Základní matematické okruhy v informatice

jablon

Re:Základní matematické okruhy v informatice
« Odpověď #15 kdy: 09. 11. 2017, 07:19:04 »
My jsme měli na jaderce docentku Dontovou. Měli jsme ji na analýzu a ta dokázala člověka opravdu připravit. Vy co tvrdíte, že analýza je k ničemu, jak pak chcete analytické věci převést do numeriky, když ani neznáte základní věty a definice?

Za mě nejdůležitější algebra, bez ní nelze dělat IT, pak analýza, statistika, diskrétka, numerické metody. To je asi základ, pak lze navazovat na obory jako jsou neuronové sítě, ekonometrie a jiné zla :D. Bez základů to sprostě nejde. A co bych vynechal? Třeba algoritmizace ... tak jak jsme ji brali jsem ji nikdy nepoužil. Stačil by opravdu základní pohled. Pak hromady programovacích jazyků, které se již nepoužívají. Jinak si cením velmi dobré přípravy z databází. V podstatě mě ta škola připravila na vyšší level.


jpu

Re:Základní matematické okruhy v informatice
« Odpověď #16 kdy: 09. 11. 2017, 07:50:53 »
ani jedno nevyuzijes v praxi. mozno len okrajovo, ale na 99% som si isty, ze nie. Jedine, ze by si bol ako mnoho uzivatelov roota a vyvijal by si si vlastny kompilator (tak ako to robi vacsina z nich), kde by si riesil konecne automaty, gramatiky :D