Návrat do ČR

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Návrat do ČR
« Odpověď #30 kdy: 19. 09. 2017, 17:34:19 »
Neni, stejne jako jich neni okolo 50% v tezkem prumyslu nebo ve zdravotnictvi. To ale vubec neznamena, ze jim nekdo stoji v ceste. Naopak, my bychom programatorku, jak jsem uz psal, brali hned a garantuju ti, ze by dostala stejny plat jako chlap, pokud by odvedla stejny vykon.

Zajimave, co? Zenske s diplomem delaji na kase, protoze ne vsude je vezmou, jako u vas. Takova zenska kolikrat otehotni, obcas musi zustat doma s nemocnym ditetem, protoze to si vetsinou vyzere prave zenska.... Takze ji kolikrat potencialni zamestnavatel posle k sipku a pokud ne, tak ma mensi plat. CR je zemi s velkou platovou disparitou. Zenske maji nizsi platy, protoze a) jsou to zenske, b) z vyse uvedenych duvodu nemuzou vzdy podat stejny vykon. Ze stejnych duvodu ji casto nikdo nechce na vedouci mista, snad ledaze by prinesla potvrzeni o sterilizaci. Nehlede na to, ze behem materske ztrati kontakt s technologiemi, ktere se zatim treba posunou, neco zapomene, ztrati kontakt s rozjetym projektem.... A na tom se zamestnavatele nechteji podilet. Ti by akorat chteli, aby jim porodila budouci zamestnance muzskeho pohlavi, idealne tak, ze se pritom bude zivit listim a cervy z travniku.

To, ze u vas je to jinak, je chvalyhodne, ale ne typicke.

@Kate: Pokud je nizsi zastoupeni zapricineno nezajmem, nic proti tomu. casto se ale jedna o bariery na strane zamestnavatele (ne nutne v IT, ale obecne v rade profesi).


fhfghfxghfghfxc

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #31 kdy: 19. 09. 2017, 17:39:00 »
Citace
Kdyby chtěli a rozhodli se, mohli by konkurovat i Googlu.
Ostatně Google dokáže konkurovat i DuckDuckGo: https://duckduckgo.com/traffic.html
Zaujimavy postreh.

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #32 kdy: 19. 09. 2017, 17:47:26 »
Citace
Kdyby chtěli a rozhodli se, mohli by konkurovat i Googlu.
Ostatně Google dokáže konkurovat i DuckDuckGo: https://duckduckgo.com/traffic.html
Zaujimavy postreh.

Nechtěl bych, abych byl špatně pochopen.
Opravdu věřím, že se Googlu dá konkurovat, jak dokazuje právě DuckDuckGo.
A myslím si, že by to dokázal i Seznam, jen chtít.
Jasně, že DuckDuckGo má zlomek toho, co Google, ale rostou a to citelně.
Kdyby se Googlu nedalo konkurovat, DuckDuckGo stagnuje, ale nestagnuje a naopak slušně ROSTE!
A proč by to nemohl dokázat Seznam?
Třeba ne, třeba to tak není, ale můj odhad je, že DuckDuckGo brzy (pokud to už neudělal) nechá Seznam v prachu za sebou. Vážně to nemyslím jakkoliv útočně vůči Seznamu, spíš uvažuji nahlas.

Kate

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #33 kdy: 19. 09. 2017, 17:52:21 »
@Kate: Pokud je nizsi zastoupeni zapricineno nezajmem, nic proti tomu. casto se ale jedna o bariery na strane zamestnavatele (ne nutne v IT, ale obecne v rade profesi).
Mluvila jsem o IT, ale je pravda že tady tomu nahrává obecný nedostatek pracovních sil a iniciativy jako Czequitas.
Ona podobné iniciativy spousta firem přímo sponzoruje, protože vidí že tam je ještě slušný prostor pro nábor a zájem je zjevně velký :)

Nakolik jsou nižší poměry sil způsobeny nezájmem zjistíme až později, po odstranění stereotypů a překážek ve výchově.

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #34 kdy: 19. 09. 2017, 17:59:40 »

Ženský mají blíž k lidem a vztahům.
Muži obecně k věcem a předmětům.

Nicméně se rodí muži, kteří mají část mozku ženského a ženy, které mají část mozku mužského.
Jsme jiní!
Ale hlavně by každý dělat to, co má rád!

https://www.youtube.com/watch?v=q7xH2CODKE4


Kate

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #35 kdy: 19. 09. 2017, 18:10:19 »
Ženský mají blíž k lidem a vztahům.
Asi. Jen je otázka jak velký vztah to má k IT :) A hlavně je to jedno. Přijde mi že se spousta lidí snaží řešit naprosto zcestně důsledek místo příčiny. Přestaňme projektovat do děcek co jsou zač a k čemu jsou a nejsou předurčeni, nechme je vybrat si a všechno bude v pohodě :)

blah

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #36 kdy: 19. 09. 2017, 18:30:45 »
Kate, píšeš, že se chceš vrátit, protože jsi z usa už unavená. Mohla bys to trochu rozvést? Jak jsi tam dlouho a co ti tam vadí? Nemáš třeba nějaký blog, kde píšeš svoje zkušenosti o tom? Já jsem taky v cizí zemi a zajímalo by mě to jak to vidíš. Předem díky.

