Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #90 kdy: 14. 11. 2017, 13:58:49 »
sroubovani nemovitost nahoru je zpusobeno jakymsi novym zivotnim stylem, kdy na vesnici lide uz neumi a ani moc nemuzou zit. CO chces delat, pokud pole zora traktor, kterej ani neni vas ale firmy kdovi odkud tazke se neuzivite ani jako traktorista ani jako opravar hydrauliky.
To ale neplatí pro čímdál víc lídí. Množství lidí, kteří dělají práci úplně nezávislou na bydlišti, se zvyšuje (grafik, programátor, architekt, spisovatel, ...) - a pro ty je vesnice s dobrým spojením na nějaké velké město parádní řešení. Stačí, aby si to dostatek lidí uvědomil a aby i zaměstnavatelům došlo, že homeoffice je daleko zajímavější benefit než nějaký pitomý stravenky.

Ceny nehnutelnosti su take ake su mzdy. Vzdy to tak bolo a vzdy to tak bude.
To není pravda a dá se to velmi snadno dokázat, protože ceny jsou v různých zemích a různých místech velmi různé i při přepočtu přes PPP.


Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #91 kdy: 14. 11. 2017, 14:04:59 »
s Home office casto mnoho neporidite protoze se ve firme dostanete tak trochu na vedlejsi kolej s projekty i platove a s nekym se na cemsi domluvit  - pretezke (vlastni zkusenost), nu neco za neco...
Samozřejmě na to musí být firma zařízená. Kvalitně řízená porada jednou za týden a dobrá možnost komunikace v případě potřeby je v pohodě i pro komplikovanější projekty  (vlastni zkusenost :) ), o těch jednodušších/rutinních ani nemluvě.

balki

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #92 kdy: 14. 11. 2017, 14:10:20 »
Nechcem sa opakovat, ale ty tak vazne posobis...

To povedz markusovi :P

kakrel

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #93 kdy: 14. 11. 2017, 14:33:51 »
To bez vykladat treba do Honeywellu s tema homeofficama.... dnes je trend je (aspon v korporatech) je rusit je....

Digi

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #94 kdy: 14. 11. 2017, 14:39:46 »
Tak protože lidi z Honeywellu nemaj kam jinam jít. Tak si to zaměstnavatel může dovolit. Z velké většiny jsou to PhD úzce specializovaní na nějakou činnost, ale podobných firem v republice moc není. Ale možná se mýlím. Honeywell mi osobně přišel jako taková pračka na absolventy, vyždímej a vyhoď. 


Jenda

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #95 kdy: 14. 11. 2017, 15:24:27 »
Tyhle lidi, co se odstěhovali za město, a každý den mi sem jezdí smrdět do nosu a zacpávat silnice, mám nejradši.
Stejně tak rád jako všechny ty lidi, co každej víkend jezdí na venkovskou chalupu, protože ve městě se nedá být? :)

Když někam jedu, tak na kole nebo výjimečně vlakem, takže v prvním případě výfuk nemám vůbec a ve druhém menší (resp. větší, ale rozpočítaný na víc lidí).

Města by mohla být super místa k životu, ale to by se musela radikálně změnit (kompletně zakázat osobní dopravu

Podle mě by stačilo zavést všeobecné silniční mýto podle exhalací a zabraného prostoru. Představoval bych si to tak, že by se zvolily parametry, kterých chceme dosáhnout (koncentrace škodlivin v ovzduší, hustota dopravy) a následně by se dynamicky upravoval poplatek podle denní doby a dne v týdnu.

Ale možná jsem nepochopil, jak si to představuješ -- musel by sis žádat o výjimku, když třeba něco těžkého stěhuješ?

Dojíždět někam 40km, abych si tam sedl za úplně stejnej kompl, jakej mám doma, je archaismus. Už i takoví dinosauři jako IBM ti dají minimálně polovinu času homeoffice úplně v pohodě.

Ano, polovinu. Mně to vychází, že jako freelance admin a konzultant musím "do města" něco jako 2x týdně (extrapolace, ještě studuji a nedělám při tom na fulltime).

