Prace v CGI Stodůlky

Prace v CGI Stodůlky
« kdy: 19. 08. 2017, 21:14:53 »
Jake mate zkusenosti s praci v CGI v Praze?  V inzeratu maji, ze pracuji s nejnovejsimi technologiemi, ale kdo tam nastoupil vyfasoval stary vyslouzily komp a vse ojete... Prace stereotypni, a co si nevymyslel, nemel.
« Poslední změna: 21. 08. 2017, 10:35:05 od Petr Krčmář »


byltam

Re:Prace v Cgi stodulky
« Odpověď #1 kdy: 20. 08. 2017, 10:48:08 »
Jsou to tragédi. V podstatě je to mimo Prahu a nabízejí velký podprůměr. Co si tak pamatuju, tak to bývalo 65 pro seniory a k tomu iPhone a akcie :D Akorát v Praze tou dobou bylo běžně pro seniory kolem 90. Teď tam končí bývalý kolega, který dělal staré sračky v EE 5 a fakt prý tragédie. Lidi tam jsou prý úplně mimo. Já tam byl jen párkrát na pohovoru a dojem jsem měl stejný. Takže pokud chceš běžný korporátní odpad, tak zkus banku a nebo tohle.

dot

Re:Prace v Cgi stodulky
« Odpověď #2 kdy: 20. 08. 2017, 14:14:51 »
Co je EE5? S jakymi nejnovejsimi technologiemi pracují?

P.

Re:Prace v Cgi stodulky
« Odpověď #3 kdy: 20. 08. 2017, 20:51:04 »
- plat nic moc, ale zase je to vyvazeno vsemoznymi benefity
- na nekterych projektech se clovek nepredre
- technologie zavisi projekt od projektu, v Cesku cca 500 lidi, celosvetove 65000
- industrialni open space
- lidi jsou tam vesmes pratelsti

Ivan

Re:Prace v Cgi stodulky
« Odpověď #4 kdy: 21. 08. 2017, 09:55:56 »
GCI neprodava SW ale lidi. Takze ani nemaji vlastni produkt, ktery by prodavali. Hlavne pronajimaji lidi na projekty. Maji jasno v tom, kolik je clovek stoji a kolik jim vydela - jednoducha aritmetika. O pouzite technologii rozhoduje vetsinou zakaznik. Nekdy je se pracuje na necem novem, jindy jde o udrzbu nejakeho korporatniho abandonware, na ktery uz nikdo nechce sahnout. Lidi jsou tam v pohode, Stodulky jsou dost daleko, prace z dokoma je ale mozna (anebo alespon byla).


test

Re:Prace v CGI Stodůlky
« Odpověď #5 kdy: 25. 08. 2017, 14:21:37 »
Je to tak nějak, jak píšete. Hlavní aritmetika je cena člověka co stojí firmu x kolik platí zákazník. Nevím o ničem nějak inovativním co by se tam používalo, kolektiv je spíše starší, žádné akce, téměř žádná zábava - každý den vypadá stejně, přijít, 8 hodin sedět a jít domů.

Na začátek kariéry je to slušné, člověk se naučí jak to chodí, ale pokud je ambiciózní, chce něčím být, dělat věci tak jak se mají a ne jen tak, aby "nějak fungovaly", pak moc nedoporučuji, ambice a odhodlání tu moc nefrčí, důležitý je tok peněz.

asdfghjkl

Re:Prace v CGI Stodůlky
« Odpověď #6 kdy: 31. 08. 2017, 08:58:57 »
Když jsem s nimi komunikoval naposled, zanechalo to ve me dost neblahy dojem. Ta HR figurka co se mnou komunikovala, pouzivala lehce ironicke argumenty typu "jsme urcite lepsi nez vas soucasny zamestnavatel" (fakt inteligentni headhunting), nastupni mzda juniora (uvazoval jsem o zmene oboru) na urovni aktualni prodavacky v albertu a neustale mlzeni o podminkach pracovniho kontraktu.

Rozhodne radim do kategorie "komici" a jakykoli pristi kontakt pada do spamu.

magistr

Re:Prace v CGI Stodůlky
« Odpověď #7 kdy: 23. 09. 2017, 11:11:26 »
Rozhodne radim do kategorie "komici" a jakykoli pristi kontakt pada do spamu.

+1

Jerry

Re:Prace v CGI Stodůlky
« Odpověď #8 kdy: 23. 09. 2017, 13:03:27 »
zkoušel sem CGI a nabízeli mi 35 nástupní pro seniorního vývojáře
a 45 po zapracování. 90 ani 65 prý není adekvátní :)
Takže nevim ... mám v tom zmatek

magistr

Re:Prace v CGI Stodůlky
« Odpověď #9 kdy: 23. 09. 2017, 13:24:50 »
Komici to sice jsou, ale těžko můžou nabízet 35 dnes. Těch 65 tam byl standardní strop. Za tu cenu tam samozřejmě nikdo dobrý nešel. Takže v CGI jsi měl jen ty nejhorší. A nebo chvíli i docela dobré, ale ti hned utekli někam za dvojnásobek.

