reklama

Zkušenosti s prací v Esetu

Hmmm

Re:Praca v Esete
« Odpověď #15 kdy: 13. 09. 2017, 09:12:23 »
Ja som praveze chcel skusit korporat, doteraz mam prax len v malych IT firmach. Podla negativnych skusenosti som si to zase len idealizoval.
Pozor, korporat si neidealizuj, ale ani nedemonizuj. Kazda firma ma korporatne pravidla ine, inak implementovane, ine pravidla, ine benefity a hlavne inych ludi nad tebou a okolo teba. Ja mam skusenost z prvej ruky z dvoch korporatnych firiem, obidve porovnatelne velke a pritom je to neporovnatelne. Ako den a noc.
V jednej firme bola volnost, ziadne pipacky, vela firmou plateneho vzdelavania a pritom dobre projekty a ziaden stres. Nikto neriesil ci mal tvoj sick day 6 hodin alebo 8, home office aj 4x do tyzdna.
V druhej firme, o poschodie nizsie, na minutu presna dochadzka (napriklad ani neuznavali nadcasy ak si nemal PRESNE 8 hodin pipnutych, 7:59 sa neakceptovalo), nekontrolovalne zvysovanie workloadu, zlucovanie pozicii aj napriek nesuhlasu firemnych komisii, tlaky vedenia a podobne somariny. A ziaden home office, aj ked to napln prace umoznovala.

Rovnako ani nie je pravda, ze vsetky IT firmy na Slovensku su na tom mizerne. Ono sa to pekne hovori, lebo to znie dramaticky, ale realita je vzdy seda, nie ciernobiela.

Ale na to vsetko je skusobna doba. Tych par mesiacov viacmenej staci na to, aby si zistil ci ten konkretny korporat ti vyhovuje, alebo je to utrpenie. Vacsinou sa to asi da spoznat. Ak si tam po dvoch mesiacoch spokojny, tak to funguje. Ak ta frustruje, tak nie. Len treba odlisovat ci ta frustruju ulohy alebo veci okolo.

reklama

reklama