Mimochodem furt to neřeší tu školu (ano, archaismus).

Běžné kroužky jsou na venkově stejné
Fakt, jo? Máte v Rájci-Jestřebí kroužky elektroniky, programování, Linuxu? Tady v Praze jich je tři zadeke.

hu

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #96 kdy: 14. 11. 2017, 15:37:31 »
Podle mě by stačilo zavést všeobecné silniční mýto podle exhalací a zabraného prostoru. Představoval bych si to tak, že by se zvolily parametry, kterých chceme dosáhnout (koncentrace škodlivin v ovzduší, hustota dopravy) a následně by se dynamicky upravoval poplatek podle denní doby a dne v týdnu.

Není nutné začínat od externalit. Snížit či zrušit spotřební daň z PHM a vybírat mýto podle nákladů na užitou infrastrukturu (zejména podle vzdálenosti) a oni se lidé hned začnou chovat ekonomicky. Když kdejakýmu joudovi dotuješ cestu do práce, proč by se nepřestěhoval do Odoleny Vody.

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #97 kdy: 14. 11. 2017, 17:33:34 »
Když někam jedu, tak na kole nebo výjimečně vlakem, takže v prvním případě výfuk nemám vůbec a ve druhém menší (resp. větší, ale rozpočítaný na víc lidí).
Však se nebavíme o tobě. Všeobecná zkušenost je taková, že vidláci jezdí do města v pracovní dny a měšťáci na vidlákov o víkendu :)

Ale možná jsem nepochopil, jak si to představuješ -- musel by sis žádat o výjimku, když třeba něco těžkého stěhuješ?
Tak samozřejmě zásobování a nějaké další služby potřebuješ. Ale to je jedno auto za hodinu :)

Mně to vychází, že jako freelance admin a konzultant musím "do města" něco jako 2x týdně (extrapolace, ještě studuji a nedělám při tom na fulltime).
Zase: to záleží na typu práce. Dělám mj. pro firmu, která má sídlo dvě a půl hodiny autem od mýho bydliště. Porada jednou za 14dní + slack + denní status cally přes hangouts. Jde to, když se chce.

Mimochodem furt to neřeší tu školu (ano, archaismus).
Při studiu je lepší bydlet ve městě, to je bez debat.

Fakt, jo? Máte v Rájci-Jestřebí kroužky elektroniky, programování, Linuxu? Tady v Praze jich je tři zadeke.
Kroužek Linuxu je právě to specifikum, který máš jenom ve městě, to je jasný. Ale jo, měli jsme, založil jsem ho :) Ale byl to spíš hackerspace pro lidi starší a po čase jsme to rozpustili, protože nás bylo málo.

Jinak i tady je normálnějších kroužků dost: http://ddmblansko.cz/wp-content/uploads/2017/02/ddm_2017_2018_III.pdf

A jak říkám, dostaneš tady děcko do školky, to je daleko důležitější než kroužek Linuxu ;)

Jenda

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #98 kdy: 14. 11. 2017, 18:06:28 »
Snížit či zrušit spotřební daň z PHM a vybírat mýto podle nákladů na užitou infrastrukturu (zejména podle vzdálenosti) a oni se lidé hned začnou chovat ekonomicky.
Vždyť o tom tak nějak mluvím (ještě by tam chtělo zahrnout hmotnost). A externality jsou součástí nákladů, že.

Tak samozřejmě zásobování a nějaké další služby potřebuješ. Ale to je jedno auto za hodinu :)

Psal jsi „kompletně zakázat osobní dopravu“, což jsem si vyložil že fyzická osoba nebude smět vjet autem do města (s tím, že doufám, že jsi pod osobní dopravou nemyslel třeba kola). Takže výsledkem má být, abych si musel na všechno objednat licencovanou a auditovanou přepravní službu? Nebo jak jsi to myslel?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #99 kdy: 14. 11. 2017, 19:22:26 »
Vždyť o tom tak nějak mluvím (ještě by tam chtělo zahrnout hmotnost).

Zase by nekdo chtel diskriminovat tluste!