A co myslíš tím seniorní? Že už je ti 65+? Pak bych to chápal ;D

jpu

Re:Prace v CGI Stodůlky
« Odpověď #10 kdy: 23. 09. 2017, 14:14:20 »
Robit v korporate musi byt pre cielavedomeho, ambiciozneho a skuseneho vyvojar, len utrpenie. Podla mna v korporaciach koncia ti, ktori moc toho nevedia, nechcu sa dalej posuvat, pridu, odsedia si 8h a idu domov.

magistr

Re:Prace v CGI Stodůlky
« Odpověď #11 kdy: 23. 09. 2017, 14:20:59 »
Přesně tak. Často stačí mít rodinu a už je konec všemu a jistý příjem je nutnost. Pro dobré lidi jsou korporace jen pro smích. Ani finačně to není až tak super, aby se to vyplatilo. Obvykle dostanu ve startupech skoro to stejné, co v korporaci. Ale kdybych nic neuměl a 60 tisíc by pro mě byly bezva peníze, tak korporace je jasná volba.

Trident

Re:Prace v Cgi stodulky
« Odpověď #12 kdy: 23. 09. 2017, 15:03:14 »
GCI neprodava SW ale lidi. Takze ani nemaji vlastni produkt, ktery by prodavali. Hlavne pronajimaji lidi na projekty. Maji jasno v tom, kolik je clovek stoji a kolik jim vydela - jednoducha aritmetika. O pouzite technologii rozhoduje vetsinou zakaznik. Nekdy je se pracuje na necem novem, jindy jde o udrzbu nejakeho korporatniho abandonware, na ktery uz nikdo nechce sahnout. Lidi jsou tam v pohode, Stodulky jsou dost daleko, prace z dokoma je ale mozna (anebo alespon byla).
Jestlize jsou stodulky daleko, tak potom nevim co si lidi mysli o modranech kam ani nevede metro a obcanske zazemi je roztahane a dost daleko. Nejrychlejsi cesta akorat lodi po vltave. Cesta +20-30minut proti zbytku prahy kdyz nahodou jedou tramvaje. A presto maji odvahu tam hnad technologicke firmy lidi.
Na stodulky je to metrem z centra kousek a je prime spojeni. Je tam i nemec,hyundai a balkan(Interoute). A jeste "vyrobna sw pro pokladny" a tydlifone.

jpu

Re:Prace v CGI Stodůlky
« Odpověď #13 kdy: 23. 09. 2017, 15:13:43 »
Přesně tak. Často stačí mít rodinu a už je konec všemu a jistý příjem je nutnost. Pro dobré lidi jsou korporace jen pro smích. Ani finačně to není až tak super, aby se to vyplatilo. Obvykle dostanu ve startupech skoro to stejné, co v korporaci. Ale kdybych nic neuměl a 60 tisíc by pro mě byly bezva peníze, tak korporace je jasná volba.
Tak nutnost je to aj v pripade, ked si sam a splacas napr auto alebo byvanie. A nemusi to byt take zle, ked mas rodinu

magistr

Re:Prace v Cgi stodulky
« Odpověď #14 kdy: 23. 09. 2017, 15:24:23 »
GCI neprodava SW ale lidi. Takze ani nemaji vlastni produkt, ktery by prodavali. Hlavne pronajimaji lidi na projekty. Maji jasno v tom, kolik je clovek stoji a kolik jim vydela - jednoducha aritmetika. O pouzite technologii rozhoduje vetsinou zakaznik. Nekdy je se pracuje na necem novem, jindy jde o udrzbu nejakeho korporatniho abandonware, na ktery uz nikdo nechce sahnout. Lidi jsou tam v pohode, Stodulky jsou dost daleko, prace z dokoma je ale mozna (anebo alespon byla).
Jestlize jsou stodulky daleko, tak potom nevim co si lidi mysli o modranech kam ani nevede metro a obcanske zazemi je roztahane a dost daleko.

Pro mě je to všechno už mimo Prahu. Pokud chci někde dělat, tak určitě ne na okraji jak nějaký chudák. Také nebudeš jezdit do parku na Praze 4, když budeš bydlet někde jinde. Mají být v centru a nebo s jobem nabízet i byty.

Přesně tak. Často stačí mít rodinu a už je konec všemu a jistý příjem je nutnost. Pro dobré lidi jsou korporace jen pro smích. Ani finačně to není až tak super, aby se to vyplatilo. Obvykle dostanu ve startupech skoro to stejné, co v korporaci. Ale kdybych nic neuměl a 60 tisíc by pro mě byly bezva peníze, tak korporace je jasná volba.
Tak nutnost je to aj v pripade, ked si sam a splacas napr auto alebo byvanie. A nemusi to byt take zle, ked mas rodinu


Auto se dá hned prodat a bydlení také. S rodinou ale těžko :D