Jakou značku pevného disku?

Qubiq

Re: Jakou značku pevného disku?
« Odpověď #15 kdy: 22. 02. 2011, 22:22:35 »
Seagaty jsem pouzival radu let, ale v poslednich trech letech jsem mel s nimi jen problemy...Dve Barracudy 7200.12 mi odesly v prubehu jednoho roku, jedna preziva v htpc, ale zacina mit neprijemne moc spatnych sektoru. Docela dobrou zkusenost mam se Samsungy, ty zatim prezivaji bez uhony ;) S Hitachi zkusenost nemam. PS: jeden 20 let stary Conner mi slape bez problemu, takze asi nakonec doporucim tuhle znacku :)))


Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re: Jakou značku pevného disku?
« Odpověď #16 kdy: 28. 02. 2011, 11:09:40 »
Moje zkušenost je takové, jaká tu už zazněla - nejde o značku, ale o sérii. Pro běžné použití (domácí PC/domácí datové úložiště...) jsem nevypozoroval žádný stabilní rozdíl mezi značkami. Jednou jsou horší ty, podruhé onehdy, série od série, typ od typu. Rozhodně bych se ale vyvaroval velkých kapacit (aktuálně víc 1 TB) - přijde mi, že disky s maximální, na trhu dostupnou, kapacitou odchází celkem často - někde jsem četl i článek "proč": obvykle jde o použití nových, ještě nepříliš ověřených technologií, které se až časem vyladí a stanou spolehlivější (zdroj v záložkách nemám a hledat se mi to nechce :D )