. 2017, 13:36:25 »
A je skutečně neomezený? Za kolik? A jde k tomu připlatit veřejná statická IPv4 adresa?

Re:Vodafone LTE neomezeny
« Odpověď #2 kdy: 14. 11. 2017, 13:44:34 »
Rychlost inzerují 30/5, tak pokud tam v mobilu Vodafone má slušné LTE, asi by to stálo za pokus. Cena za měsíc přijatelná, bohužel ten modem to poněkud prodraží.
Veřejná statická IPv4? Tazatel má problém s rozumným připojením vůbec, veřejná IPv4 je jen třešnička na dortu, bez které se dá doma žít. Asi se toho vzdá výměnou za upload cca 10x rychlejší.

Petrczech

Re:Vodafone LTE neomezeny
« Odpověď #3 kdy: 14. 11. 2017, 13:50:37 »
Dobrý den,
u vodafone IPv4 je jen pro firmy ale já jej nepotřebuji používám VPN na svém serveru (v serverovne) za ADSL nyní platím 505 kc. Problem je ze to ADSL když se zahltí uplink tak ping skáče nesmírně vysoko.

Re:Vodafone LTE neomezeny
« Odpověď #4 kdy: 14. 11. 2017, 13:55:17 »
Dobrý den,
u vodafone IPv4 je jen pro firmy ale já jej nepotřebuji používám VPN na svém serveru (v serverovne) za ADSL nyní platím 505 kc. Problem je ze to ADSL když se zahltí uplink tak ping skáče nesmírně vysoko.

U jakéhokoliv připojení, když zahltíte uplink, spadne i downstream. To se musí řešit aspoň pomocí nějakého základního QoS. Samozřejmě, "hrubým" výkonem se to dá taky řešit, pokud u nové linky upstream nezahltíte.


Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #5 kdy: 14. 11. 2017, 14:25:34 »
Tak statická ipv4 jen pro ičaře. U o2 je k mání pro všechny za 250 :O

Tom K

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #6 kdy: 14. 11. 2017, 14:50:21 »
Pokud teď máte funční xDSL, držte se jej, časem možná zrychlí (vectoring). Vše ostatní jsou vrabci na střeše.

Digi

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #7 kdy: 14. 11. 2017, 15:20:33 »
To není dobrej nápad, držet si horší službu a čekat na zlepšení, který nemusí nastat. A hlavně xDSL má svoje omezené limity. Pokud mu to teď v roce 2017 jede na 7 Mbps, tak mu už nic nepomůže a kvůli pár samotám se Cetin neprohne.

Digi

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #8 kdy: 14. 11. 2017, 15:21:27 »
Nehledě na to, že ten kabel tam zůstane, ne? Službu půjde vždy obnovit.

sirThomas

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #9 kdy: 14. 11. 2017, 15:49:04 »
Taky řeším následující problém. Mám Wifi 10Mbps/5Mbps, a jediný další poskytovatel O2 mi tvrdí že za dva roky zrychlili ze závratných 2Mbps/0,25Mbps na až 20Mbps (daleko od ústředny, staré kabely...). A tomu se mi moc nechce věřit. Tak jsem koukal na neomezené "pevné mobilní" připojení a byl jsem rozčarován to až znamená až ale pouze od půlnoci někdy do rána, a pak stěží těch 5Mbps... (nikde to nenapíšou, ale podle reakcí uživatelů to tak nějak bude)

Petrczech

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #10 kdy: 14. 11. 2017, 15:51:07 »
Dobrý den,
U nás již dávaly přesunuty DSLAM rychlost narostla o 2 Mbps jsem od ústředny vzdálen po kabelu 3 Km a sem již asi nebudou dávat další ústřední kvůli 5 baráku který jsou odstrceny od vesnice (600 obyvatel) ve který dávaly přesunuty DSLAM. Proto se ptám zdali je to dobra služba především se ptám kdo již má LTE místo pomalého xDSL.

Lorenz

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #11 kdy: 14. 11. 2017, 20:18:33 »
Podle mne by ses mel zamerit na to "neomezeny" a zjistit, co presne tim mysli. Protoze je-li "neomezeny" vlastne omezeny na nejakych 30 nebo 50GB, tak rychlost ponekud ztraci kouzlo.

Petrczech

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #12 kdy: 14. 11. 2017, 20:43:24 »
Co jsem si zjišťoval tak na Pevný internet LTE od Vodafonu se opravdu nevztahuje omezení pomoci FUP (na Internet vzduchem se u Vodafonu vztahuje 60 Gb FUP ale ten já nemyslim)

Lumumba

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #13 kdy: 15. 11. 2017, 09:45:06 »
Pokud máš dobrej LTE signál, tak jdi do toho...co ti teoreticky hrozí, že kdyby stejný řešení zvolilo hodně sousedů, tak může být cella přetížená, ale toho bych se, jestli bydlíš na samotě u lesa, nebál :-)

Re:Zkušenosti s neomezeným LTE od Vodafone
« Odpověď #14 kdy: 15. 11. 2017, 09:52:11 »
Ale O2 nabizi za stejnou cenu uplne neomezena data, kamos mi ted rikal, ze tam prisel a chtel at mu daj pevnou linku. Jelikoz bydli v zadekakove, tak tam maj spatny rozvody, tak mu dali LTE router misto kabelovyho, ma uplne neomezeny data (ne jako vodafone 60GB), jedina vec, kterou ti nereknou je, ze tvuj router je omezeny k pripojeni pouze na okolni vysilace, tzn. neni to mobilni internet.