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #37 kdy: 19. 09. 2017, 18:33:19 »
Citace: Kate link=topic=16324.msg226154#msg226154  nechme je vybrat si a všechno bude v pohodě :)
[/quote

Jo, já nikoho neodsuzuji, jen jsou směšné ty iniciativy "v IT musí být 50% žen" a podobné voloviny. Navíc chlap mít děti nemůže a děti jsou DALEKO, DALEKO důležitější než cokoliv jiného. Děti jsou budoucnost.
Co v práci, houby! Co z práce? Houby. Práce se mění, firma klidně propustí 300 lidí, když to bude potřeba. Děti jsou to jediné, co má smysl. Neříkám, že má žena sedět doma a starat se o děti, říkám, že to je jí bohem daná úloha. Úloha chlapa by měla být taková, aby se o ní maximálně postaral a zajistil její štěstí. Žena, co chce pracovat, na to má právo. Ale neměla by to být její povinnost, mělo by to být její hobby, alespoň v době, kdy se stará o děti. Nezůstane po nás nic jiného, než ty děti.

Milfaus

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #38 kdy: 19. 09. 2017, 18:34:29 »
Já jsem taky v cizí zemi

Mohli byste založit vlákno "IT v zahraničí" a rozepsat se o tom trochu.
Hodně lidí to zajímá a určitě každý tady z fóra o tom uvažoval.

koís45

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #39 kdy: 19. 09. 2017, 18:41:42 »
Přestaňme projektovat do děcek co jsou zač a k čemu jsou a nejsou předurčeni, nechme je vybrat si a všechno bude v pohodě :)

V podstate tedy pisete, ze je treba rezignovat na vychovu deti? Navic zda rezignovat ci ne na vychovu ditete by melo byt vysostnym pravem rodicu a ne nejakych parazitu z neziskovek prozirajicich duchody nasich rodicu a prarodicu.

kate

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #40 kdy: 19. 09. 2017, 18:52:41 »
Kate, píšeš, že se chceš vrátit, protože jsi z usa už unavená. Mohla bys to trochu rozvést? Jak jsi tam dlouho a co ti tam vadí? Nemáš třeba nějaký blog, kde píšeš svoje zkušenosti o tom? Já jsem taky v cizí zemi a zajímalo by mě to jak to vidíš. Předem díky.

Já v ČR pracuju, ale třeba ti zakladatelka threadu odpoví.

V podstate tedy pisete, ze je treba rezignovat na vychovu deti? Navic zda rezignovat ci ne na vychovu ditete by melo byt vysostnym pravem rodicu a ne nejakych parazitu z neziskovek prozirajicich duchody nasich rodicu a prarodicu.

Ehm. Aktivně odrazovat dítě od něčeho co ho baví a možná na to má i talent považujete za "výchovu"? Ok...
A tu věc s neziskovkama tvrdím kde?

blah

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #41 kdy: 19. 09. 2017, 18:59:09 »
Kate, píšeš, že se chceš vrátit, protože jsi z usa už unavená. Mohla bys to trochu rozvést? Jak jsi tam dlouho a co ti tam vadí? Nemáš třeba nějaký blog, kde píšeš svoje zkušenosti o tom? Já jsem taky v cizí zemi a zajímalo by mě to jak to vidíš. Předem díky.

Já v ČR pracuju, ale třeba ti zakladatelka threadu odpoví.
Ah, omlouvam se, myslel sem Danu.

koís45

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #42 kdy: 19. 09. 2017, 19:01:09 »
Ehm. Aktivně odrazovat dítě od něčeho co ho baví a možná na to má i talent považujete za "výchovu"? Ok...

Myslite, ze byste dite nemela odrazovat od chozeni za skolu a treba sikanovani spoluzaka ? :)

A tu věc s neziskovkama tvrdím kde?

Ok, vypustil jsem to na Vas asi nepravem, beru zpet. Jen mi prislo, ze mluvite s souladu s trendem vnucovanym tmarema z neziskovek.

honoz

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #43 kdy: 19. 09. 2017, 19:15:42 »
ja se jenom zeptam: Neni pokrytecke, kdyz vystudujete v CR zdarma a potom clovek odejde do zahranici? Proc lidi nejdou studovat do Vidne a radne si za to plati? Tady se na studium skladaji danovi poplatnici, kteri delaji za pasem, nebo v obchodaku. Podle mne, kdyz tady vystuduji, tak pobudnu tu chvili, splatim sve dluhy vuci statu a pak muzu jit kam chci.

Kate

Re:Návrat do ČR
« Odpověď #44 kdy: 19. 09. 2017, 19:24:47 »
Myslite, ze byste dite nemela odrazovat od chozeni za skolu a treba sikanovani spoluzaka ? :)
Měla. Chození za školu souvisí s tím co mám na mysli, tedy odrazování děcka od studia nějakého oboru kvůli nějakým stereotypům? :) Třeba konkrétně vím o holce kterou rodiče ještě v 18 odrazovali od podání přihlášky na matfyz, protože fyzika není pro ženské, matematika taky ne a „nechtějí mít doma babochlapa“. Tohle považuji za naprostý protiklad toho co je dobrá výchova.

ja se jenom zeptam: Neni pokrytecke, kdyz vystudujete v CR zdarma a potom clovek odejde do zahranici? Proc lidi nejdou studovat do Vidne a radne si za to plati? Tady se na studium skladaji danovi poplatnici, kteri delaji za pasem, nebo v obchodaku.
A ještě víc za to platí daňoví poplatníci co nějakou školu vystudovali. Její rodiče daně jistě také platí, takže přispívali na studium své dcery.