Čichací robot

tvoja mama

Re:Čichací robot
« Odpověď #15 kdy: 19. 09. 2017, 07:48:11 »
Taky je mozno do kazdeho kanclu vyklopit par kolecek cerstveho konskeho hnoje a je pokoj. V tom se ztrati i stado programatoru.
Mne osobne konský hnůj voní.
----------------------------------------------
Najlepšie riešenie nie je naznačovať. Čuchací pes je somarina jak voda v koši. Keď niekto smrdí, treba mu to povedať rovno. Najdiplomatickejšie riešenie je zavolať si ho stranou a povedať mu to nejak takto:

Františku poslouchej, všichni se potíme, ale kvůli tomu vymysleli deodoranty mydlá,  sprchu a vůbec. Mohl by si se občas ráno pred prací osprchovat, protože je tě fakt cítit a musíš uznat že nikomu neni príjemní.

Nikto sa na to neurazí. Zahanbí sa, lebo si neuvedomuje že je ho cítiť ale na druhý deň čakajte parádnu zmenu.
-----------------------------------------------
PS: Já sa sprchujem 2 až 3 krát denne (ano plytvám) ale aspoň raz denne by sa mal osprchovať každý


Re:Čichací robot
« Odpověď #16 kdy: 19. 09. 2017, 08:01:02 »
Znáte to, řada kolegů to s hygienou prostě nepřehání.
Kolikrát si vezmou stejné onuce i druhý den.
Myslím, že je to řešení.

Moje zkušenost je z pozice vedoucího. Když se v týmu objeví někdo takový, okolí se mu to nejdřív snaží naznačit. Začnou kupovat osvěžovače vzduchu, větrat, k narozeninám nebo svátku dotyčný dostává deodoranty.

Nic z toho nefunguje.

Jediná možnost je, dotyčnému to říct přímo. Z mojí zkušenosti je nejlepší, když si s daným promluví právě vedoucí, protože jeho nemůže poslat do zadele. Reakce pak bývají rozdílné. Někdo se diví, že to sám necítí, a nechá se ujistit, že to fakt je cítit. Někdo se krátkodobě urazí, ale stejně to zlepší. Někdy třeba řeknu vlastní zkušenost, co mně vyhovuje při hygieně - ani ne tak jako radu, ale spíš na odbourání bariér, že toto téma nemusí být tabu.

Na takový postup je samozřejmě potřeba mít na pracovišti dostatečně dobré vztahy. Je to velmi citlivé téma, protože postižený pak samozřejmě uvažuje, jestli tím neříkáte, že jsou doma čuňata, nebo je také konfrontovaný s tím, co si má myslet o vlastních rodičích, když ti to nikdy neřešili.

Na konec je nutné si připomenout, že vztah k tělesným pachům je velmi, velmi subjektivní a daný kulturou a stavem společnosti. Před 30 lety deodoranty nepoužíval skoro nikdo. Ani ženy, natož muži, si neholili ani podpaždí. Bylo daleko větší zastoupení dělnických profesí. To vše vedlo k tomu, že např. v dopravních prostředcích byl odér naprosto běžný, a už nikdo ho vlastně nevnímal. Stejně jako nikdo nevnímal pachy z cigaret, které byly přítomné všude, včetně kancelářských budov (běžně na chodbách bývaly popelníky). Vlažnější přístup k eliminaci pachů mají i ti, kteří jsou zvyklí, ať už sami, či v jejich rodině, pracovat fyzicky. Z toho důvodu je potřeba mít dávku pochopení, a možná si i sám sobě si maličko připomenout, jestli naše citlivost k pachům není taky určité přehánění, jen na opačnou stranu.

Re:Čichací robot
« Odpověď #17 kdy: 19. 09. 2017, 08:05:01 »
PS: Já sa sprchujem 2 až 3 krát denne (ano plytvám) ale aspoň raz denne by sa mal osprchovať každý

Já taky 2x, ale je pravda, že odborníci to považují za přehnané, v určitých ohledech i neprospěšné pro organismus. Podle statistik z civilizovaných zemí, někde jsem četl, je průměr POD 1x denně, a Češi (a asi i Slováci) jsou prý nadprůměrní v četnosti hygieny. Takže bych asi úplně nevynášel soudy, co by měl dělat každý, rozhodně to není jednoznačné.

Jinak k Vašemu názoru, někomu říkat, že byly vynalzeny sprchy, znám lidi, kteří se sprchují 2x denně a přesto jsou cítit. Někdo nemůže za to, že jeho tělo reaguje jinak. Asi by mi přišlo takové hodnocení jako urážlivé.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čichací robot
« Odpověď #18 kdy: 19. 09. 2017, 08:24:14 »
Mne osobne konský hnůj voní.

Tak pro vas navic kolecko psich hoven, abyste byl take spokojen.

