Pár otázek ohledně práce jako programátor

balki

Re:Pár otázek ohledně práce jako programátor
« Odpověď #15 kdy: 06. 10. 2017, 09:41:15 »
Ked koduje fyzik, alebo biolog, presne to tak aj vyzera. Cize nanic.
Já zase viděl programátory řešit fyzikální a chemické problémy a vypadá to ještě hůře.

Preto sa to robi tak, ze vypocty navrhne fyzik, alebo biolog a  ich prevedenie navrhne a implementuje developer. Zelezo nie je az take lacne, ako sa zda.


Neviditelný

Re:Pár otázek ohledně práce jako programátor
« Odpověď #16 kdy: 06. 10. 2017, 09:50:51 »
Ked koduje fyzik, alebo biolog, presne to tak aj vyzera. Cize nanic.
Já zase viděl programátory řešit fyzikální a chemické problémy a vypadá to ještě hůře.

Preto sa to robi tak, ze vypocty navrhne fyzik, alebo biolog a  ich prevedenie navrhne a implementuje developer. Zelezo nie je az take lacne, ako sa zda.
A přesně tohle jsem viděl v praxi. Developer tomu problému prostě často dostatečně nerozumí a i navržené výpočty implementuje špatně nebo zbytečně složitě. Mít nějaké mezioborové znalosti je dneska velmi výhodné. Odborník, který má slušné IT znalosti bude přinejmenším s tím vývojářem schopný komunikovat výrazně efektivněji a spoustu problémů, na které není možné či výhodné hned najímat tým profesionálních programátorů si napíše sám. V oborech, kde se třeba zpracovává hodně dat se to prostě hodí.

balki

Re:Pár otázek ohledně práce jako programátor
« Odpověď #17 kdy: 06. 10. 2017, 10:02:02 »
A přesně tohle jsem viděl v praxi. Developer tomu problému prostě často dostatečně nerozumí a i navržené výpočty implementuje špatně nebo zbytečně složitě. Mít nějaké mezioborové znalosti je dneska velmi výhodné. Odborník, který má slušné IT znalosti bude přinejmenším s tím vývojářem schopný komunikovat výrazně efektivněji a spoustu problémů, na které není možné či výhodné hned najímat tým profesionálních programátorů si napíše sám. V oborech, kde se třeba zpracovává hodně dat se to prostě hodí.

Problem fyzikov a biologov je, ze vidia pocitac ako velku kalkulacku a presne to tak aj pouzivaju. Potom vsak vydrbu velke peniaze na clustre, kde by im stacil stolny pocitac. Ano, medziodborove znalosti su dobre, napriklad mne sa velmi hodila znalost kartografie, sfrickej trigonometrie a deskriptivy.  Ale tvarit sa, ze fyzici a biologovia su dobri prgramatori, je hlupe.
Clovek nechodi k amaterskemu zubarovi davat si trhat zub, pritom v informatike je to bohuzial bezna ...

asdf111

Re:Pár otázek ohledně práce jako programátor
« Odpověď #18 kdy: 06. 10. 2017, 10:14:46 »
behaj za dievcatami a uzivaj si zivot :)) ked zacnes na seba tlacit od 14, tak z teba vyrastie akurat taky nolifer. A taki introvertni sociopati mozu mat ovela vacsi problem s uplatnenim sa nech su sebelepsi programatori.

Neviditelný

Re:Pár otázek ohledně práce jako programátor
« Odpověď #19 kdy: 06. 10. 2017, 10:16:59 »
A přesně tohle jsem viděl v praxi. Developer tomu problému prostě často dostatečně nerozumí a i navržené výpočty implementuje špatně nebo zbytečně složitě. Mít nějaké mezioborové znalosti je dneska velmi výhodné. Odborník, který má slušné IT znalosti bude přinejmenším s tím vývojářem schopný komunikovat výrazně efektivněji a spoustu problémů, na které není možné či výhodné hned najímat tým profesionálních programátorů si napíše sám. V oborech, kde se třeba zpracovává hodně dat se to prostě hodí.

