Jak se vzdělávat jako vývojář?

matousek

Jak se vzdělávat jako vývojář?
« kdy: 18. 10. 2017, 09:53:55 »
Cus borci,
neco bych mel na vas. Pracuji jako vyvojar v jedny nemenovany firme a mam pocit, ze tam delam takovou podrz tasku. Vyvijim, nekdy me soupnou na manualni testing (a to jsem vyvojar se 4 letou praxi!). Pres ten rok, co jsem tam, tak myslim, ze moc jsem se neposunul, co se tyce vedomosti/technologii. To, co za sracky nekdy delam, to jako fakt se chytam za hlavu, nekdy mi to pripomina, jako kdybych byl ve skole, kde jsme delali projekty. Zacinam mi pocit, ze zacinam ztracet. Proto tohle tema. Jak se udrzet v kondici a nabirat nove vedomosti, kdyz v praci to nejde, tam to jde prave naopak.
« Poslední změna: 18. 10. 2017, 10:01:56 od Petr Krčmář »


Fernet

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #1 kdy: 18. 10. 2017, 10:02:26 »
Najdi si jinou práci.

Daniel Kozak

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #2 kdy: 18. 10. 2017, 10:09:03 »
Cus borci,
neco bych mel na vas. Pracuji jako vyvojar v jedny nemenovany firme a mam pocit, ze tam delam takovou podrz tasku. Vyvijim, nekdy me soupnou na manualni testing (a to jsem vyvojar se 4 letou praxi!). Pres ten rok, co jsem tam, tak myslim, ze moc jsem se neposunul, co se tyce vedomosti/technologii. To, co za sracky nekdy delam, to jako fakt se chytam za hlavu, nekdy mi to pripomina, jako kdybych byl ve skole, kde jsme delali projekty. Zacinam mi pocit, ze zacinam ztracet. Proto tohle tema. Jak se udrzet v kondici a nabirat nove vedomosti, kdyz v praci to nejde, tam to jde prave naopak.

Jak jiz bylo receno. pokud ti prace nevyhovuje a prijde ti ze nevyuzivas svuj plnej potencial, najdi si jinaci praci, ktera te bude vice naplnovat.

Co se tyce toho vzdelavani, tak jen prace ti asi vzdy stacit nebude. Ono po nejake dobe casto narazis na vrchol a pak uz se nemas kam posouvat (hodne zavsi na pozici kde delas). Takze ja osobne to supluji tak ze se vzdelavam i mimo praci. Zejmena sleduji co se v mem odveti deje a mam predplacene ruzne sluzby, ktere poskytuji online videa a knihy.

matousek

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #3 kdy: 18. 10. 2017, 10:14:39 »
nad zmenou prace jsem taky premyslel. to ale zatim neplanuji v nejblizsi dobe, kvuli penezum, ale rozhodne prijde i to.

Daniel:
kdyz se muzu zeptat, jake sluzby? dekuji

Fernet

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #4 kdy: 18. 10. 2017, 10:28:57 »
nad zmenou prace jsem taky premyslel. to ale zatim neplanuji v nejblizsi dobe, kvuli penezum, ale rozhodne prijde i to.


Tak pokud bereš vysoký plat za který jsi ochoten skousnout, že neděláš to, co by ti dávalo smysl a někam tě posouvalo, potom chápu.


matousek

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #5 kdy: 18. 10. 2017, 10:37:01 »
no maly penize to nejsou, ale jak se rika, penize nejsou vsecko. a taky se mi nechce po roce chodit opet na pohovory a odpovidat na debilni otazky HR. chtelo by to delat neco vlastniho, neco pomimo

Homeboi

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #6 kdy: 18. 10. 2017, 11:52:07 »
Prace te nema bavit, jinak by to nebyla prace ale hobby a lidem bys za ni nemusel platit.

Vetsinu casu budes delat sracky, takova je realita. Cesta ven je bud self-employment, kazdodenni zen prezivani (vypnes mozek, delas sracky, shrabnes prachy) nebo muzes zkouset hledat praci tak dlouho, dokud nenajdes neco lepsiho, coz te stejne po case zacne srat taky.

Takova je zivotni pravda, at se ti to libi nebo ne.

Fernet

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #7 kdy: 18. 10. 2017, 11:56:46 »
Chce,  nechce. A bude se ti chtít třeba za půl roku, nebo za rok? Budeš ochoten celou tu dobu, co budeš ve stávajícím zaměstnání, obětovat výrazně více volného času, aby ses udržel up-to-date, než bys třeba musel ve firmě, kde bys dělal něco, co by tě někam posouvalo a vzdělávat ve volném čase by ses sice musel, ale ne tak usilovně? Není lepší do toho říznout hned, než to odkládat na neurčito?

Těch pohovorů a trubek z HR bych se tak nebál, aktuálně je situace taková, že je málo schopných programátorů na trhu práce a firmy už si uvědomují, že výběrové řízení na "Toilet managera" nelze napasovat na vývojáře, protože ten se jim na to vykašle a půjde někam, kde bude na prvním pohovoru mluvit již s někým kompetentním.


mikrom

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #8 kdy: 18. 10. 2017, 21:45:52 »
Ked si tam len rok, tak to si si na to prostredie este moc nezvykol a ked ta to sere uz teraz tak mozes bez problemu zmenit.
Ja som bol o dost komplikovanejsi pripad. Zistil som, ze ma to neznesitelne sere az dost neskoro. Po 15 rokoch som odisiel a tam som dostal studenu sprchu ... vsetko sa mi tam zdalo ovela horsie. Nakoniec som bol rad, ze som sa mohol vratit. Teraz som zase na svojom starom fleku (s vyhladom na postup) a mam po tom zazitku na to uplne iny pohlad - nesere ma nic, praca ma zase neuveritelne zacala bavit - asi ako ked som zacinal.  :D

O.

