Nízké mzdy v ČR

mikrom

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #90 kdy: 24. 09. 2017, 15:15:37 »
Poznam cloveka, ktory podla mojho nazoru, dostava orgazmy z Nemecka. Ako povedal, keby bola moznost, hned je za pripojenie Slovenska k Nemecku. Vsetko, co je z Nemecka a Talianska, tak to je to je najlepsie. Dokonca aj nemky su najkrajsie zeny. Cesko zatracuje, lebo odtial nic dobre nikdy nie je, nic kvalitne nevedia vyrobit. Dotycny je odchovany na tatkovom cecku, ktory je bohaty. Vsade bol, vsetko videl, na vsetko ma odpoved. Chuj na n-tu.

Citace
A to té holce nikdo nevysvětlil, že když bude kašlat na školu, že takhle skončí?
Nikdo jí neporadil, že by měla děti plánovat na dobu, kdy se o sebe dokáže postarat?
posobite tu ako totalny pablb. si to neuvedomujete? skuste sa nad sebou zamysliet, predtym, nez vypotite tieto kecy.
Zrejme ten clovek ma taky nazor na zaklade svojich skusenosti - zato nemusi byt chuj. Ja som v Nemecku roky zil, takze na zaklade svojich skusenosti to viem porovnat so Slovenskom a mam na to podobny nazor ako aj tvoj kolega. Aj nemky sa mi velmi pacia 8)

Takisto si myslim, ze ta baba co robi na pase a ma problemy uzivit svoje 2 deti sa dostala do tejto situacie hlavne svojou nezodpovednodtou.
 
Vyzera to tak, ze kazdy kto nezdiela tvoj nazor je podla teba chuj a pablb. Neuznavat nikoho nazory okrem svoijch je to zdeformovane myslenie, co nam tu zanechal socik a kvoli comu zaostavame za zapadom. Zmen si myslenie, pomoze ti to.


Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #91 kdy: 24. 09. 2017, 15:16:54 »
Nizke su preto, lebo sme lacna pracovna sila. Co viac chces pocut. Tak je system nastaveny. Ludia do ulic nejdu. Ked porastu platy hore, tak tovarne nemaju problem presunut vyrobu na Ukrajinu, Rumunska, atd. Vas premier nie je taky, ako nas Fico, ktory nas taha do jadra? Keby mate takeho a budete v jadre, tak budu rovnake mzdy :D

Citace
Já se můžu sebrat a jít vydělávat jinam
to moze aj ten robotnik. Bude sice robotnikom niekde inde, ale za vacsie peniaze.

Jasně, základem je REVOLUCE! :). Vy musíte mít kolem sebe spoustu komunistů, jinak si to nedovedu vysvětli.

Proč by měli lidi chodit do ulic, stačí, aby dělali na tom, aby nemuseli být na konci "potravinového řetězce".

Proč by někdo bral pracovníka "z importu", když ten by musel být nutně dražší - v cizině, pokud jsou vyšší výdělky, jsou i vyšší náklady na život. A pokud to opravdu jde, tak ať to sakra lidi dělají - hranice zavřené nejsou, pracovní trh je volný.

magistr

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #92 kdy: 24. 09. 2017, 15:20:16 »
Takisto si myslim, ze ta baba co robi na pase a ma problemy uzivit svoje 2 deti sa dostala do tejto situacie hlavne svojou nezodpovednodtou.

Plus ty děti nedostanou kvalitní jídlo a ani vzdělání, tak zase budou k ničemu jak ona a je z toho takový kruh.

jpu

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #93 kdy: 24. 09. 2017, 15:21:35 »
Poznam cloveka, ktory podla mojho nazoru, dostava orgazmy z Nemecka. Ako povedal, keby bola moznost, hned je za pripojenie Slovenska k Nemecku. Vsetko, co je z Nemecka a Talianska, tak to je to je najlepsie. Dokonca aj nemky su najkrajsie zeny. Cesko zatracuje, lebo odtial nic dobre nikdy nie je, nic kvalitne nevedia vyrobit. Dotycny je odchovany na tatkovom cecku, ktory je bohaty. Vsade bol, vsetko videl, na vsetko ma odpoved. Chuj na n-tu.