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #100 kdy: 14. 11. 2017, 19:42:59 »
Takže výsledkem má být, abych si musel na všechno objednat licencovanou a auditovanou přepravní službu? Nebo jak jsi to myslel?
Ježkovanoho, ty's nikdy neviděl pěší zónu nebo jak?

wolf

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #101 kdy: 14. 11. 2017, 20:32:30 »
Tak protože lidi z Honeywellu nemaj kam jinam jít. Tak si to zaměstnavatel může dovolit. Z velké většiny jsou to PhD úzce specializovaní na nějakou činnost, ale podobných firem v republice moc není. Ale možná se mýlím. Honeywell mi osobně přišel jako taková pračka na absolventy, vyždímej a vyhoď.

je to tak
V naší firmě, i kámoši ze školy potvrzují tento trend, je dost velký příliv lidí z Honeywellu za poslední rok. Důvod je ten, že se čím dál tím víc věcí přesouvá na otsourcování do Asie a zůstavají tu jenom ti nejšitovější projekty.

Jenda

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #102 kdy: 14. 11. 2017, 21:33:59 »
Takže výsledkem má být, abych si musel na všechno objednat licencovanou a auditovanou přepravní službu? Nebo jak jsi to myslel?
Ježkovanoho, ty's nikdy neviděl pěší zónu nebo jak?

Jako že bys z celé Prahy (řekněme z konvexního obalu vnitřního okruhu) udělal pěší zónu? A lidi by jako chodili třeba z Braníka na Žižkov pěšky?

Jenda

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #103 kdy: 14. 11. 2017, 21:38:48 »
Jo takhle, už jsem to pochopil. No, furt mi není moc jasné, jak se v pěší zóně zjistí, co je zásobování/dopravní obsluha. Myslíš, že to jde škálovat na desítky km2? Na pěší zóně to AFAIK většinou funguje taky díky tomu, že tam není vůbec kde zaparkovat. Ale to podle mě je přesně ta věc, co nechceš dělat plošně v celém městě, protože to pak zabrání i já nevím, různým řemeslníkům.

Re:Koupit byt? Poraďte (pokud tomu rozumíte)
« Odpověď #104 kdy: 14. 11. 2017, 23:17:06 »
Jako že bys z celé Prahy (řekněme z konvexního obalu vnitřního okruhu) udělal pěší zónu? A lidi by jako chodili třeba z Braníka na Žižkov pěšky?
Hele, já nikomu nic neradím a nic "bych" nedělal. To je věc Pražáků, aby si odhlasovali, v jakém městě chtějí žít, jak velkou chtějí pěší zónu mít. Mně do toho nic není. Já jsem jenom řekl, že by se mi dobře žilo ve městě, kdyby se tam dalo dýchat, bylo tam podstatně míň hluku (toho "white noise" backgroundu, kterej měšťák ani nevnímá) a dalo se jet MHD bez toho, aby mi celou cestu někdo funěl za krk. Protože takový město v ČR není, tak ve městě nebydlím. Kde je problém?

No, furt mi není moc jasné, jak se v pěší zóně zjistí, co je zásobování/dopravní obsluha.
Tak se zeptej nějakýho policajta, jak to poznají :)

Myslíš, že to jde škálovat na desítky km2? Na pěší zóně to AFAIK většinou funguje taky díky tomu, že tam není vůbec kde zaparkovat. Ale to podle mě je přesně ta věc, co nechceš dělat plošně v celém městě, protože to pak zabrání i já nevím, různým řemeslníkům.
Myslím, že to jde škálovat na daleko víc, než to v současnosti u nás bývá. Samozřejmě v každým městě jinak.

Vždycky když jdu v Brně parkem před Janáčkovým divadlem, tak si představuju, jak by bylo krásný, kdyby tam člověk nemusel přeřvávat tu 4-5ti-proudovku, co je hned vedle něj, úplně nesmyslně v centru města. Jak by se tam asi žilo, kdyby tam místo aut bylo slyšet jenom ptáky. No, asi by to bylo naprosto nesnesitelný a nežitelný, tak je tam radši magistrála, protože to je pecka, to v parku chceš.