Google vás slyší

Dan

Google vás slyší
« kdy: 18. 10. 2017, 17:45:44 »
Moc se mi tomu nechce věřit, ale přibližně od léta se mi na netu zobrazuje reklama podle jiného klíče než dříve. Když se týkala témat, která jsem vyhledával v prohlížeči, anebo zmínil v gmailu ... tak jsem to bral. Ale posledních několik měsíců se zobrazuje reklama k tématům ó kterých jsem se třeba jen bavil a měl jsem mobil v blízkosti. Mám teda Nexus 5x s posledním androidem ... ale tohle asi není správná cesta.


UF

Re:Google vás slyší
« Odpověď #1 kdy: 18. 10. 2017, 18:02:19 »
Dane ... je to mohem MNOHEM horsi ...

Lucas

Re:Google vás slyší
« Odpověď #2 kdy: 18. 10. 2017, 18:03:05 »
A s čím přesně chceš poradit? Jak vyměnit mobil nebo jak používat jiný vyhledáváč?

murf47

Re:Google vás slyší
« Odpověď #3 kdy: 18. 10. 2017, 18:09:16 »
Čau,
podobný problém jsem viděl u majitelů iPhonu. Prakticky šlo o to, že se jim zobrazovaly reklamy na produkty, o kterých se bavili při volání. Každopádně to šlo vypnout někde v nastaveni > soukromí > reklamy > omezit sledovaní. Věřím, že to půjde vypnout i na Androidu. To však nic nemění na tom, že už je to trochu za hranou...

Turi

Re:Google vás slyší
« Odpověď #4 kdy: 18. 10. 2017, 18:20:23 »
Hm, člověk má velký a pochopitelný sklon hledat souvislosti tam, kde jsou jen náhodné šumy. Může se ti to zdát?

Pokud se ti to nezdá, není to jen elementární statistika, ve smyslu "hledal jsem novou pračku" a "reklama google mi nabízí myčku a ledničku?". Určitě budou nákupy vybavení domácnosti korelované, takže žádná věda.

Pořád to vypadá nevysvětlitelně? Nezbývá než udělat pokus. Zkus googla chytit na švestkách - opakovaně do mikrofonu zadávej klíčová slova na nákupy, které se tě netýkají a přitom na ně někdo platí reklamu. Třeba "chci koupit dětské plíny, chci koupit kočárek, chci koupit dudlík". Pokud se ti dosud neobjevovaly reklamy na podobné zboží a začnou, má smysl to řešit.

Aplikace odposlouchávající mikrofon i v případě vypnutého vyhledávání podle osobních zkušeností Tomáše Etzlera používá čínská vláda k odposlechu občanů. O googlu to známo není, což neznamená, že to nedělá.


Jirsákův insolv. správce

Re:Google vás slyší
« Odpověď #5 kdy: 18. 10. 2017, 18:23:14 »
Třeba "chci koupit dětské plíny, chci koupit kočárek, chci koupit dudlík". Pokud se ti dosud neobjevovaly reklamy na podobné zboží a začnou, má smysl to řešit.

A pak zjistíš, že starou otěhotněl soused.  ;D :D :P

Dan

Re:Google vás slyší
« Odpověď #6 kdy: 18. 10. 2017, 18:29:33 »
V nastavení jsem našel jen "Personalita i reklam" a tu mám delší dobu vypnutou. Pro aktivaci hladového vyhledávání by měl být povel "Ok Google".
Když se mi podaří "nachytat Google na švestkách" co pak?

Turi

Re:Google vás slyší
« Odpověď #7 kdy: 18. 10. 2017, 18:33:41 »
Pak to začne mít smysl doopravdy řešit.

Dan

Re:Google vás slyší
« Odpověď #8 kdy: 18. 10. 2017, 18:52:09 »
Dobře, zkusím to ještě jinak. Jak bych mohl zaznamenat komunikaci z mobilu přes WiFi (pokud bych vypnul datové přenosy) a jak to pak analyzovat?

Turi

Re:Google vás slyší
« Odpověď #9 kdy: 18. 10. 2017, 19:00:30 »
Test "dětským kočárkem" je o hodně snazší a také spolehlivější, protože příp. odposlouchávající aplikace může snadno ukládat zaznamenané útržky slov a počkat, až bude připojená k internetu. Tedy v tom hypotetickém případě, že tě opravdu odposlouchává...

banish ads, break web

Re:Google vás slyší
« Odpověď #10 kdy: 18. 10. 2017, 19:15:56 »
Citace
zobrazuje reklama
ty ještě nemáš ublock/umatrix jištěné dns blokováním?
Od té doby, co mám jisté doplňky ublock/umatrix  už se na tohle matně vzpomíná jako na něco na problém "dolních 10 milionů".


"omezit sledování" to je  hezky nazvané.. jako že apple tě bude sledovat přes kameru/mikrák, gps/g-senzory, okolní sítě atd třeba jen polovinu času? Hezky to umí markeťáci nazvat

Meh

Re:Google vás slyší
« Odpověď #11 kdy: 18. 10. 2017, 20:31:30 »
Dobře, zkusím to ještě jinak. Jak bych mohl zaznamenat komunikaci z mobilu přes WiFi (pokud bych vypnul datové přenosy) a jak to pak analyzovat?

Nijak, protoze to bude sifrovane a obecne Google na svestkach nenachytas, protoze mu to nestoji za to. Vezme si jen tolik dat, kolik mu odsouhlasis. To, ze mu nakonec odsouhlasis uplne vsechno, je vec druha.

Mimochodem, mobily maji i ostatni lide a mohou tam mit odposlech zapnuty. Nebo lide, se kterymi se pak o veci budou bavit oni. To je na tom nejlepsi; kazdy dotykove zmobilizovany clovek umoznuje smirovat nejen sebe, ale i vsechny, se kterymi se primo ci neprimo styka. A proto je treba se jim vyhybat, jako by meli nejakou hnusnou, nakazlivou nemoc.

Jenda

Re:Google vás slyší
« Odpověď #12 kdy: 18. 10. 2017, 21:43:19 »
Třeba "chci koupit dětské plíny, chci koupit kočárek, chci koupit dudlík". Pokud se ti dosud neobjevovaly reklamy na podobné zboží a začnou, má smysl to řešit.

Ale určitě ne zrovna plíny, protože i na tomto fóru je gůgl a tak to mohl prostě spojit tak, že sem přidal příspěvek a v diskuzi se to objevilo.

Dobře, zkusím to ještě jinak. Jak bych mohl zaznamenat komunikaci z mobilu přes WiFi (pokud bych vypnul datové přenosy) a jak to pak analyzovat?

Musíš tam nějak vyměnit certifikát a udělat MITM nebo se nahackovat do SSL knihovny aby ti poslala komunikaci ještě před šifrováním. Hodně štěstí, Android je peklo.