Citace
A to té holce nikdo nevysvětlil, že když bude kašlat na školu, že takhle skončí?
Nikdo jí neporadil, že by měla děti plánovat na dobu, kdy se o sebe dokáže postarat?
posobite tu ako totalny pablb. si to neuvedomujete? skuste sa nad sebou zamysliet, predtym, nez vypotite tieto kecy.
Zrejme ten clovek ma taky nazor na zaklade svojich skusenosti - zato nemusi byt chuj. Ja som v Nemecku roky zil, takze na zaklade svojich skusenosti to viem porovnat so Slovenskom a mam na to podobny nazor ako aj tvoj kolega. Aj nemky sa mi velmi pacia 8)

Takisto si myslim, ze ta baba co robi na pase a ma problemy uzivit svoje 2 deti sa dostala do tejto situacie hlavne svojou nezodpovednodtou.
 
Vyzera to tak, ze kazdy kto nezdiela tvoj nazor je podla teba chuj a pablb. Neuznavat nikoho nazory okrem svoijch je to zdeformovane myslenie, co nam tu zanechal socik a kvoli comu zaostavame za zapadom. Zmen si myslenie, pomoze ti to.
nikde nepisem, ze kazdy je blb, to pises ty. smutne ale na tom je, ze z toho dotycneho si robia srandu aj ini ludia, ktori ho poznaju, pretoze je to na smiech. a uplny vrchol je vychvalovat nejaky iny stat a nadavat na SR alebo CR, a pritom tu zotrvat. Na otazku, preco sa neodstahujes, tak uz sa hlada XY dovodov.
Paradox je taky, ze Nemci stali za 2 svetovymi vojnami, maju na svedomi miliony ludi, sposobili skodu vela krajinam a teraz su najvacsia ekonomika a vsetci sa im pchaju do zadeke. Vravim, Hitler to skusal cez vojnu, novodobi nemci si vytvorili tretiu risu rafinovanejsim sposobom.

mikrom

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #94 kdy: 24. 09. 2017, 15:24:44 »
Já třeba rodinu nemám kvůli finační náročnosti. Takže nějaká zvířata se množí nezávisle na svých možnostech a já nic. Si pak říkám, jestli nedělám něco špatně ;D Naštěstí u nás jsou královské dávky, tak i úplný lempl přežije bez práce dost dobře i s rodinou.
Tak si zaloz rychlo rodinu, inak tvoje dane pojdu iba na tych lemplov. Ked budes mat rodinu, budu mat z toho nieco aj tvoje deti  :)


Lama

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #95 kdy: 24. 09. 2017, 15:25:00 »
Pokud jsou lidi ochotni pracovat za takovéhle ceny, aniž by stávkovali nebo zvedli zadek a šli jinam, tak proč by zaměstnavatelé platili více?
Dovolím si nesouhlasit. Lidé u nás už za současné mzdy pracovat nechtějí a proto chce Babiš víza pro ukrajince a socani mu jdou na ruku.

No nevim, pár lidí na pracáku sice ještě je, ale ty jsou vhodný tak na zametani nebo hrnutí sněhu. Rozhodně ne na nějakou sofistikovanější práci. Ona i ta montáž vyžaduje aby nebyl úplně levej. Pokud by lisi nechtěli pracovat, tak ta nezaměstnanost bude desítky procent a ne jednotky jako teď.

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #96 kdy: 24. 09. 2017, 15:29:28 »
Jmění lidí se neporovnává až potom, co všichni promění nemovitost na hotovost (a zaplatí daň). Proto nějaká daň z převodu nemovitosti je zde bezpředmětná, protože v nemovitostech se peníze parkují - a tím se ztrácejí z ekonomiky.

