Rapsberry Pi: Embedded touchscreen GUI

Pavel Krčmář

Rapsberry Pi: Embedded touchscreen GUI
« kdy: 12. 11. 2017, 23:10:36 »
Zdravím přátelé,

máte zkušenosti s nějakým GUI frameworkem pro RPI ? Ideálně něco scriptovatelného ve smysl (TCL/TCK) s podporou touchscreenu, potřebuji jednoduchou aplikaci (dvě tlačítka nebo radiobutton, jedno textovné pole a checkbox, spustit ve fullscreen, nevím jesti kvuli tomu vůbec řešit X server, pokud by framework uměl framebuffer tak tím lépe, ideálně něco co je v repu Raspbianu, pokud něco takového vůbec existuje.
Díky za tip Pavel K.


atarist

Re:Rapsberry Pi: Embedded touchscreen GUI
« Odpověď #1 kdy: 12. 11. 2017, 23:29:25 »
Python+tkinter je v základní instalaci

SB

Re:Rapsberry Pi: Embedded touchscreen GUI
« Odpověď #2 kdy: 13. 11. 2017, 08:36:32 »
Řešil jsem to nedávno taky. Zvolil jsem Python a knihovnu appJar. Dnes už bych to určitě neudělal, protože knihovnu, která se v objektovém jazyku odkazuje na komponenty názvy, patří spláchnout do hajzlu.
Netuším, jak to spustit bez X-serveru, ale každopádně pro spuštění jediné aplikace stačí samotný X-server bez okenního manageru.

tisnik

Re:Rapsberry Pi: Embedded touchscreen GUI
« Odpověď #3 kdy: 13. 11. 2017, 10:41:44 »
Řešil jsem to nedávno taky. Zvolil jsem Python a knihovnu appJar. Dnes už bych to určitě neudělal, protože knihovnu, která se v objektovém jazyku odkazuje na komponenty názvy, patří spláchnout do hajzlu.
Netuším, jak to spustit bez X-serveru, ale každopádně pro spuštění jediné aplikace stačí samotný X-server bez okenního manageru.

to je knihovna pro decka (ok pro studenty), co si vytvori appku s jednim dvema okny a tim to konci. Nic vetsiho by se v tom delat nemelo. Ale je to postaveny nad tkinterem, ten je na tom lip.

Re:Rapsberry Pi: Embedded touchscreen GUI
« Odpověď #4 kdy: 13. 11. 2017, 10:47:17 »
Testoval jsem na rpi QT quick v EGLFS módu, jede bez Xka, podporuje oficiální touchscreen a nezatěžuje tolik rpi.


Re:Rapsberry Pi: Embedded touchscreen GUI
« Odpověď #5 kdy: 22. 11. 2017, 18:37:27 »
No nevim, ja delam jenom jedno oknovou aplikaci, ktera zobrazuje stav zarizeni a IO v Java Swing, premejslim, ze bych to zkusil zkompilovat pomoci stareho GCJ do nativniho kodu, ale predpokladam, ze to nebude nijak pomale.

terapie

Re:Rapsberry Pi: Embedded touchscreen GUI
« Odpověď #6 kdy: 22. 11. 2017, 20:31:42 »
EGLFS módu
Dá se někde stáhnout binární distribuce pro Rπ 3, která by místo x11 věcí používala kompletně wayland? Nebo způsob, jak tam dodat a nahradit UI waylandem (ideálně KDE Plasma, gnome fuj fuj)?

Případně Něco na způsobot LXDE,Razor, ale vystavěného na waylandu.

Rux

Re:Rapsberry Pi: Embedded touchscreen GUI
« Odpověď #7 kdy: 22. 11. 2017, 20:51:26 »
Dá se někde stáhnout binární distribuce pro Rπ 3, která by místo x11 věcí používala kompletně wayland?

Treba nova Fedora27 https://ftp.upjs.sk/pub/fedora/linux/releases/27/Workstation/armhfp/images/