Co je nutné znát před studiem informatiky?

Milfaus

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #30 kdy: 19. 09. 2017, 18:45:15 »
Mne by zajímalo kdyby tento dotaz položil chlap, jestli mu taky bude tolikrát doporučeno gender studium...

Napadají tě hloupé, pravděpodobně levicové fašisticko-marxistické myšlenky.
Jinak bys nad tím nepřemýšlel.

Schválně jmenuj do parity významné ženy z oboru IT.
Jobs --
Zuckerberg --
Balmer --
Gates --
...
Možná, jestli jsi fakt dobrej, tak si vzpomeneš na Lisa Su, ale paritu stejně nevytvoříš.

IT je obor poměrně přísný, nikdo tu nedostane nic zadarmo.
Ženské z oboru mohou hodně vyprávět.

A kdyby se tady zeptal chlap "chci studovat počítače", dost možná by dostal stejnou odpověď, protože IT vyžaduje značný zápal.

Ale to u každého náročného oboru!
IT náročné je!

Ostatně otázka se dala položit i úplně jinak "Chci studovat IT, doporučte mi pět knížek o sítích, které si mám přečíst, abych zjistila, jestli mě to baví."
Obratem by se strhla zřejmě KONSTRUKTIVNÍ debata, které knížky jsou nejlepší a má je smysl číst.
Já bych dost možná odpověděl "Hele, tahle je sice zadáčo, ale chce to začít něčím lehčím..."

Problém není v odpovědích, ale v otázce.
Autor nebo autorka (nebo Trololo) lidi prostě nepřesvědčil o tom, že to s oborem myslí dostatečně vážně.
Navíc, v IT je HLAD po ženských, hodně chlapů sní o tom, že budou mít jako v IT Crowdu v kanclu šukézní ženštinu.

Jak manipulovat otázkou:
https://www.youtube.com/watch?v=6Ms9A-212F0


Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #31 kdy: 19. 09. 2017, 19:24:32 »
IT je obor poměrně přísný, nikdo tu nedostane nic zadarmo.
Ženské z oboru mohou hodně vyprávět.

Jo, třeba o významu pojmu glass ceiling. Nebo o chování chlapů, kteří mají pocit, že jim nějaká žena nabourává jejich exkluzivní pánský klub...

Milfaus

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #32 kdy: 19. 09. 2017, 19:57:20 »
kteří mají pocit, že jim nějaká žena nabourává jejich exkluzivní pánský klub...

To jsem v ČR tedy neviděl, předsudky jistě, ale to je normální lidská vlastnost.
Asi se pohybuji v bandě buranů a ne pokrytců.
Buran tě pošle do (_._) přímo, TAM jdi, TUDY a nazdar!
Pokrytec se tváří, jako že je machr a pokrokový, ale ve skutečnosti je ho hňup.

Pak je ještě jedna věc.
Chlapi se hádají úplně jinak než ženský.
Chlapi si poměřují péro, kdo je silnější pes a kdo bude šukat.
Jak se do takové "poměřovací" hádky vloží ženská, vystrkuje pipinu a chce ukázat, že ho největšího ho má ona, je to jednak směšné a jednak to dopadne špatně.
To hromada chlapů nesnáší.
Ženské jsou ženské a chlapi jsou chlapi.
Měl jsem na starosti dvacet bab z účtárny a je to úplně něco jiného než se starat o chlapi.
Lidi jsou zblbnutí fašisticko-neo-marxistickou propagandou, že jsme všichni stejní.
Nejsme!
Jsme si rovni, ale nejsme stejní!
Kdybych mezi kupu bab přišel a začal jim vyprávět, jak mě svrbí péro, budou na mě zírat jako na šílence. Ale holky si v kolektivu běžně říkají "dostala jsem to a". Prostě jsme jiní! Buďme rádi!
Měl jsem ženskou šéfovou a byla skvělá!
Ale člověk musí přizpůsobit svoje chování i tomu, kdo je.
Jak se ženská začne chovat jako chlap, nedělá to dobře.
Ženská může s chlapama neuvěřitelně orat, dělat jim příšerné brikule a oni jí budou zbožňovat!
Oproti tomu chlap v ženském kolektivu je vnímán jako "něco podřadného", jako "není dost chlap na pořádnou práci".
Chlap velící ženskému kolektivu je autorita a často stejně zbožňovaný jako nenáviděný.

