Visual Studio jako „nejpoužívanější vývojové prostředí v Ubuntu“?

Neda mi do toho rypnout:
https://www.root.cz/galerie/ubuntu-desktop-survey-2017/#14

Jak je to mozne?  Ano, m$ vs JE bez diskuze vyborne vyvojove prostredi.  Pro C a spol mozna nejlepsi. Ale cekal bych ze (zaryta) linuxova komunita k tomu ani necichne....  Navic, gnu toolchain proste JE lepsi. nedejboze na linuxu. Na linuxu se trapit s M$ toolchainem neni uplne v pohode...   Tak sakres proc? To maji jako virtualku XPcek? Nebo fakt .NET pro linux tak zmenil situaci?
« Poslední změna: 20. 09. 2017, 14:03:05 od Petr Krčmář »


jpu

Re:visual studio jako "nejpouzivanejsi vyvojove prostredi v ubuntu"
« Odpověď #1 kdy: 20. 09. 2017, 13:56:52 »
no asi si aj linuxaci pomaly uvedomuju, ze nie vsetko, co robi MS, je zle :)

Ak by sa do toho pocitalo Visual Studio Code tak by som tomu rozumel, inac nie

fernet

Tak ono to bude asi opravdu VS Code.

majhuskrem

Nezapominejte ze jde o uzivatele ubuntu. Na rootu ubuntu nema skoro nikdo zato je vam to divny. Kouknete se taky ze terminal nepouziva ani tretina dotazanych. Ubuntu by mohlo vyjit vstric vetsine a vyhazet antikvariatni kousky jako vim, perl a terminal a nechat jen to co lidi chteji a pouzivaji. Distro by bylo mensi, rychlejsi a modernejsi. A rok linuxoveho desktopu o hodne blize  :-\


Neviditelný

Klid, jde o Visual Studio Code, což je jen nabušený notepad postavený na hodně podobných technologiích jako Atom.

Honza

Klid, jde o Visual Studio Code, což je jen nabušený notepad postavený na hodně podobných technologiích jako Atom.
Také to používám jako editor, ne jako IDE

Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail


s týmto pracujem pod windows 8.1, obdobne je to aj pod Linux Ubuntu 16.04 Gnome 3, v prípade Linuxu je jediný rozdiel že používam GitKraken namiesto GitHub Desktop a ešte Visual Studio 2017 teda pod Linuxom nieje.

Milfaus

vyhazet antikvariatni kousky jako vim, perl a terminal

Je fakt, že pracovat ve vi/vim vyžaduje pro neznalé obdivuhodné úsilí.
Když nemám po ruce nic lepšího, používám editor z MCčka nebo nano.

Na druhou stranu mi v Debianu přestal fungovat ifconfig a názvy síťových rozhraní mají dnes srandovní názvy jako enp93s02i01 :o což si nejsem jistý, jestli mohu označit za "mňamku". Určitě to půjde nějak přejmenovat, je to linux, takže bych musel věnovat 100 hodin zkoumání, abych to za týden zapomněl, protože udržovat 50000000 základních How-to pro Debian se mi nechce.

Nerad to říkám, ale ZLATÝ WIDLE!!!!! Tedy do doby, než to všechno přehází a rozmrdají.
Což je obvyklá zábava VŠECH v poslední době.

Hodilo by se diskům dávat názvy ve formátu IPv6 adres, k čemu /dev/sata0, když tu máme PCIexpressové disky a název 2001:db8:85a3:8d3:1319:8a2e:370:7348 by vypadal víc CooL.

Já si samozřejmě vážím toho, že konkrétní zařízení s konkrétním SN získá (skoro) vždy stejný název, ale eth0 mi přišlo dobré.

balki

Nebude to tym, ze ubuntu sa teraz masivne upravuje, aby bezalo aj s microsoftou infrastrukturou a  zamestnanci microsoftu mali povinnost zahlasovat v ankete? :)

8B3CE273

Hodilo by se diskům dávat názvy ve formátu IPv6 adres, k čemu /dev/sata0, když tu máme PCIexpressové disky a název 2001:db8:85a3:8d3:1319:8a2e:370:7348 by vypadal víc CooL.