Jasně, ale ohodnocení nemovitosti je složitá záležitost. V účetnictví, pro daňové účely, byste nemovitost ohodnocoval v pořizovacích cenách. Ale to není přesné. Proto pro účetní odpisy musíte nemovitost ohodnotit tržní cenou - a ta se může měnit, a někdy i prudce.

Podobně to mají i osoby, i když si to nedovedou takto odlišit. Hodnota nemovitosti v Praze může být z hlediska přínosu pro rodinu stejná, ať už je nemovitost v lukrativní čtvrti (Ořechovka?) nebo jestli je to byt v Nuslích. Obě nemovitosti zajistí rodině život ve městě, kde je dobrý výdělek, výběr škol, ... Přesto ale tržní cena nemovitostí se liší dramaticky. Vybydlený byt v Nuslích může ale také vyskočit nahoru. Stačí, když nějaký developer skoupí část ulice a zrenovuje ji.

Pokud uvažujete o "parkování" peněz, pak musíte uvažovat o nemovitosti jako o ceně v cenách pořizovacích. Zaparkovány jsou jen cihly, panely, malta, beton, ... Zbytek peněz už jsou v podstatě jen marže, ale ty zaparkovány nejsou - ty putují od jednoho k druhému.

Osobně zastávám názor, že lepší je nájemní bydlení. Člověk se může stěhovat podle potřeby, v produktivním věku mít čtyř, pětipokojový byt. Později třeba zase jen dvoupokojový, jak bude potřeba. To s vlastními nemovitostmi jde taky, ale ne každý má dost síly i znalostí, aby se na trhu s realitami ubránil (nezahučel na tom).

jpu

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #97 kdy: 24. 09. 2017, 15:36:53 »
Já třeba rodinu nemám kvůli finační náročnosti. Takže nějaká zvířata se množí nezávisle na svých možnostech a já nic. Si pak říkám, jestli nedělám něco špatně ;D Naštěstí u nás jsou královské dávky, tak i úplný lempl přežije bez práce dost dobře i s rodinou.
Zalozit a vychovat rodinu nie je jednoduche. Ale snad mi nechces povedat, ze ako informatik (teda ak nim si) mas problem zarobit celkom slusne peniaze. Su ludia, ktori ani zdaleka nemaju take platy, maju deti a este stavaju dom.

Lama

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #98 kdy: 24. 09. 2017, 15:38:05 »
Tohle už dávno neplatí. Produktivita práce v Čechách je vyšší než v Německu, nižší je produktivita firem. A to určitě není chyba těch málo zaplacených dělňasů ;)

Problém málo zaplacených dělňasů je to, že nejsou ochotni pro svůj lepší život dát maximum času (i peněz) studiu a nebýt dělňasy. Ochota stěhovat se za prací je také nulová.

Tak někdo těma rukama dělat musí a každý nemá hlavu na to, aby studoval vějšku a dělal třeba technologa. Troufám si tvrdit, že takových je většina. Kdo na to má, tak studuje, nebo už dávno vystudoval. Ale i těch delnasu je v současné době nedostatek. V naší firmě nabírají Bulhary, to tady v minulosti nikdy nebylo.

magistr

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #99 kdy: 24. 09. 2017, 15:39:09 »
Já třeba rodinu nemám kvůli finační náročnosti. Takže nějaká zvířata se množí nezávisle na svých možnostech a já nic. Si pak říkám, jestli nedělám něco špatně ;D Naštěstí u nás jsou královské dávky, tak i úplný lempl přežije bez práce dost dobře i s rodinou.
Tak si zaloz rychlo rodinu, inak tvoje dane pojdu iba na tych lemplov. Ked budes mat rodinu, budu mat z toho nieco aj tvoje deti  :)

Spíše ji založim někde, kde se chovají tak, aby za deset let nemuseli mít revoluci. U nás to nemá smysl, tady to lemplové už tak nakazili, že bys je musel nejdřív odstranit. Což samozřejmě nechám na jiných, mně je to jedno, protože se uživím skvěle kdekoli. Jen teda u nás to žádná sláva není, když dělňas i pracující hlavou mají skoro stejně.

