Vyplatí se jazykový certifikát?

michal5

Vyplatí se jazykový certifikát?
« kdy: 21. 10. 2017, 20:43:31 »
Zdravim, pocul som ze certifikaty od microsoftu, oracle, atd su k nicomu (nejake vlakno tu na fore), chcel by som vsak predsa len rozsirit o nejaky zivotopis, aby mal v ociach recruiterov vacsiu vahu. Co poviete teda na jazykovy certifikat? Oplati sa? Ak ano tak ktory? TOEFL, Cambridge, ... ?
« Poslední změna: 22. 10. 2017, 20:40:39 od Petr Krčmář »


Milfaus

Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #1 kdy: 21. 10. 2017, 20:53:19 »
Chce to B1 nebo B2.

Tady si to můžeš zkusit nanečisto: http://zpravy.idnes.cz/soutez_test.aspx?id=230
Já dám tak C1.

Milfaus

Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #2 kdy: 21. 10. 2017, 21:05:34 »
Jsem to tam naflákal a dopadlo to "špatně"  ::)


Ale na B2 by to mělo stačit.

krallinuxu1

Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #3 kdy: 21. 10. 2017, 23:18:18 »
Fakt je dobře, že ses pochlubil, že máš 24 bodů ... což je docela málo. Já měl 27 (kdyby to někoho zajímalo) a četl jsem to při sledování z-nation.

Milfaus

Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #4 kdy: 21. 10. 2017, 23:31:47 »
Fakt je dobře, že ses pochlubil, že máš 24 bodů ... což je docela málo. Já měl 27 (kdyby to někoho zajímalo) a četl jsem to při sledování z-nation.

Tak jsi dobrej!
Však jsem napsal, že se to moc nepovedlo  ;)


Jenda

Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #5 kdy: 22. 10. 2017, 00:03:17 »

Jako po freelance adminovi a vývojáři po mně nikdo nic takového nechtěl a zahraniční zákazníci se neptají -- jak umím anglicky totiž poznají po prvním mailu či telefonátu i bez nějakého certifikátu :).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #6 kdy: 22. 10. 2017, 00:10:06 »
Hm, 28 bodu, 2 jsem zoral. Akorat nevim, jak tenhle test dokaze, ze nekdo umi anglicky. Dovedu si predstavit, jak hafo lidi ten test udela na 30 a pak je posadim do kina a nebudou rozumet ani slovo. A to, jak plynule asi konverzuji, radsi nebudu rozpatlavat.

Milfaus

Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #7 kdy: 22. 10. 2017, 00:40:42 »

Tenhle test je jen takový srandovní, skutečné jsou o řád těžší.
Často musíš chápat drobné nuance jazyka, chápat alespoň nejobvyklejší časy a mít slušnou jazykovou zásobu.

Tenhle test je možná lepší: http://www.englishtag.com/tests/level_test_upper_intermediate_B2.asp

Je tam vidět, že musíš chápat pořadí slov ve větě a často i drobné rozdíly.
Takové věci prostě neodposlechneš, můžeš sledovat filmy a budeš jim rozumět, ale tohle se musí naučit. Jinak požadavky na B2 jsou mimo jiné napsat esej (relativně gramaticky správnou) na základě poslechu textu. Tedy podle toho, kde ten papír na tu B2 chceš získat.

Jo a jak to nepoužíváš, tvoje Ajina jde do háje zelenýho.

gofi

Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #8 kdy: 22. 10. 2017, 01:42:29 »
Answers
Correct:          33
Incorrect:    2
Not Completed    0
TOTAL:    35

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #9 kdy: 22. 10. 2017, 02:07:59 »
Tenhle test je možná lepší: http://www.englishtag.com/tests/level_test_upper_intermediate_B2.asp

Answers
Correct:          32
Incorrect:    3
Not Completed    0
TOTAL:    35

Navic bych si dovolil zpochybnit, ze u nekterych moznosti je jen jeden mozny slovosled nebo jedno spravne slovo ze seznamu. Zalezi na kontextu a na tom, co presne clovek chce rici.

Rekl bych, ze je to zase test na hovno.

michal5

Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #10 kdy: 22. 10. 2017, 02:50:02 »
nerad vam kazim hru "kto da viac bodov", ale cielom tohto vlakna bolo zistit ktory z certifikatov by ste poradili :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #11 kdy: 22. 10. 2017, 03:29:25 »
Kdyz se chces vytahovat certifikatem, tak logicky ten nejvyssi, kterym se dokazes protlacit. Zkus si ten Milfausuv na B2 a kdyz prolezes, muzes si kliknout na dalsi, tedy C1. Ovsem nevim, koho tim chces ohromit. V cesky nebo slovensky mluvici firme to vetsinou asi moc neoceni a v cizi firme slysi, jak mluvis u pohovoru a pokud mluvis blbe, tak bumazka to nezachrani. Na druhou stranu, jestli mas na hajzlu kus odloupnute omitky, tak se ten certifikat da zaramovat a pres tu diru povesit.

qwertz

Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #12 kdy: 22. 10. 2017, 09:11:11 »
Certifikat nikoho nezajímá. Zejména u jazyků, jejichž znalost je tak snadné ověřit přenutím pohovoru do angličtiny.

V IT je tak málo lidí, že téměř nehrozí, že by vám nějaký certifikát pomohl k pohovoru. Tam se dostanete téměř jistě.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #13 kdy: 22. 10. 2017, 10:42:59 »
Certifikat nikoho nezajímá. Zejména u jazyků, jejichž znalost je tak snadné ověřit přenutím pohovoru do angličtiny.

No, mozna se najdou mista, kde je nezajima, jestli umi clovek anglicky, ale jestli na to ma papir. Mozna statni sprava.

Milfaus

Re:Jazykovy certifikat
« Odpověď #14 kdy: 22. 10. 2017, 10:55:48 »
První věc je, že se do CV píše AJ a pokud tam člověk nenapíše alespoň tu B2, mohou ho ZBYTEČNĚ vyřadit před pohovorem. Jinak se pohovory často opravdu dělají tak, že se prostě přejde do angličtiny.