Nastavení DSL - jde použít modem od T-mobile na O2?

SB

Re:Nastavení DSL - jde použít modem od T-mobile na O2?
« Odpověď #15 kdy: 07. 11. 2017, 15:48:51 »
...U O2 jsem proto že v mé ulici není žádný jiný dostupný poskytovatel internetu, takže to určitě nebyla má první volba, spíš jediná :)

Tomu nerozumím. Dráty jsou CETINu, prodejce VDSL si k nim můžete vybrat. Chápu to tedy tak, že ve vašem případě se nejedná o sebemrskačství, ale neznalost?

Mimochodem já jedu na opačné kombinaci - inet od T-Mobile na modemu od O2. :D


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nastavení DSL - jde použít modem od T-mobile na O2?
« Odpověď #16 kdy: 07. 11. 2017, 17:40:26 »
Děkuji všem za pomoc, nechápu jak to ale dnes jsem to zapnul a už to funguje.. vůbec nic jsem s tím nedělal a jako zázrakem to běží.

Tak to zase na pul hodiny vypnete, treba budete mit kliku a uz to nenabehne. :-)

Zdenda_X

Re:Nastavení DSL - jde použít modem od T-mobile na O2?
« Odpověď #17 kdy: 08. 11. 2017, 19:59:53 »
Citace
...U O2 jsem proto že v mé ulici není žádný jiný dostupný poskytovatel internetu, takže to určitě nebyla má první volba, spíš jediná :)

Tomu nerozumím. Dráty jsou CETINu, prodejce VDSL si k nim můžete vybrat. Chápu to tedy tak, že ve vašem případě se nejedná o sebemrskačství, ale neznalost?

Mimochodem já jedu na opačné kombinaci - inet od T-Mobile na modemu od O2. :D

Ať tak či onak, dlouho už u O2 nebudu. Právě nám kopou v ulici optický kabel takže hádám že v lednu od nich už budu mít pokoj. Což je také důvod proč se mi nechtělo na dva měsíce kupovat nový modem :)

SB

Re:Nastavení DSL - jde použít modem od T-mobile na O2?
« Odpověď #18 kdy: 09. 11. 2017, 10:16:16 »
To vám přeju, na druhou stranu se může stát, že to budou nějaká hovada typu UPC.

Re:Nastavení DSL - jde použít modem od T-mobile na O2?
« Odpověď #19 kdy: 09. 11. 2017, 11:09:11 »
...hovada typu UPC
No, na xDSL jsem byl odkázán od roku 2003 až do letošního podzimu. Postupně se to zrychlovalo, ale ani na VDSL jsem se nedostal na víc, než 44/5 mbit. UPC mi s novým routerem dává sice málo možností, ale IPv6 funguje dobře, IPv4 přes CGNAT je použitelné. A hlavně, za poloviční cenu mám dvojnásobnou rychlost - a hlavně upload, o ten jde nejvíc.
To jsem měl xDSL od Radiokomunikací, od kterých to koupil T-mobile. Na rozdíl od O2 jsem měl i veřejnou IPv4 adresu, nad tím jsem zamáčkl slzu. V případě O2 ale rozdíl není, taky jedou přes CGNAT.
Takže, pokud jde o "hovadnost" O2 a UPC si nemají co vyčítat.