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #9 kdy: 18. 10. 2017, 23:15:31 »
Ked si tam len rok, tak to si si na to prostredie este moc nezvykol a ked ta to sere uz teraz tak mozes bez problemu zmenit.
Ja som bol o dost komplikovanejsi pripad. Zistil som, ze ma to neznesitelne sere az dost neskoro. Po 15 rokoch som odisiel a tam som dostal studenu sprchu ... vsetko sa mi tam zdalo ovela horsie. Nakoniec som bol rad, ze som sa mohol vratit. Teraz som zase na svojom starom fleku (s vyhladom na postup) a mam po tom zazitku na to uplne iny pohlad - nesere ma nic, praca ma zase neuveritelne zacala bavit - asi ako ked som zacinal.  :D

Tak to me docela zajima. Muzu se zeptat, jaky jsi delal business a kam si nastoupil, ze sis nabil drzku a musel ses vratit?



matousek

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #10 kdy: 19. 10. 2017, 07:13:38 »
15 let v jedny firme? No ty blaho, to je hodne.
Cca jsem tam 1.5 roku. Citim, ze nemam se kam posouvat. Delani napr aplikace na prekopirovani souboru, nebo zobrazeni vysledku jedne sql query v gride. To jsou docela trivialni zalezitosti. To i skolni projekty byly tezsi

mikrom

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #11 kdy: 19. 10. 2017, 07:32:21 »
Citace
Tak to me docela zajima. Muzu se zeptat, jaky jsi delal business a kam si nastoupil, ze sis nabil drzku a musel ses vratit?
Robim IT vyvoj. Vo firme kde sa sedi v malych kancloch, s primeranou bezpecnostou a odpracovane hodiny (7,5 h denne) sa vyhodnocuju az ku koncu roka. Nastupil som do obrovskeho open space, s velmi vysokou bezpecnostou, kde som musel odpracoval 40h za tyzden (vyhodnocovane tyzdenne). To mi nevyhovovalo.   

karel

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #12 kdy: 19. 10. 2017, 10:00:58 »
Prace te nema bavit, jinak by to nebyla prace ale hobby a lidem bys za ni nemusel platit.

Vetsinu casu budes delat sracky, takova je realita. Cesta ven je bud self-employment, kazdodenni zen prezivani (vypnes mozek, delas sracky, shrabnes prachy) nebo muzes zkouset hledat praci tak dlouho, dokud nenajdes neco lepsiho, coz te stejne po case zacne srat taky.

Takova je zivotni pravda, at se ti to libi nebo ne.

Tak toto je maximální kravina, a bohužel kvůli takovým lidem je společnost v rozkladu, v práci strávíš podstatnou část života. A měla by tě nějak naplňovat. Na to co vytvoříš máš být hrdý ne se za to stydět a dávat od toho ruce pryč. Život se má žít ne jen přežívat.

Homeboi

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #13 kdy: 19. 10. 2017, 10:07:47 »
Prace te nema bavit, jinak by to nebyla prace ale hobby a lidem bys za ni nemusel platit.

Vetsinu casu budes delat sracky, takova je realita. Cesta ven je bud self-employment, kazdodenni zen prezivani (vypnes mozek, delas sracky, shrabnes prachy) nebo muzes zkouset hledat praci tak dlouho, dokud nenajdes neco lepsiho, coz te stejne po case zacne srat taky.

Takova je zivotni pravda, at se ti to libi nebo ne.

Tak toto je maximální kravina, a bohužel kvůli takovým lidem je společnost v rozkladu, v práci strávíš podstatnou část života. A měla by tě nějak naplňovat. Na to co vytvoříš máš být hrdý ne se za to stydět a dávat od toho ruce pryč. Život se má žít ne jen přežívat.

Pokud sam sebe dokazes presvedcit, ze lepeni korporatnich sracek pro nekoho jinyho, z cehoz ty vidis jen drobky, je zabavna a naplnujici prace, tak ti gratuluju. Vetsina jobu je na hovno, takova je realita. A znovu rikam, pokud by to byla takova zabava, nemel bys problem sehnat levny vyvojare na cokoli.

karel

Re:Jak se vzdělávat jako vývojář?
« Odpověď #14 kdy: 19. 10. 2017, 11:15:12 »
Prace te nema bavit, jinak by to nebyla prace ale hobby a lidem bys za ni nemusel platit.

Vetsinu casu budes delat sracky, takova je realita. Cesta ven je bud self-employment, kazdodenni zen prezivani (vypnes mozek, delas sracky, shrabnes prachy) nebo muzes zkouset hledat praci tak dlouho, dokud nenajdes neco lepsiho, coz te stejne po case zacne srat taky.

Takova je zivotni pravda, at se ti to libi nebo ne.

Tak toto je maximální kravina, a bohužel kvůli takovým lidem je společnost v rozkladu, v práci strávíš podstatnou část života. A měla by tě nějak naplňovat. Na to co vytvoříš máš být hrdý ne se za to stydět a dávat od toho ruce pryč. Život se má žít ne jen přežívat.

Pokud sam sebe dokazes presvedcit, ze lepeni korporatnich sracek pro nekoho jinyho, z cehoz ty vidis jen drobky, je zabavna a naplnujici prace, tak ti gratuluju. Vetsina jobu je na hovno, takova je realita. A znovu rikam, pokud by to byla takova zabava, nemel bys problem sehnat levny vyvojare na cokoli.

Takže pokud mě práce baví musím jí dělat za 50Kč na hodinu, nebo ještě lépe zadarmo? To tím chceš říct? To je přeci neuvěřitelná kravina. Nevidím souvislost mezi tím, že někoho práce baví a jeho mzdou.