Zmigroval jsem na systemD

čumil

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #135 kdy: 17. 05. 2017, 22:53:46 »
SystemDick je kanka na historii linuxu a unixu obecne. Potter se totiz snazi udelat si svuj vlastni os paraziticky nad linuxem a vsem to nacpat.
Coz se mu podarilo a je to prvni krok k padu linuxu.

Jsme v dobe post wokni.
Jednou nastane doba post linuxova.
SystemDick tomu otevrel vratka.

Jedine co BSD brzdi je malo devs. To se ale pomalu zmeni obavam se.


čumil

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #136 kdy: 17. 05. 2017, 22:55:43 »
No jasne, hateri sa ozvali a vedia o systemd velke H. A pritom sami raz zmigruju, ajurat budu mat blbe reci ze v 2017 to bolo nepouzitelne ale v 2019 je to uz fasa...

Dobre si spravil, ze si zmigroval. Dobuducna budes mat ovela jednoduchsi upgrade. SystemD je jedna z najotestovanejsich a najstabilnejsich veci aku linux ma. A kodia ju spickovi a PLATENI programatori. Nie banda zhulenych githubistov. Staci pozriet zdrojaky. Kazdy sw moze mat chybu, ale u systemd by som sa bal najmenej. Vsetko krasne zdokumentovane, ochotna komunita, radost pouzivat ich api. Init style scriptarina je obsoletny balast porovnatelny s autoexec.bat a config.sys  :D Ale to haterovi nevysvetlis, lebo ich to asi vzrusuje trolit nad pokrokom.

U nas sme za dva roky postupne nabehli na systemd na stovke masin, zeleznych aj virtualnych a ziaden problem co by stal za rec. Problemy boli zvycajne len pri upgrade. Po nastaveni vsetko slape, ziaden problem s logovanim, watchdogmi a podobne nezmysly co siria hateri. Blobu zdar ;)
Nejsem si jisty jestli si vtipalek, idiot a nebo troll.

jrb

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #137 kdy: 17. 05. 2017, 23:06:30 »
No jasne, hateri sa ozvali a vedia o systemd velke H. A pritom sami raz zmigruju, ajurat budu mat blbe reci ze v 2017 to bolo nepouzitelne ale v 2019 je to uz fasa...

Dobre si spravil, ze si zmigroval. Dobuducna budes mat ovela jednoduchsi upgrade. SystemD je jedna z najotestovanejsich a najstabilnejsich veci aku linux ma. A kodia ju spickovi a PLATENI programatori. Nie banda zhulenych githubistov. Staci pozriet zdrojaky. Kazdy sw moze mat chybu, ale u systemd by som sa bal najmenej. Vsetko krasne zdokumentovane, ochotna komunita, radost pouzivat ich api. Init style scriptarina je obsoletny balast porovnatelny s autoexec.bat a config.sys  :D Ale to haterovi nevysvetlis, lebo ich to asi vzrusuje trolit nad pokrokom.

U nas sme za dva roky postupne nabehli na systemd na stovke masin, zeleznych aj virtualnych a ziaden problem co by stal za rec. Problemy boli zvycajne len pri upgrade. Po nastaveni vsetko slape, ziaden problem s logovanim, watchdogmi a podobne nezmysly co siria hateri. Blobu zdar ;)
Nejsem si jisty jestli si vtipalek, idiot a nebo troll.

Idiot...

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #138 kdy: 18. 05. 2017, 00:30:56 »
Takže ukončete jazykové nebo pindíkoměrné okénko, nebo se systémdé nesouvisí.
Systemd ještě neobsahuje grammarcheckerd? Jakto?

Gulo

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #139 kdy: 18. 05. 2017, 07:23:38 »
SystemDick je kanka na historii linuxu a unixu obecne. Potter se totiz snazi udelat si svuj vlastni os paraziticky nad linuxem a vsem to nacpat.
Coz se mu podarilo a je to prvni krok k padu linuxu.

Trololo, linux nema so systemd nic. Systemd akurat obsahuju moderne distra ktore linux pouzivaju ako kernel. "Pad linuxu" bude len a len dobra zalezitost pretoze tu vladne vseobecna euforia ze je z toho mozne vyskladat desktopovy OS. Konci to komplexnym bordelom, kde mozu akurat tak dakovat za systemd. Cim skor sa ludstvo z toho mokreho sna, ze z linuxoveho distra bude poriadny desktop zobudi, tym lepsie.


Ciluh

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #140 kdy: 27. 10. 2017, 08:29:54 »
Ja zmigroval desktop na wayland, tak nejakou nadeji snad ten linux jeste snad ma. Alespon se oddeli zrno od plev a vzkvetat budou moderni wayland apky podobne jako systemd.

JX

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #141 kdy: 27. 10. 2017, 11:30:04 »
Nejak mi unika proc bych mel chtit pouzivat kernel bez cgroups...
Treba proto, ze vyrabis ten embedded system, kde proste nechces mit nic, co neni nezbytne nutny.
Tam ti staci zacekovat len jedno nastavenie CGroups = enable, vsetko ostatne co sa tyka cgroups mozes zakazat.
SD potrebuje cgroups na monitoring procesov ....

Lenart

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #142 kdy: 27. 10. 2017, 15:39:40 »
Také fandím system, je to lepší než ty prasárny s bashovými skripty s procedurálnímy case esac

soriako

Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #143 kdy: 27. 10. 2017, 16:12:01 »
Já už jsem rezignoval, stejně na tu sračku přešly všechny distra, holt si ten desktop přeinstaluju když se systemd dosere a odmítne bootovat nadobro. Aspoň mám každej druhej měsíc o zábavu postaráno a je to rychlejší než v té kokotině hledat chybu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zmigroval jsem na systemD
« Odpověď #144 kdy: 27. 10. 2017, 18:48:47 »
Já už jsem rezignoval, stejně na tu sračku přešly všechny distra, holt si ten desktop přeinstaluju když se systemd dosere a odmítne bootovat nadobro. Aspoň mám každej druhej měsíc o zábavu postaráno a je to rychlejší než v té kokotině hledat chybu.

Vsechny ne. http://without-systemd.org