KVM a shutdown machine problém

KVM a shutdown machine problém
« kdy: 06. 11. 2017, 14:53:18 »
Zkoušel jsem si vytvořit virtualizaci na desktop serveru Dell PowerEdge T20. Nejdřív jsem zkusil VMware, ale instalačka nerozeznala hardwarový RAID, tak jsem zkusil Hyper-V, ale ta wokenní administrace mi přišla strašně složitá. Tak jsem nainstaloval CentOS jen jádro, doinstaloval věci potřebné k virtualizaci. Bylo to rychle a přes ssh -X si spustím o virt-managera.

Vše vypadalo, že funguje skvěle, až když mi vypadla elektrika na dýl než udržela UPSka, server se restartoval, ale nenaběhl systém a musel jsem ručně, vypnout/zapnout. To se děje i když jsem někdy rebootnul nebo shodil server ručně přes ssh nebo tlačítko na serveru, ale ne vždy, tak nějak zdánlivě chaoticky.

Nakonec jsem mi povedlo vypozorovat, že když mi virtuální stroj s Windows 7 nenabíhá po bootu serveru, tzn. že při shození/rebootu serveru neběží ten virtuální stroj, server naběhne korektně, takže se mi zdá, že problém by mohl být v tom, že když se počítač vypne (ne na tvrdo), tak neproběhne nejdřív shození virtuálních strojů.

Netušíte někdo, jestli by to mohlo tím být, případně jak tohle řešit. Napadlo mne, že by mohl být problém v ACPI, ale zatím guglím a hledám.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM a shutdown machine problém
« Odpověď #1 kdy: 06. 11. 2017, 15:37:58 »
V Biosu ACPI nastaveni neco jako 'PowerOn - After Power Failure'
zajisti, ze kdyz dojde k vypadku el.proudu a naslednem obnoveni, pocitac se automaticky sam zapne

aby ti po novem startu naběhl virtual automaticky, tak na to si musis udelat nejakej script, aspon u Oraclu to tak bylo potreba:
VBoxManage startvm "VM name" --type headless

urcite podobne je tomu u KVM co si tak letmo pamatuju:
virsh start name-of-machine

Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:KVM a shutdown machine problém
« Odpověď #2 kdy: 06. 11. 2017, 15:53:23 »
Možná jsem se špatně vyjádřil, ale mně nejde o zapnutí počítače/virtuálního stroje. Mně spíš jde o korektní vypnutí.

karlik

Re:KVM a shutdown machine problém
« Odpověď #3 kdy: 06. 11. 2017, 22:19:26 »
Zkus:
systemctl status libvirt-guests.service

V souboru:
/usr/libexec/libvirt-guests.sh
můžeš změnit řádek na:
ON_SHUTDOWN=shutdown

Podívej se do nastavení Win, jestli místo vypnutí není nastaveno suspend to disk.




ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:KVM a shutdown machine problém
« Odpověď #4 kdy: 07. 11. 2017, 08:45:43 »
je preci logicke, ze kdyz necekane vypadne napetí a host machine padne,bezici aplikace namaji sanci se koretktne ukoncit
pokud dojde napeti a stroj jede ze zalozaku, tak aby se vse ukoncilo jak melo je potreba si napsat script nebo pouzit aplikaci tomu urcenou
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


TomBA

Re:KVM a shutdown machine problém
« Odpověď #5 kdy: 07. 11. 2017, 10:53:05 »
Aký soft sa stará o tu UPS? apcupsd? Máš tam v shutdown skripte správne vypnutie virtuálnych strojov?

Lol Phirae

Re:KVM a shutdown machine problém
« Odpověď #6 kdy: 07. 11. 2017, 11:35:58 »
Máš tam v shutdown skripte správne vypnutie virtuálnych strojov?

TRACHTA: To jsem si mohl myslet. Četl jste mou knihu „Zbytečné otázky v kriminalistice“?
HLAVÁČEK: Ještě ne, pane inspektore.
TRACHTA: Vidíte, a přitom je všude k dostání. Podívejte se, Hlaváčku, když se vraha zeptáte, jestli zavražděného zavraždil, tak vám vždycky řekne, že nezavraždil. Tím jenom zbytečně ztrácíte čas. No, zeptejte se ho schválně.
TRACHTA: Zavraždil jste ho?
MEYER: Nezavraždil.
TRACHTA: No vidíte.