Problem fyzikov a biologov je, ze vidia pocitac ako velku kalkulacku a presne to tak aj pouzivaju. Potom vsak vydrbu velke peniaze na clustre, kde by im stacil stolny pocitac.
Blbost. Nějaké excesy bys určitě našel, ale běžná praxe to není.

Ano, medziodborove znalosti su dobre, napriklad mne sa velmi hodila znalost kartografie, sfrickej trigonometrie a deskriptivy.  Ale tvarit sa, ze fyzici a biologovia su dobri prgramatori, je hlupe.
Je každý fyzik či biolog dobrý programátor? Ne. Může být fyzik či biolog dobrým programátorem? Ano. Dále platí, že každý problém je nutné řešit komplexním softwarem o šedesáti modulech a půl milionu řádků kódu.

Clovek nechodi k amaterskemu zubarovi davat si trhat zub, pritom v informatike je to bohuzial bezna ...
A to má spousta těch méně kompetentních jedinců často i technické vzdělání.

Mně je to jedno, klidně si tu flejmuj dál. Přišlo mi pouze vhodné podotknout, že člověk, kterého baví programovat nemusí nutně skončit jako profesionální programátor, aby tuto schopnost a dobře použil.


balki

Re:Pár otázek ohledně práce jako programátor
« Odpověď #20 kdy: 06. 10. 2017, 10:34:28 »
A to má spousta těch méně kompetentních jedinců často i technické vzdělání.

Mně je to jedno, klidně si tu flejmuj dál. Přišlo mi pouze vhodné podotknout, že člověk, kterého baví programovat nemusí nutně skončit jako profesionální programátor, aby tuto schopnost a dobře použil.

Ano, aj zongler moze vyborne spievat operne arie. Moze, ale taky mozno ani neexistuje. Ale pripustam moznost softverovych inzinierov co studovali aj fyziku, alebo biologiu. V tom pripade maju 2 vzdelania.

phi

Re:Pár otázek ohledně práce jako programátor
« Odpověď #21 kdy: 06. 10. 2017, 11:14:35 »
Ked koduje fyzik, alebo biolog, presne to tak aj vyzera. Cize nanic.
Asi jako kdyz programator filozufuje, ne ? Prestante uz s tema nesmyslama.

Phi

Re:Pár otázek ohledně práce jako programátor
« Odpověď #22 kdy: 06. 10. 2017, 11:50:53 »
Co je nejlepší si vybrat za školu?
Momentálně se chystám na gymnázium.
Gymnázium je dobrá volba.
Citace
Jaký jazyk má podle vás budoucnost?
To teď nemá smysl řešit. Java, C#, C++, Python, PHP tu ještě nějaký čas budou. Teď jsou v módě funkcionální jazyky, ale těžko říct co bude za pět, deset let. IT hodně podléhá módě a buzzwordum.
Citace
Jaký bývá obvyklý plat?
Nadprůměrný. Je tu velký rozptyl od cca 30000 do 80000 čistého. Může být více, může být i méně.

Citace
Jak se zlepšit? Když mě napadne, co udělat, tak je to na mě moc složitá věc, nebo mě nenapadne nic. :/

Člověk se zlepšuje tím, že zkouší to, co je složité. Nikdo se programátorem nenarodil a nikdo neudělal díru do světa svým prvním projektem.
Citace
Nebo byste mi doporučili vybrat si jiné povolání?
S tím ti nikdo neporadí přes web. Dělej co tě baví, stejně budeš úplně jiným člověkem teď, jiným v 18, ve 30, ve 40.
Hodně štěstí.

Skokan

Re:Pár otázek ohledně práce jako programátor
« Odpověď #23 kdy: 06. 10. 2017, 18:50:04 »
Dík všem za odpovědi!  :)