Eshop na na pronájem vs opencart?

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #15 kdy: 14. 11. 2017, 11:59:42 »
To co píše Miroslav Šilhavý tady zní rozumně, na druhou stranu záleží i jaké má člověk požadavky. Od určité míry úprav může být nejlevnější si vše nechat udělat na míru. Naopak pokud chce tazatelka průměrný standardizovaný e-shop, bude pronájem nejlevnější.

U nemovitosti to bude stejné - potřeby lidí jsou různé, nejsme všichni stejní. Někomu se může vyplatit vlastnit nemovitost i v Praze, protože má takové priority nebo určitý záměr. V tomto bych tedy ty závěry Miroslava Šilhavého zjemnil.


Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #16 kdy: 14. 11. 2017, 12:35:00 »
To co píše Miroslav Šilhavý tady zní rozumně, na druhou stranu záleží i jaké má člověk požadavky. Od určité míry úprav může být nejlevnější si vše nechat udělat na míru. Naopak pokud chce tazatelka průměrný standardizovaný e-shop, bude pronájem nejlevnější.

U nemovitosti to bude stejné - potřeby lidí jsou různé, nejsme všichni stejní. Někomu se může vyplatit vlastnit nemovitost i v Praze, protože má takové priority nebo určitý záměr. V tomto bych tedy ty závěry Miroslava Šilhavého zjemnil.

Já si myslím, že tazatelka v této fázi pronajatým e-shopem vůbec zjistí, o čem je provozovat e-shop, jak jí půjde e-marketing, ..., a že za rok, dva, tři může přeformulovat své požadavky a klidně se rozhodnout pro vlastní řešení. Ale to, vcelku rozumě, v této fázi vyloučila.

Samozřejmě že jsou lidé, kteří kupují byt racionálně. Např. někdo chce mít aspoň jeden byt jako jistotu na stáří (ale já se pak ptám, proč byt nekoupí třeba v Kladně, 20 minut vlakem do Prahy), kde je cena zlomková, i cena ostatních nákladů. Někdo může kupovat byt jako investici. Někdo má volné prostředky, a přijde mu zajímavější mít je zafixované v nemovitosti, kterou Vám nikdo neukradne.

Moji myšlenku tedy upřesním: pokud nemáte žádný konkrétní důvod, proč kupovat byt v Praze, a nemáte volné peníze (musíte si půjčit na hypotéku), pak Vám spočítám, že pronájmy jsou výhodnější. Čistě finančně, bez toho sociálního rozměru, který každý zase řešíme po svém (někdo může očekávat, že zdědí nemovitost, někdo naopak ví, že už za aktivního života musí dát přednost backupu do nemovitosti na stáří).

Moje tvrzení byla v hyperbole proti tomu, že se údajně vždy vyplatí věc vlastnit, než pronajímat.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #17 kdy: 14. 11. 2017, 12:45:48 »
a moje hyperbola je takova, ze pronajimat jen kratkodobe a na dlouhe obdobi vec zasadne vlastnit
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #18 kdy: 14. 11. 2017, 13:04:30 »
a moje hyperbola je takova, ze pronajimat jen kratkodobe a na dlouhe obdobi vec zasadne vlastnit

Máte 5 milionů korun. Můžete si buďto koupit byt, a ušetříte na nájmu, nebo ty peníze investujete do něčeho jiného, přinese víc peněz, než je úspora na nájmu. To je to, o čem tu mluvíme - tedy TCO (Total Cost of Ownership), druhou věcí je BEP (Break Even Point), kdy díky rozložení nákladů na fixní a variabilní, dojde u obou zvažovaných záměrů v určitém momentě ke zvratu výhodnosti.

Tento bod může být pozoruhodně daleko. Např. spousta lidí řeší jen to, co "za byt platí měsíčně", ale většinou je tato úvaha na úkor tvoření fondu oprav domu. Na druhé straně, při koupi bytu jen málokdo zkoumá, kolik má dům ve fondu naspořeno, ale přitom je to dost podstatná částka, která výhodnost koupě mění. Budu-li chtít byt koupit, hledám takový, kde je dům těsně před investiční akcí, a zároveň má hodně naspořeno, protože po koupi se prostředky ve fondu ihned promění ve hmotný majetek a prakticky okamžitě zvýší tržní cenu bytu. Budu-li chtít byt prodat, začnu systematicky tlačit na snížení příspěvků do fondu - protože už je využije někdo jiný.

Toto jsou jsou všechno aspekty, které většina lidí naprosto přehlíží. Dívá se jen na cenu bytu v inzerci, a na měsíční poplatky, aniž by o těchto částkách uvažovali v souvislostech.

Pronájem je proti tomu pro mě naprosto čitelný, a nemusím na vývoj těchto hodnot spekulovat.

