Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky

xor128

Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« kdy: 05. 10. 2017, 15:10:49 »
Ahoj, prosím o váš názor/ případně řešení:
Některé články z tohoto serveru si chci uložit v pdf, jednak pro offline čtení, plus pro případný tisk. Používám k tomu Chrome, Ctrl+P, Save as PDF (v nastavení pro Print mám zaškrtnuté volby Headers and Footers, Background graphics). V PDF je uložen text článku v pořádku, ale chybí obrázky. U jiných serverů se toto neděje. Řešil to už někdo ? 
Díky.


zizkovsky koder

Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #1 kdy: 05. 10. 2017, 15:38:45 »
hledal jsi ve stylech @media print nebo @media screen a definice pro obrazky?

Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #2 kdy: 05. 10. 2017, 18:32:29 »
Je to tak, dělá to ve Firefoxu i v Chrome, zřejmě je špatně napsaný styl pro tisk. Nahlásil jsem jako bug. Zajímavé je, že si toho nikdo nevšiml za skoro dva roky nového designu. Asi dnes už málokdo tiskne články. V každém případě díky za nahlášení.

xor128

Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #3 kdy: 05. 10. 2017, 18:44:34 »
Super, jsem rád, že chyba není v mém přijímači.
Díky za ověření.

xor128

Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #4 kdy: 17. 10. 2017, 16:28:55 »
Nahlásil jsem jako bug. Zajímavé je, že si toho nikdo nevšiml za skoro dva roky nového designu. Asi dnes už málokdo tiskne články. V každém případě díky za nahlášení.
Ahoj, kdy lze asi tak očekávat odstranění onoho bugu? Už je to nahlášeno přes 10 dní. Bude to do týdne?
Díky.


Jirsákův insolv. správce

Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #5 kdy: 17. 10. 2017, 17:28:25 »
Bude to do týdne?

Jistě, do týdne v příští pětiletce to určitě bude, pokud nezkrachují. Nějakého zoufalce jako náhradu za matlala ze Žižkova už marně shánějí přes čtvrt roku.

Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #6 kdy: 17. 10. 2017, 19:42:47 »
Je to opravené ve vývojové verzi, čeká to jen na vyhrnutí na ostrý server. Což může čekat ještě chvíli nějaké další opravy, neumím teď říct, kdy přesně se to na web dostane, ale nemělo by to trvat dlouho.

xor128

Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #7 kdy: 17. 10. 2017, 20:15:10 »
Je to opravené ve vývojové verzi, čeká to jen na vyhrnutí na ostrý server. Což může čekat ještě chvíli nějaké další opravy, neumím teď říct, kdy přesně se to na web dostane, ale nemělo by to trvat dlouho.
Superiorní. Muchas gracias!

Kit

Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #8 kdy: 17. 10. 2017, 21:08:37 »
Když už jsou v tom opravování: Zkusil jsem si náhled tisku tohoto diskuzního vlákna. Vypadá to děsně a nepoužitelně.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #9 kdy: 17. 10. 2017, 22:11:38 »
Vypadá to děsně a nepoužitelně.

Dulezite je, jestli to vypada responzivne.

Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #10 kdy: 18. 10. 2017, 12:00:33 »
Oprava je venku, můžete se podívat třeba na dnešní článek o kryptočipech, obrázky jsou součástí tisku.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #11 kdy: 18. 10. 2017, 13:23:36 »
Oprava je venku, můžete se podívat třeba na dnešní článek o kryptočipech, obrázky jsou součástí tisku.

Skvěle, bylo to docela rychle. Tak teď ještě to opravit na hlavní stránce a snad už to bude OK, viz příloha:

Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #12 kdy: 18. 10. 2017, 13:57:53 »
Aha, tam je problém, že když jsi nahoře, tak ty obrázky nejsou ještě načtené. Proto se nedostanou do tisku. Stačí tu titulku přerolovat dolů a pak se obrázky načtou.

Zadal jsem vývojářům další úkol, aby z tisku ty obrázky na titulce vyhodili úplně. Jsou stejně ilustrační, podstatné obrázky jsou vždycky v těle článku.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #13 kdy: 18. 10. 2017, 16:59:46 »
Aha, tam je problém, že když jsi nahoře, tak ty obrázky nejsou ještě načtené. Proto se nedostanou do tisku. Stačí tu titulku přerolovat dolů a pak se obrázky načtou.

Jo ten workarround umím taky...

Zadal jsem vývojářům další úkol, aby z tisku ty obrázky na titulce vyhodili úplně. Jsou stejně ilustrační, podstatné obrázky jsou vždycky v těle článku.

..., akorát nevím co tam dělá to množství prázdných stran na konci :D, dále proč je to nahoře bez loga (ale podtržítko tam je, to je fakt) atd.

Takže před tiskem na Root.cz přeskrolovat až dolů (čekat na načtení obrázků), pak dát tisk a v náhledu tisku prohlédnout stránky, kde to končí a zadat tisk jen "popsaných" stran, aby z tiskárny nevylezlo více stran prázdných než potištěných.

Jo a tu prázdné plochy mezi potištěnými stránkami jsou super, ty jsou na poznámky ;-).

xor128

Re:Tisk článků z root.cz v Chrome: chybí obrázky
« Odpověď #14 kdy: 20. 10. 2017, 03:47:45 »
Oprava je venku, ... obrázky jsou součástí tisku.
Ano, ověřil jsem na několika článcích s obrázky, funguje.
Palec nahoru a díky moc!