reklama

LSI MegaRaid - single HDD

ZAJDAN

• 1 118
    • Zobrazit profil
LSI MegaRaid - single HDD
« kdy: 13. 09. 2017, 16:22:02 »
Ahoj...je mozne na HW Raid radici od LSI MegaRaid pripnout jeden HDD a pouzivat bez raid?
diky
pokud nemáš trpělivost, pokud nemáš odpověď na dotaz, chceš ostatní posílat do kouta nebo je odrazovat, že na to nemají?...nemrhej síly a raději se nevyjadřuj...prostě to ignoruj

reklama

Lol Phirae

Re:LSI MegaRaid - single HDD
« Odpověď #1 kdy: 13. 09. 2017, 16:56:53 »
Po zadání stejného dotazu do Googlu asi po 5 sekundách zjistíš, že ten disk máš nastavit jako RAID-0.  ::)

ZAJDAN

• 1 118
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 13. 09. 2017, 17:03:40 »
Po zadání stejného dotazu do Googlu asi po 5 sekundách zjistíš, že ten disk máš nastavit jako RAID-0.  ::)
chtěl jsem se bavit česky, mezi svými a tím i rozšířit informaci v češtině
pokud nemáš trpělivost, pokud nemáš odpověď na dotaz, chceš ostatní posílat do kouta nebo je odrazovat, že na to nemají?...nemrhej síly a raději se nevyjadřuj...prostě to ignoruj

« Odpověď #3 kdy: 13. 09. 2017, 17:04:49 »

Podle mě by na LSI-MR měl jít nastavit přímo JBOD (Just a bunch of disks) - tedy propuštění (passthrough) pro jednotlivý disk. Rozdílem, pokud řadič JBOD podporuje, je, že konkrétní informace o disku (SMART apod.) jsou nejjednodušeji k dispozici pro OS.

Lol Phirae

« Odpověď #4 kdy: 13. 09. 2017, 17:32:45 »
Defaultně na drtivé většině těch řadičů zcela určitě ne. Jestli se chce někdo matlas s crossflashováním, MegaCLI apod., tak good luck.

ZAJDAN

• 1 118
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 13. 09. 2017, 17:56:11 »
podarilo se mi nastavit ten disk na RAID0 - system ho vidi a uz ho pouzivam..diky

reklama