Chodí vůbec na akce typu Javadays někdo koho nepošle firma? A proč?

krallinuxu1

za tu cenu ani omylem to si zaletim radeji na Kanary chill na par dnu do teplicka ...
Za 6000? ... No jistě, na kanáry za teplíčkem a pak se probudíš s promočeným pyžamem ... .


Milfaus

Za 6000? ... No jistě, na kanáry za teplíčkem

Jenže ty Kanáry se za to dají pořídit.  ::)
Je v tom celkem dost háčků, jako první, musíš mít sbalené věci na cestu a jet na vhodné letiště ve vhodný termín.
Vesměs se povede někam odletět, kamarád chtěl letět k moři a nakonec byl týden v Indii ;D

Santa Maria Pronto

Proto mě zajímá, kde takové akce vůbec berou účastníky? Chodí tam už jen lidé z firem, které si z nějakého důvodu myslí, že povídání naživo je edukativnější než povídání z obrazovky?

Je to státem a EU dotovaná krádež podporovaná směrnicemi z Bruselu a ideologickou vizí Evropa 2020 o koncepci vzdělávání a udržováná v chodu lobbistickými skupinami zahrnující soukromé i veřejné vzdělávací subjekty, stejně jako ostatní systém operačních programů a dotací i tento tvale poškozuje trh a bere od daňových poplatníků prostředky, které předává soukromým subjektům na principu centrálního plánování a nikoli tržního principu. Za své peníze dostanete jídlo, ubytování a předražené školení, z kterého si odnesete maximálně tak vzpomínku na to, že jste díky němu nemuseli tvrdnout v práci.

me vakérav

Já teda nevím, zrovna JavaDays neznám, ale občas chodím na různé konference z různých oborů, které mě zrovna zajímají. A vstupenka stojí několik tisíc, klidně i těch 6 (ale je fakt, že to už je dost na hraně).

A ne, nedozvím se tam něco převratného, co bych si nedokázal najít někde jinde. To ale není pointa těch konferencí.

Pointa konferencí je POKECAT o daném tématu s různými lidmi, kteří o tom něco vědí, zeptat se na různé špeky ohledně toho, zajímavosti… A vůbec poznat ty lidi, co za tím třeba stojí (mnohé znám z dřívějška přes internet a je zajímavé je vidět v reálu).

O tomhle nemůžu pokecat s lidma z práce – buď se o to nezajímají, nebo jen povrchně (to spíš říkám něco já jim), a třeba si umím představit, že u té Javy bude u hodně lidí ten jazyk jen jako nástroj, ale málokdo z nich se nad tím zamyslí nějak víc, proč to funguje zrovna takhle. Málokdo z nich bude mít přesah do dalších oborů, opravdu fundované srovnání apod.

Vlastně si vzpomínám jen na jednu konferenci, kde jsem byl z programu celkem zklamanej (naštěstí to trochu zachránila afterparty), ale to byla zrovna jediná konference, kam mě poslala firma. Ostatní konference jsem si platil sám a pozor – bral jsem si na to dokonce dovolenou! :-) Nicméně to je fakt tím, že rád poznávám nové lidi a věci. Kdybych se nerad seznamoval, byla by to asi jen ztráta času.

Inkvizitor

Vlastně si vzpomínám jen na jednu konferenci, kde jsem byl z programu celkem zklamanej (naštěstí to trochu zachránila afterparty), ale to byla zrovna jediná konference, kam mě poslala firma. Ostatní konference jsem si platil sám a pozor – bral jsem si na to dokonce dovolenou! :-) Nicméně to je fakt tím, že rád poznávám nové lidi a věci. Kdybych se nerad seznamoval, byla by to asi jen ztráta času.

Trochu osobni dotaz - ty konference byly uplne mimo dosah zajmu Tveho zamestnavatele, nebo jsi tak "uvedomely", ze si beres dovolenou i na odbornou konferenci?


me vakérav

Trochu osobni dotaz - ty konference byly uplne mimo dosah zajmu Tveho zamestnavatele, nebo jsi tak "uvedomely", ze si beres dovolenou i na odbornou konferenci?

Ty konference byly mimo dosah zájmu, někdy úplně mimo dosah. Vlastně mě napadá, že většina těch konferencí byla o úplně jiných technologiích, než jsem používal v práci. Asi to byl i ten důvod, proč mě to zajímalo; jakmile pak do něčeho musím čumět 8 hodin denně, nepotřebuju o tom slyšet i jinde.

Mimochodem, na jedné podobné akci si mě odchytl současný zaměstnavatel a dal mi práci snů. Takže za mě dobrý :-)