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #19 kdy: 14. 11. 2017, 15:14:11 »
Souhlasím, už jsme stejně offtopic :-)


FLiper

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #20 kdy: 14. 11. 2017, 15:28:34 »
a moje hyperbola je takova, ze pronajimat jen kratkodobe a na dlouhe obdobi vec zasadne vlastnit

Máte 5 milionů korun. Můžete si buďto koupit byt, a ušetříte na nájmu, nebo ty peníze investujete do něčeho jiného, přinese víc peněz, než je úspora na nájmu. To je to, o čem tu mluvíme - tedy TCO (Total Cost of Ownership), druhou věcí je BEP (Break Even Point), kdy díky rozložení nákladů na fixní a variabilní, dojde u obou zvažovaných záměrů v určitém momentě ke zvratu výhodnosti.

Tento bod může být pozoruhodně daleko. Např. spousta lidí řeší jen to, co "za byt platí měsíčně", ale většinou je tato úvaha na úkor tvoření fondu oprav domu. Na druhé straně, při koupi bytu jen málokdo zkoumá, kolik má dům ve fondu naspořeno, ale přitom je to dost podstatná částka, která výhodnost koupě mění. Budu-li chtít byt koupit, hledám takový, kde je dům těsně před investiční akcí, a zároveň má hodně naspořeno, protože po koupi se prostředky ve fondu ihned promění ve hmotný majetek a prakticky okamžitě zvýší tržní cenu bytu. Budu-li chtít byt prodat, začnu systematicky tlačit na snížení příspěvků do fondu - protože už je využije někdo jiný.

Toto jsou jsou všechno aspekty, které většina lidí naprosto přehlíží. Dívá se jen na cenu bytu v inzerci, a na měsíční poplatky, aniž by o těchto částkách uvažovali v souvislostech.

Pronájem je proti tomu pro mě naprosto čitelný, a nemusím na vývoj těchto hodnot spekulovat.


Lépe bych to nenapsal. Každopádně autorce bych doporučil vyhnout se obloukem OpenCart systému a dříve se při jejím cílech, jak jsem je sám pochopil podívat na standardní řešení k pronájmu. Typu lze www.eshop-rychle.cz, www.webareal.cz, www.shoptet.cz nějaký menší balík apod.

FLiper

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #21 kdy: 14. 11. 2017, 15:32:56 »
Ještě doplním, že OpenCart je systém, který je třeba budovat a stavět a to se základní úrovní programování. I s tím pravděpodobně moc slávy nesklidíte. U eshopu na pronájem je prostředí přizpůsobené pro lajky, všichni vědí naklikat svůj eshop. Ani to není nejjednodušší, ale je tam reální šance udělat něco, co bude na úrovni.

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #22 kdy: 14. 11. 2017, 21:40:37 »
Děkuji všem za odpovědi a rady, jdu je všechny prostudovat.  :)

Alcatraz

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #23 kdy: 14. 11. 2017, 22:24:31 »
Vidíte jak jsem zachránil podstatu fóra? : D

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #24 kdy: 15. 11. 2017, 14:52:05 »
zajdan kdyz o ekonomice pi.u vis tak se do tech velkych veci radsi moc nepoustej protoze meles kraviny i ikdyz ti to nekdo rozumnymi argumenty vyvraci.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

FLiper

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #25 kdy: 15. 11. 2017, 15:25:07 »
Děkuji všem za odpovědi a rady, jdu je všechny prostudovat.  :)

Pokud budeš mít dotazy, piš dále :)

JoeKing

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #26 kdy: 16. 11. 2017, 11:45:41 »
Mě to srovnání s pronájmem bytu nepřijde úplně trefné - pokud investuji do bytu, tak je velká pravděpodobnost, že v momentě kdy ten byt nebudu potřebovat nebo mi nebude vyhovovat ho prodám a získám většinu investice zpět.

Pokud se eshop nerozeběhne nebo OpenCart nebude vyhovovat, tak peníze investované do customizace OpenCartu zpět velmi pravděpodobně nedostane.

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #27 kdy: 16. 11. 2017, 12:54:22 »
Mě to srovnání s pronájmem bytu nepřijde úplně trefné - pokud investuji do bytu, tak je velká pravděpodobnost, že v momentě kdy ten byt nebudu potřebovat nebo mi nebude vyhovovat ho prodám a získám většinu investice zpět.

Pokud se eshop nerozeběhne nebo OpenCart nebude vyhovovat, tak peníze investované do customizace OpenCartu zpět velmi pravděpodobně nedostane.

To máte pravdu. Já to počítal spíš tak, že s koupí a prodejem jsou výdaje. Daně. Během vlastnění nemovitosti odvádíte příspěvky do fondu oprav, které při prodeji nevyberete zpět. V tomto ohledu to je podobně rizikové.

FLiper

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #28 kdy: 16. 11. 2017, 13:23:29 »
Jinak ještě mi napadlo dodat, www.eshop-rychle.cz a www.webareal.cz bývaly společná firma. Rozdělili se kvůli různým představám směrování. www.eshop-rychle.cz prý více personalizuje a pomáhá klientům a www.webareal.cz jde spíše na kvantitu a výdělek a nesoustředí se tak na heldesky apod.

Alis

Re:Eshop na na pronájem vs opencart?
« Odpověď #29 kdy: 16. 11. 2017, 16:59:44 »
Eshop rychle je nepochybně dál než webareal .. to jen kdyby autorka přemýšlela mezi těmito dvěma ..