Já třeba rodinu nemám kvůli finační náročnosti. Takže nějaká zvířata se množí nezávisle na svých možnostech a já nic. Si pak říkám, jestli nedělám něco špatně ;D Naštěstí u nás jsou královské dávky, tak i úplný lempl přežije bez práce dost dobře i s rodinou.
Zalozit a vychovat rodinu nie je jednoduche. Ale snad mi nechces povedat, ze ako informatik (teda ak nim si) mas problem zarobit celkom slusne peniaze. Su ludia, ktori ani zdaleka nemaju take platy, maju deti a este stavaju dom.

Vlastní dům, služebnictvo, kvalitní jídlo, soukromé školky, školy, nějaká rezerva pro případ nouze. Takže lemplům to asi stačí, když si koupí buřta v Tescu a děti si hrajou někde venku. Podle toho to také ale dopadne.

mikrom

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #100 kdy: 24. 09. 2017, 15:39:39 »
Takisto si myslim, ze ta baba co robi na pase a ma problemy uzivit svoje 2 deti sa dostala do tejto situacie hlavne svojou nezodpovednodtou.

Plus ty děti nedostanou kvalitní jídlo a ani vzdělání, tak zase budou k ničemu jak ona a je z toho takový kruh.
Ano je to bludny kruh a je to velmi smutne. Ale mame tu urcity socialny system, aby pomohol tym detom a ja im drzim palce aby sa z toho dostali.

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #101 kdy: 24. 09. 2017, 15:41:18 »
Paradox je taky, ze Nemci stali za 2 svetovymi vojnami, maju na svedomi miliony ludi, sposobili skodu vela krajinam a teraz su najvacsia ekonomika a vsetci sa im pchaju do zadeke. Vravim, Hitler to skusal cez vojnu, novodobi nemci si vytvorili tretiu risu rafinovanejsim sposobom.

Bože můj! Zřízení, které ve Vašich postech popisujete Vy, začal praktikovat jakýsi Uljanov, který se v té době neštítil najmout si zloděje (kvůli financování) a vrahy (kvůli teroru). Po něm přišel gruzínec Džugašvili, který to dotáhl k dokonalosti. Tito dva pánové mají na svědomí víc životů, než Hitler (čímž se jeho role vůbec neumenšuje!). Záměrně však nedělám rovnítko Lenin,Stalin=SSSR, Hitler=Německo. Ale určitě stojí za povšimnutí, že oba národy měly zvířata v čele, ale jen jeden z národů byl v historii převážně úspěšný, aniž by vyvolával ve světě teror (Hitlerovo 1933-1945 je prd proti Sovětskému 1917-1985 (nástup M. S. Gorbačova)). Je poměrně trapné se pak úspěch Německa snažit neustále dávat do rovnítka s Hitlerem a nacismem (kterému velmi nepřesně říkáte fašismus - toto označení zavedli Sověti, kteří potřebovali odlišit svoji rétoriku od spříznění s nacismem, se kterým spolupracovali až do roku 1941).

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #102 kdy: 24. 09. 2017, 15:47:19 »
Ano je to bludny kruh a je to velmi smutne. Ale mame tu urcity socialny system, aby pomohol tym detom a ja im drzim palce aby sa z toho dostali.

Bohužel bolestí sociálního systému je, že nemotivuje k práci.
Hezkým příkladem je rodičovská dovolená, jejíž délka nemá ve světě obdoby. U nás vznikla po revoluci, jako nešťastný způsob, jak snížit nezaměstnanost. Co znám spoustu žen, mateřská v takové délce jim totálně zničila pracovní život, mnohdy i partnerství (ale to sem nepatří už vůbec).

