DOC a XLS asociace v Gnome

cosmo

DOC a XLS asociace v Gnome
« kdy: 17. 02. 2011, 12:51:47 »
Zdravim vsetkych diskutujucich. Od urcitej doby mi zmizli asociacie na subory XLS a DOC v gnome. Standardnym sposobom pomocou praveho tlacidla "Properties->Open with" sa dostanem k prazdnemu zoznamu aplikacii "No aplication selected". Nad tym mam oznaceny MIME ako "unknown". Ked standadnym sposobom pomocou "Add" pridam napr. gnumeric, tak sa mi do zoznamu aplikacii vobec neulozi. Toto sa deje pre subory DOC a XLS. Ine subory z MS Office napr. xlt funguju bez problemov a maju definovany aj MIME typ. Ked dam pomocou praveho tlacidla priamo "Open with" a vyberiem si gnumeric, tak sa to bez problemov otvori v gnumeric. "gnomevfs-info subor.xls" ukazuje prazdny MIMEtype. To iste aj pre DOC. Skusal som doplnat aj prislusny .desktop aj XML s mime typom, dalej spolu s update-mime-database ale nic nepomaha. Vsetko do spravnych foldrov v /usr/share/applications /usr/share/mime a taktiez aj v lokalnych foldrom pre prihlaseneho usera. Vyskusal som viac navodov pre rucne vytvorenie asociacii, ale ziadna zmena.

Nasiel som mnoho linkov, kde sa odkazuje na tuto chybu, ale ziadne riesenie.

Pouzivam Debian Lenny 32bit a Gnome vo verzii 2.22.3.

Dakujem za pripadne odpovede.
« Poslední změna: 17. 02. 2011, 18:32:33 od Petr Krčmář »


cosmo

[SOLVED] Nefunguju DOC a XLS asociacie v Gnome
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2011, 14:18:50 »
Tak nakoniec som to vyriesil mierne "necisto" cez ~/.local/share/mime/packages/Override.xml.
Tam som nadefinoval MIME pre vnd.ms-excel a vnd.ms-word. Po update-mime-database a update-desktop-database pre prislusne cesty v prihlasenom userovi to uz ide.

Aj gnomevfs-info uz ukazuje korektny MIME typ.

Nie je to uplne ciste riesenie, ale pomohlo. Niekde v prislusnych folroch bol zrejme zatulany nekorektny MIME zaznam a preto to nefunguje standardnym sposobom.