Citace
PS: Já sa sprchujem 2 až 3 krát denne (ano plytvám) ale aspoň raz denne by sa mal osprchovať každý

Bude dobre, az dostanete ekzem nebo neco. Mozna byste take mohl zkusit zrat mene masa, masozravci smrdi uplne nejhur.

Milfaus

Re:Čichací robot
« Odpověď #19 kdy: 19. 09. 2017, 09:55:24 »
Mozna byste take mohl zkusit zrat mene masa, masozravci smrdi uplne nejhur.

Co je chytřejší? Kráva nebo pes?
Gazela nebo lev?
Kdybys žral maso, nebyl bys tykev ;D


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čichací robot
« Odpověď #20 kdy: 19. 09. 2017, 15:20:39 »
@Milfaus: Nevim, jak jsou chytre kravy a gazely. Pokud vim, nikdo se jejich inteligenci nikdy moc nezabyval, cloveka zajimala vzdy spis chut jejich masa, u krav pak i efektivnost chovu, dojivost a tak.

Lev, jako kockovita selma, si moc chytry nebude. Ostatne je to line zvire, ktere vetsinu casu spi, jak je u kockovitych selem zvykem. Setri tim energii, protoze pri spanku moc ten mozek pouzivat nemusi.

Nicmene ja nerikam, ze mate prestat zrat maso, akorat to, ze nikdo by se nemel divit, ze smrdi jak prase, kdyz zere maso take trikrat denne a jeste navic hovezi nebo veprove.

Milfaus

Re:Čichací robot
« Odpověď #21 kdy: 19. 09. 2017, 17:53:57 »
Nicmene ja nerikam, ze mate prestat zrat maso

Tak to je jiná!
S masem se musí opatrně, to zase ano!
A nejlepší maso mi přijde drůbež a krůta je lepší než kuře nebo ryba.
Díky tomu, že jsme jako druh začali jíst maso, se náš mozek zvětšil.
Dál se zvětšoval, protože jsme začali lovit.
A zvětšoval se znovu, protože jsme obydleli oblasti, kde bylo půl roku málo jídla (Evropu, Asii..).

Ostatně průměrná výše IQ s tím koreluje i dnes a to je to zkreslené dobýváním Afriky, obchodem s otroky (nejvíc otroků se dodávalo z Evropy do Afriky a to po tisíc let) i stěhováním národů:
https://cs.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Global_Inequality

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čichací robot
« Odpověď #22 kdy: 20. 09. 2017, 00:19:17 »
A nejlepší maso mi přijde drůbež a krůta je lepší než kuře nebo ryba.

Jo, pokud tu drubez kupujete od dedka, co mu slepice pobihaji po zahrade. Takove prumyslove kure obsahuje pul litru tuku (pry dietni jidlo) a i ta kruta na tom nebude o moc lepe. Dale v tom mate antibiotika, rustove hormony a kdejakou chemikalii. V morskych rybach zase mate rtut, DDT, PCB a kde co. To si dnes moc nevyberete.

Citace
Díky tomu, že jsme jako druh začali jíst maso, se náš mozek zvětšil.
Dál se zvětšoval, protože jsme začali lovit.

Tohle platilo v praveku. Tehdy byl vyber bud lovit a zrat mamuty nebo dloubat korinky. K mnohem vetsimu rozvoji mozku doslo spis az tehdy, kdyz clovek zacal farmarit a pestoval obili a zeleninu a zivil se tim k tomu masu, ktereho moc nemel, protoze mamuti uz nebyli k mani a tehdy nemeli mrazaky a ani nadprodukci masa.

Dnes mate radu lidi, co maso nikdy nejedi a maji stravu nastudovanou tak, ze jim nic nechybi a tak diky tomu netrpi zakrnenim mozku a to se tyka i jejich deti na stejne strave. Rekl bych, ze intelektualne na tom jsou lepe, nez lidi, co zerou jen to maso.

Cek

Re:Čichací robot
« Odpověď #23 kdy: 20. 09. 2017, 10:44:09 »

Dnes mate radu lidi, co maso nikdy nejedi a maji stravu nastudovanou tak, ze jim nic nechybi a tak diky tomu netrpi zakrnenim mozku a to se tyka i jejich deti na stejne strave. Rekl bych, ze intelektualne na tom jsou lepe, nez lidi, co zerou jen to maso.

No vetsinou je to tim, ze v mladi to maso jedli ;-), v dospelosti uz je to fuk.
a u tech deti ma vetsina odborniku jasno ze to dobre neni....ale kdo chce kam.....

Jinak porovnavat jejich inteligenci je o nicem, kdyz nevychazite ze stejneho zakladu, ze? Ano, o to, co jedi, se vetsinou vice zajimaji ti, kteri byvaji intelektualne vyse - stejne jako se vic zajimaji i o vsechno ostatni :-) Ale zdaleka to neznamena, ze maji pravdu.
Studii, kde by se vyslo z lidi se stejnym IQ a jedna skupina by se zivila normalne a druha vegetariansky alespon 10 let jsem jeste nikde nevidel....a bez toho to bude porad jenom odhad.