Když napíšeš:
kteří mají pocit, že jim nějaká žena nabourává jejich exkluzivní pánský klub...
Ale jistě, že to mohlo nastat, když mezi pět mladých vlčáků, kteří se snaží prosadit a sesadit z trůnu vůdce smečky přijde ženská, která chce ukázat, že je víc chlap, než oni, prostě je to rozzuří. Ona tím pošlapává jejich mužství. Bez kontextu těžko soudit.

Česká společnost je mimořádně tolerantní, extrémně tolerantní.
Nemůžeš odsoudit kopáče, doktory ani ajťáky.

Stejně tak nelze popřít sto tisíc let našeho lidského vývoje.
Vzorce chování, které máme, si neseme tísíce let.
Chtít je změnit je stejná blbost, jako bys řekl "A od zítra budu kadiť plyšové medvídky a čůrat písničky."
Jsou věci nám dané a ty musíme respektovat.
Můžeme být tolerantnější, ale uvnitř jsme pořád šelmy.
Až přestaneme být šelmy, staneme se potravou pro dravější a schopnější národy!

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #33 kdy: 19. 09. 2017, 20:02:39 »
Schválně jmenuj do parity významné ženy z oboru IT.
Jobs --
Zuckerberg --
Balmer --
Gates --
Ada, Jean Bartik, Andy (Cunningham)... No bylo jich vic nez slavnych bezrukych - tam byl jen jednoruky bandita, Van Chochoch a Venuše Mélská.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Milfaus

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #34 kdy: 19. 09. 2017, 20:17:22 »
tam byl jen jednoruky bandita, Van Chochoch a Venuše Mélská.

Good one!

Jinak na těch tvých pět bych dosadil stovku daleko významnějších chlapů.
Ale lidi mají dělat to, co je baví!

A když jsme u toho, já třeba nedokážu vyjmenovat ani jednoho chlapa, který by dokázal poradit dítě.
(Šel by započítat Arnold Schwarzenegger ve filmu Junior?)

To je totiž krásná ukázka glass ceiling! Proč ženský tak hrozně diskriminují chlapi!!!
Když chlapi nemůžou rodit děti, tak to zakažme i ženským!!!
Stejně jako s chcaním, když ženský nemůžou čůrat ve stoje, musí si sednout i muž.
http://www.telegraph.co.uk/men/the-filter/11445274/If-youre-a-true-gentleman-you-should-pee-sitting-down.html


lilie

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #35 kdy: 19. 09. 2017, 20:42:51 »
Ahoj, jsem v trochu blbý situaci, tak doufám, že mi dobří lidé internetu poradí :)
Po roce medini jsem se rozhodla s tím "seknout" a protože jsem si nedala přihlášku jinam, mám rok volno a (zase) přemýšlím, kam dál.
Na gymplu jsem měla seminář programování (je mi jasné, že to byl spíš takový vtip ;) ) a matiku jsem zvládala celkem ok (do doby, než jsem se začala věnovat B a Ch kvůli medincíně), nědy mě dokonce bavila :D.
Má otázka zní: má člověk s minimální ( v podstatě žádnou) znalostí informatiky šanci zvládnout vš?
Dá se potřebné znalosti doučit za rok (jedu na aupair do anglie a volna by mělo být dost), abych tam potom přežila?
a poslední: Doporučili byste mi, s čím začít (jazyk, knihy, online kurzy atd?)
Je to můj dojem, nebo se nám do oboru serou čím dá tím víc ženský ?

čumil

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #36 kdy: 19. 09. 2017, 20:49:07 »
Rozhodně mrkni i na https://www.czechitas.cz/cs/
Co je tak sleduji, mají hodně zajímavá školení i školitele :)
I feministka musí mít na chleba když ji nedaj grant na inkluzi sexuálně neurčitých veverek že :)

Lama

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #37 kdy: 19. 09. 2017, 20:52:09 »
Ahoj, jsem v trochu blbý situaci, tak doufám, že mi dobří lidé internetu poradí :)
Po roce medini jsem se rozhodla s tím "seknout" a protože jsem si nedala přihlášku jinam, mám rok volno a (zase) přemýšlím, kam dál.
Na gymplu jsem měla seminář programování (je mi jasné, že to byl spíš takový vtip ;) ) a matiku jsem zvládala celkem ok (do doby, než jsem se začala věnovat B a Ch kvůli medincíně), nědy mě dokonce bavila :D.
Má otázka zní: má člověk s minimální ( v podstatě žádnou) znalostí informatiky šanci zvládnout vš?
Dá se potřebné znalosti doučit za rok (jedu na aupair do anglie a volna by mělo být dost), abych tam potom přežila?
a poslední: Doporučili byste mi, s čím začít (jazyk, knihy, online kurzy atd?)

