Instalacia Ubuntu Gnome 16.04 LTS

wtf

Instalacia Ubuntu Gnome 16.04 LTS
« kdy: 02. 10. 2017, 17:42:18 »
Nestretli ste sa niekto s problemom pri instalacii tejto distribucie? Vytvoril som bootovacie USB, a spustil instalaciu v UEFI. V prvom kroku som zaskrtol stiahnutie aplikacii tretich stran a aktualizacii, no takmer som pri tom zostarol. Po hodine sa instalacia nepohla z tohto kroku, zatial co pri inych distribuciach mi to trvalo max 2 min. Tak som instalaciu spustil znova, no dane policka som odskrtol, a nasledne nainstaloval rozsirenia a aktualizacie az po instalacii. Po tejto instalacii system vyziadal restart, co som aj urobil. No odvtedy system bootuje asi aj minutu s ciernou obrazovkou, co je pri SSD nepochopitelne. Myslite si, ze sa mohlo vytvorit zle bootovacie USB, alebo je to skor chyba z mojej strany?


nobody(ten pravej)

Re:Instalacia Ubuntu Gnome 16.04 LTS
« Odpověď #1 kdy: 02. 10. 2017, 18:44:36 »
ak si USB vytvarel? pokud bys vytvoril blbe, tak by ani nestartovalo, pokud by bylo spatne stazene/spatne zapsane ISO, tak by v prubehu instalace se na to narazilo a vyskocila chyba, nebo to crashlo... v ISO je celej system v squashfs formatu kterej se cte po vetsich blokach, takze tezko by byla chyba v necem co by se zrovna nepouzilo protoze by to sebou vzalo hromadu dalsich veci okolo...

to ze se pri instlaci to zastavilo pri zaskrtle aktualizaci muze byt tim, ze v ISO neni aktualni/opravenej ovladac pro tvoji Wifi (pokus si jel pres ni), pripadne nemusi byt ovladac vubec (zejmena pri Wifi Broadcom), to by ti ale instalator oznamil pred instalaci ze neni dostupny internet, overit to muzes snadno tak, ze nedas z USB Instalovat, ale Vyzkouset, pripojis se k Wifi(jestli to pujde) a zkusis dat stahnout nejaky vetsi soubor(jestli to nebude poomallee), pokud si mel zapojen ethernet tak to samorejme pada, ze bys mel nepodporovanej/vadnej_ovladac pro eth je asi velmi mala sance...
btw: jake ISO si stahnul prvotni 16.04 nebo s aktualizovanejmam balickama a novejsim(4.10) jadrem 16.04.3? pokud 16.04.3, muzes jeste zkusit 16.04.1 to ma aktualizovanejsi balicky nez 16.04 ale ma to jeste prvotni jadro 4.4, nebo 16.04.2 s jadrem 4.8... nekdy se muze stat ze novejsi jadro obsahuje chybu co se projevi na starsim(?) ci exotictejsim HW...

to ze ti to ted startuje 1minutu je opravdu divne, s SSD a i5 2gen to startuje ~6vterin...
muzes zjistit co to brzdi, jakmile to zcerna, zmackni ESC, mel by se vypnout splashscreen/"bootanim" a videl bys textovy prubeh, pripadne muzes zmenit parametry pri startu v Grub (pomoci E na polozce, najedes na radek s quiet, odmazes quiet a splash, pripises nosplash(asi neni nutne, ale radeji)), potvrdis F10... pokud se ti Grub nabidka neukazuje pri startu (tzn. nemas dualboot, nebo nedoslo v predchozim startu k problemu) vyvolas to teste pri zacatku bootu stlacenou klavesou SHIFT...

dalsi (jednodusi, pokud tam neco poznas) moznost je v nabehlem systemu si zobrazit ktere casti pri startu jak dlouho trvalo:
Kód: [Vybrat]
systemd-analyze blame

wtf

Re:Instalacia Ubuntu Gnome 16.04 LTS
« Odpověď #2 kdy: 02. 10. 2017, 19:09:12 »
No stahvoal som najnovsi z ubuntu gnome stranky, tj. 16.04.03, takze skusim asi teda 16.04.1 a uvidim

nobody(ten pravej)

Re:Instalacia Ubuntu Gnome 16.04 LTS
« Odpověď #3 kdy: 02. 10. 2017, 19:46:07 »
kdyz to mas ted nainstalovane, vyzkousej spis nejdriv ty grub parametry a "systemd-analyze blame", to mas hned a s  nejvetsi pravdepodobnosti jasne uvidis presne co tak dlouho trva...

wtf

Re:Instalacia Ubuntu Gnome 16.04 LTS
« Odpověď #4 kdy: 02. 10. 2017, 20:13:59 »
kdyz to mas ted nainstalovane, vyzkousej spis nejdriv ty grub parametry a "systemd-analyze blame", to mas hned a s  nejvetsi pravdepodobnosti jasne uvidis presne co tak dlouho trva...

ta verzia 01 pomohla :) stiahlo pekne na prvykrat update aj software tretich stran ... akurat som si vsimol mensie trhanie obrazu, neviem ci to bolo aj na predchadzajucom distre, ale asi nie ak som si to nevsimol ... nevies poradit ktory ovladac stiahnut na grafiku? odporucanu mam nvidia, ale je tu potom nejaka open source verzia.


nobody(ten pravej)

Re:Instalacia Ubuntu Gnome 16.04 LTS
« Odpověď #5 kdy: 02. 10. 2017, 22:08:34 »
ta verzia 01 pomohla :) stiahlo pekne na prvykrat update aj software tretich stran ... akurat som si vsimol mensie trhanie obrazu, neviem ci to bolo aj na predchadzajucom distre, ale asi nie ak som si to nevsimol ... nevies poradit ktory ovladac stiahnut na grafiku? odporucanu mam nvidia, ale je tu potom nejaka open source verzia.

jeste muzes zkusit tu verzi 16.04.2 s jadrem 4.8 ;) pripadne upgrade na 16.04.3 s jadrem 4.10, kde koneckoncu si nejspis nezkusil ten "systemd-analyze blame" coz si za vterinu mohl znat co ti brzdi start ;)
kazdopadne se to blikani nejspis vedle zrovna resi...