Disky se dají mapovat podle UUID 3b7b1c78-660d-4c2a-8a27-6bc173b1b55e

Neviditelný

vyhazet antikvariatni kousky jako vim, perl a terminal

Je fakt, že pracovat ve vi/vim vyžaduje pro neznalé obdivuhodné úsilí.
Když nemám po ruce nic lepšího, používám editor z MCčka nebo nano.
Pro neznalého vyžaduje nemalé úsilí skoro všechno.

Na druhou stranu mi v Debianu přestal fungovat ifconfig a názvy síťových rozhraní mají dnes srandovní názvy jako enp93s02i01 :o což si nejsem jistý, jestli mohu označit za "mňamku". Určitě to půjde nějak přejmenovat, je to linux, takže bych musel věnovat 100 hodin zkoumání, abych to za týden zapomněl, protože udržovat 50000000 základních How-to pro Debian se mi nechce.

net-tools, kam ifconfig patřil jsou tak 7 let deprecated, používete nástroje z iproute2. Těm srandovním názvům síťových zařízení se říká "predictable network interface names" a vypnou se přidáním těchto jaderných parametrů: "biosdevname=0 net.ifnames=0"

Nerad to říkám, ale ZLATÝ WIDLE!!!!! Tedy do doby, než to všechno přehází a rozmrdají.
Jako ve Vistách s UAC, v osmičkách a dlaždicemi a v desítkách se vším ostatním, na co dříve nestihli sáhnout?

Hodilo by se diskům dávat názvy ve formátu IPv6 adres, k čemu /dev/sata0, když tu máme PCIexpressové disky a název 2001:db8:85a3:8d3:1319:8a2e:370:7348 by vypadal víc CooL.

Já si samozřejmě vážím toho, že konkrétní zařízení s konkrétním SN získá (skoro) vždy stejný název, ale eth0 mi přišlo dobré.
To je dobré jen do okamžiku, než dáte do serveru několik síťovek, každou zapojíte jinam, nastavíte si pravidla pro filtrování a routování pro každý interface a po restartu se vám ty interfacy zpřehází. Mimochodem ten stabilní název vůbec nesouvisí s nějakým sériovým číslem zařízení ale s jeho pozicí na sběrnici.

Milfaus

Disky se dají mapovat podle UUID 3b7b1c78-660d-4c2a-8a27-6bc173b1b55e
Já vím a považuji to za dobré do té doby, dokud mohu použít i název nebo bych možná měl říct alias /dev/sata
Ta možnost je užitečná, používám to prakticky vždy s USB disky a bude to dobré do té doby, dokud nebude vyžadováno, abych to zadával jako /dev/3b7b1c78-660d-4c2a-8a27-6bc173b1b55e při každém mountování ::)
Což - jak mi připadá - nebude dlouho trvat  >:(

To mi neříkáš nic nového Růženo. Kdybys nebyla blbka, tak by tě napadlo, že jsem si to nejspíš všechno přečetl, tak si to klidně si to odpusť, nudíš.

Neviditelný

To mi neříkáš nic nového Růženo. Kdybys nebyla blbka, tak by tě napadlo, že jsem si to nejspíš všechno přečetl, tak si to klidně si to odpusť, nudíš.
Pokud sis to přečetl, tak proč se ptáš, jak se ta síťová rozhraní přejmenovávají nazpět a ještě to říkáš špatně? Od člověka, co tu tvrdil, jak je IT obor strašně náročný na ustavičné studování nových věcí bych čekal výrazně kompetentnější výkon.

vivatRH

Disky se dají mapovat podle UUID 3b7b1c78-660d-4c2a-8a27-6bc173b1b55e

Jo takhl jsme si jednou na redhatu od..bali raid. Kvuli necemu se updatoval bios na serveru a po rebootu se zmenili UUID disku s cim sw raid redhatu nepocital a slo to do kolen. Rozbaleni zalohy samozrejme nepomohlo :) Tak se narychlo koupila hw raid karta, cele se nanovo nainstalovalo a rucne prehazeli soubory ze zalohy. Robota na 2 dny. Dekuji za UUID...