Milfaus

Re:Čichací robot
« Odpověď #24 kdy: 20. 09. 2017, 12:32:32 »
...v mladi to maso jedli ;-), v dospelosti uz je to fuk...
...jedna skupina by se zivila normalne a druha vegetariansky alespon 10 let jsem...

Máš pravdu!
Nejvíc bílkovin potřebují právě děti a dorost.
Dokud se mozek i tělo bouřlivě vyvíjí.
V dospělosti je naopak lepší tyhle věci velmi omezit.

Pokud bys srovnával studii dospělých lidí, můžeš dojít i k nesmyslu, protože vegetariáni jsou vesměs TROCHU fanatici (nechci urazit). A k tomuto druhu fanatismu potřebuješ nějaké vstupní IQ. Jinými slovy, pokud se někdo rozhodne po svém uvážení žít jako vegetarián, znamená to, že musel překonat poměrně značnou řadu překážek, protože to zrovna není snadné. Tím pádem může být vzorek vegetariánů v průměru inteligentnější než vzorek týpků z putyky. Podobně jako bys vzal vzorek lidí z akademické sféry, mohlo by se stát, že zjistíš, že jsou v průměru inteligentnější, než skupina skladníků. Další problémů může nastat, že ti vegetariáni se budou někde dožírat. Maso není potřeba jíst každý den, stačí každý druhý den.

Abys získal správné výsledky, musel bys dejme tomu sto jednovaječných dvojčat ve dvou letech a rozdělit je do dvou skupin, první by živořili jako vegani a druzí jestli přiměřenou porci masa a živočišných tuků. No a to nikdo svéprávný doufejme neudělá.

Cek

Re:Čichací robot
« Odpověď #25 kdy: 20. 09. 2017, 12:56:12 »

Abys získal správné výsledky, musel bys dejme tomu sto jednovaječných dvojčat ve dvou letech a rozdělit je do dvou skupin, první by živořili jako vegani a druzí jestli přiměřenou porci masa a živočišných tuků. No a to nikdo svéprávný doufejme neudělá.

Proto jsem psal "ze skupiny lidi se stejnym IQ na zacatku" :))), jednovajecna dvojcata na to potreba nejsou, pokud ta skupina bude dostatecne velka....

Milfaus

Re:Čichací robot
« Odpověď #26 kdy: 20. 09. 2017, 13:42:46 »
jednovajecna dvojcata na to potreba nejsou

Chápu tě a souhlasím s tebou!
Nicméně by mohlo dojít ke zmrzačení těch dětí, líp vyrobit dejme tomu padesát postižených chudáků než třeba pět set.
Jistě ne vegetariánstvím (baští jogurty i vajíčka - ti umírněnější i ryby), ale veganstvím možná ano.
Taky by byl problém takhle malé děti uhlídat, aby se nedožírali někde jinde.

Ono je totiž vedlejší, jestli bílkoviny získáte z vajíček, sýrů, smetany a občas si dá rybu nebo z velkého steaku.
Jisté formy vegetariánství, ty velmi umírněné, jsou myslím přínosné pro zdraví i společnost.
Proto, když mám možnost, dám si raději kuře/rybu než savce.

Klidně bych se přiklonil na stranu nejumírněnějších vegetariánů, nicméně z praktického hlediska / realizace je to složité.
Stále platí ono "všeho s mírou", nepřehánět to s masem ani s jeho odmítáním. Atd.

Milfaus

Re:Čichací robot
« Odpověď #27 kdy: 20. 09. 2017, 13:44:41 »
Pravopis pláče :'(, jak jsem to upravoval, nevšiml jsem si, sry.

balki

Re:Čichací robot
« Odpověď #28 kdy: 20. 09. 2017, 13:49:54 »
Klidně bych se přiklonil na stranu nejumírněnějších vegetariánů, nicméně z praktického hlediska / realizace je to složité.
Stále platí ono "všeho s mírou", nepřehánět to s masem ani s jeho odmítáním. Atd.

To mi pripomina klasicke alibisticke rady lekarov, kde ti odporucaju cvicit, ale umiernene, teda vlastne vobec a ked tak plavat vo vode bez chloru s teplotou nad 30 stupnov bez pohybu koncatin.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Čichací robot
« Odpověď #29 kdy: 20. 09. 2017, 18:32:14 »
Studii, kde by se vyslo z lidi se stejnym IQ a jedna skupina by se zivila normalne a druha vegetariansky alespon 10 let jsem jeste nikde nevidel....a bez toho to bude porad jenom odhad.

No, studie treba neni, ale na svete mate populace, ktere jsou vegetariany jiz po staleti, napriklad v Indii. Prave tam si technologicke firmy ze zapadu casto kupuji mozky. Neslysel jsem, ze by vybiraly podle toho, jestli dotycny zrovna ji maso nebo ne.