Sociální systém má pomoci v nahodilých nepředvidatelných situacích, aby se jedinec nedostal do spirály, ze které není cesta ven. Bohužel, nezaměstnaní vědí, že nějaké peníze od státu dostanou vždy, a že vždy to bude výhodnější, než se snažit se hledat si práci, investovat si do rekvalifikace, stěhovat se.

Za mě by měly být všechny dávky časově omezené, a brané tak, aby umožnily reorganizaci života. Je pak nesmyslné, že rodina žije jen z dávek, ale v domácnosti jsou dva zdraví dospělí.

jpu

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #103 kdy: 24. 09. 2017, 15:50:20 »
Já třeba rodinu nemám kvůli finační náročnosti. Takže nějaká zvířata se množí nezávisle na svých možnostech a já nic. Si pak říkám, jestli nedělám něco špatně ;D Naštěstí u nás jsou královské dávky, tak i úplný lempl přežije bez práce dost dobře i s rodinou.
Tak si zaloz rychlo rodinu, inak tvoje dane pojdu iba na tych lemplov. Ked budes mat rodinu, budu mat z toho nieco aj tvoje deti  :)

Spíše ji založim někde, kde se chovají tak, aby za deset let nemuseli mít revoluci. U nás to nemá smysl, tady to lemplové už tak nakazili, že bys je musel nejdřív odstranit. Což samozřejmě nechám na jiných, mně je to jedno, protože se uživím skvěle kdekoli. Jen teda u nás to žádná sláva není, když dělňas i pracující hlavou mají skoro stejně.

Já třeba rodinu nemám kvůli finační náročnosti. Takže nějaká zvířata se množí nezávisle na svých možnostech a já nic. Si pak říkám, jestli nedělám něco špatně ;D Naštěstí u nás jsou královské dávky, tak i úplný lempl přežije bez práce dost dobře i s rodinou.
Zalozit a vychovat rodinu nie je jednoduche. Ale snad mi nechces povedat, ze ako informatik (teda ak nim si) mas problem zarobit celkom slusne peniaze. Su ludia, ktori ani zdaleka nemaju take platy, maju deti a este stavaju dom.

Vlastní dům, služebnictvo, kvalitní jídlo, soukromé školky, školy, nějaká rezerva pro případ nouze. Takže lemplům to asi stačí, když si koupí buřta v Tescu a děti si hrajou někde venku. Podle toho to také ale dopadne.
Bacha na to. V takom Francuzsku maju ovela castejsie protesty, ako su na Slovensku a v Cechach. Tento vikend tam bol opat protest. Detto v Nemecku. (asi ten zapad nebude az taky ruzovy).

Citace
Vlastní dům, služebnictvo, kvalitní jídlo, soukromé školky, školy, nějaká rezerva pro případ nouze. Takže lemplům to asi stačí, když si koupí buřta v Tescu a děti si hrajou někde venku. Podle toho to také ale dopadne.
Pri takomto zmyslani ti gratulujem k vyhynutiu tvojho druhu. V podstate si lempl ty. Tie decka, ktore maju jest sracky z Tesca, budu robit na tvoj dochodok. Na to nezabudaj ;)

Zacinam nadobudat pocit, ze Silhavy je Novy a opacne. To bude pravdepodobne DID.

Re:Nízké mzdy v ČR
« Odpověď #104 kdy: 24. 09. 2017, 15:58:39 »
Tie decka, ktore maju jest sracky z Tesca, budu robit na tvoj dochodok. Na to nezabudaj ;)

Mně se skoro zdá, že vy si nepřejete, aby si právě dělníci polepšili a vypracovali se na kvalifikovanější (= žádanější) práci..? Vaše názory by se daly shrnout do věty: Hlavní část HDP tvoří nejméně kvalifikovaní dělníc, proto se náš stát bude mít nejlépe, když dělníku budeme mít nejvíc. Jinak si to neumím přeložit.