Doporučil bych asi toto:
P.S. kdybys nenapsal tohle:
Mám rád řád, a abych se přiznal, i dost když jsou ty věci nalinkované dopředu.
...tak bych ti jako extrémně perspektivní obory doporučil UX a frontend. UXáci nejsou - vůbec. Neexistují, nedají se najít lidi, kteří by o tom oboru něco věděli, uměli něco rozumně udělat a zároveň nepožadovali naprosto megalomanský peníze.

UX (možná s mírným přesahem do frontendu) je zlatej důl - a nejspíš ještě docela dlouho bude, protože lidí, kteří by byli schopní to dělat, moc není. Nejspíš to bude částečně i tím, že v IT chybí holky, který by se na tohle zrovna hodily, a lidi s přesahem do humanities.

Jinak začít můžeš třeba tady:
https://www.itnetwork.cz/
https://www.youtube.com/user/BambooMachine/playlists

Ale ještě před tim než začneš bych doporučil přečíst si tyto zápisky:
http://www.abclinuxu.cz/blog/bystroushaak/2017/7/jak-se-stat-programatorem
http://www.abclinuxu.cz/blog/bystroushaak/2015/3/strach-z-konkurence

Jo a dej pak vědět ja kti to jde. Docela by mě totiž zajímalo srovnání těch oborů/škol co je v čem těžší/lehčí.
Díky.

Lama

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #38 kdy: 19. 09. 2017, 21:03:58 »
Jinak s čím konkrétně začít ti nikdo nedoporučí. To musí člověk sám tak nějak vycítit co by se mi asi líbilo. Je t uještě možnosst, pořádají se třeba letní školy, dny otevřených dveří, různé kurzy, zkus si něco z toho.
http://holky.fit.vutbr.cz/
https://kts.vspj.cz/dalsi-sluzby-katedry/letni-skoly
Akorát, že letos už je kapku pozdě. Měla ses zajímat o půl roku dřív.

Milfaus

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #39 kdy: 19. 09. 2017, 21:06:19 »
inkluzi sexuálně neurčitých veverek

Chceš snad naznačit, že to je kravina?
A že si sexuálně neurčité veverky nezaslouží stejné zacházení jako ty sexuálně vyhraněné nebo dokonce sexuálně hyperaktivní? Takhle bychom, soudruhu, tu EU nevybudovali!!!

štrůdl

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #40 kdy: 19. 09. 2017, 21:31:48 »
Dá se potřebné znalosti doučit za rok (jedu na aupair do anglie a volna by mělo být dost), abych tam potom přežila?
a poslední: Doporučili byste mi, s čím začít (jazyk, knihy, online kurzy atd?)

A pak se někdo diví, že jste dobré jen do kuchyně. Proč jdeš dělat takové blbosti, když se chceš živit hlavou? Aha? A ještě do postele, no...

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #41 kdy: 19. 09. 2017, 21:55:03 »
Dá se potřebné znalosti doučit za rok (jedu na aupair do anglie a volna by mělo být dost), abych tam potom přežila?
a poslední: Doporučili byste mi, s čím začít (jazyk, knihy, online kurzy atd?)

A pak se někdo diví, že jste dobré jen do kuchyně. Proč jdeš dělat takové blbosti, když se chceš živit hlavou? Aha? A ještě do postele, no...

Jakoby se tu neptala ještě větší vemena...

fake kyknos

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #42 kdy: 19. 09. 2017, 22:33:17 »
banda ajtaku co vi hovno si tu honi triko. it je sranda pro male deti, ktera se s biologii neda srovnat

odin

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #43 kdy: 19. 09. 2017, 22:47:15 »
banda ajtaku co vi hovno si tu honi triko. it je sranda pro male deti, ktera se s biologii neda srovnat
Takovy liny levicacky odpad, radeji si poridte kvalitni vuz, treba pote dospejete.

Lama

Re:Co je nutné znát před studiem informatiky?
« Odpověď #44 kdy: 19. 09. 2017, 23:00:06 »
banda ajtaku co vi hovno si tu honi triko. it je sranda pro male deti, ktera se s biologii neda srovnat
Takovy liny levicacky odpad, radeji si poridte kvalitni vuz, treba pote dospejete.

Evidentně jsi línej sám, když nejezdíš na kole a nechodíš pěšky.