Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony

Kate

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #15 kdy: 17. 08. 2017, 11:37:14 »
Kecáš. Neví se to už hodně dlouhou dobu. Hodně dlouhou dobu, několik let, se vědělo, že XUL addony bude nutné upravit kvůli změně API pro víceprocesovou architekturu. Teprve letos byla víceprocesová architektura oficiálně zapnutá pro všechny. Do té doby si ji každý mohl zapnout jen ručně na vlastní riziko.
A hned na to oznámili, že XUL končí v šibeničním termínu do konce roku. Addony bude nutno znovu přepsat a to zcela od podlahy, aby využívaly jiné API. To ale není hotové, dodělává se za pochodu, a ani ve FF57 ještě neobsahuje všechnu potřebnou funkcionalitu.

v srpnu 2015 bylo vyhlášeno že XUL bude deprecated, před rokem a půl vyšel první návod jak si zažádat o rozšíření WebExtension API pro vlastní účely. To mi nezní jako „šibeniční termín do konce roku“


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #16 kdy: 17. 08. 2017, 11:54:51 »
PS: @JardaP: já tušil, že se mi vychechtáš,  ;D

Ja jedu na PM uz od 2.5. 2014. Jak vidis, vletel jsem na to hned, jak jsem oslavil svatek prace a na rozdil od tebe jsem si usetril pres tri roky rozcilovani nad tim, jak FF jde do p​r​d​e​le. Ted jen doufam, ze nezesili autori PM a ze se ubrani pokusum Mozilly, MS a Google propasovat tam patou kolonu vlastnich vyvojaru, kteri by to zkurvili k obrazu jejich vladce.

...před rokem a půl vyšel první návod jak si zažádat o rozšíření WebExtension API pro vlastní účely. To mi nezní jako „šibeniční termín do konce roku“

Ja bych chtel videt, jak kvuli kdejakemu rozsireni rozsiruji API. Jeste tak mozna kvuli tem, co maji ctvrt milionu uzivatelu a ostatni utrou nudli.

Lol Phirae

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #17 kdy: 17. 08. 2017, 12:02:14 »
Ja bych chtel videt, jak kvuli kdejakemu rozsireni rozsiruji API. Jeste tak mozna kvuli tem, co maji ctvrt milionu uzivatelu a ostatni utrou nudli.

Tak třeba ten DownloadThemAll měl přes milion uživatelů, ale rozkaz zněl jasně: musíme naklonovat Chrome.

Cek

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #18 kdy: 17. 08. 2017, 13:28:12 »
Dobrovolne priznavam, ze netusim proc kopirujou Chrome. Kdybych chtel neco jako Chrome.....tak si sakra vemu Chrome.

FF mam na par mistech neaktualizovanej ve virtualech kvuli pristupum na ruzna administracni rozhrani, a zbytek holt smula....

j

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #19 kdy: 17. 08. 2017, 13:31:00 »
Ovsem rozsireni na PM je pomerne malo, tak uvidis, jestli najdes, co potrebujes.  Ja zatim nasel vicemene vsechno, co chci, i kdyz jsem uz i editoval manifest v rozsireni, aby nervalo kvuli nepodporovane verzi.

Az na vyjimky chodej addony pro chrofoxe, jen je treba si je honem nekam zaarchivovat a pocitat s tim, ze pokud je autor nebude "oficielne" dal udrzovat pro palemoon, tak proste nebudou zadny novsi verze. Defakto je pak jen v seznamu addonu vypsany, jestli je addon primo pro palemoon, nebo je v "legacy" rezimu (modra/cervena tecka).

Primo podporujou palemoon zcela jiste noscript, ublock origin, adblock latitude ... ten noscript se samo musi sosat z webu noscriptu a ne z webu chrozilly. Na tom aktualni verze prosychr uz neni vubec.

Jinak mam trebas web deweloper, jen prave bezi v tom legacy rezimu, ale nezaznamenal sem, ze by neco nefungovalo.

Už to tady bylo vysvětlený několikrát, ale evidentně je to stále málo: Staré XUL API je broken by design a nutně se mění s každou trochu větší změnou v prohlížeči. Proto doplňky stále přestávaly fungovat a proto ho Mozilla ruší. Ví se to už hodně dlouhou dobu. Že to autoři doplňků nezaregistrovali a stále nepřevedli doplňky na nové API není problém Mozilly ale jejich.

Jinak co se týče prohlížeče, já jsem spokojený s Chrome.
To jiste, kecy v klecy a zvasty ... API je API, a XUL neni nic jinyho nez XML s nejakejma pravidlama. S browserem to nema spolecnyho vubec nic. Libovolny API lze udrzovat funkcni a implentovat nad zcela libovolnym podkladem. Kernel udrzuje API desitky let.


lcvn


Unknown

Re:Aktualizace FF 55.0.1 začíná „rušit“ addony
« Odpověď #21 kdy: 17. 08. 2017, 22:47:40 »
Rád bych věděl, kterého mameluka napadlo tu spodní lištu zrušit.
Za koule do průvanu...

Tys nepochopil ten revoluční imprůvment, že máš použít čerchovanou rybu?

Me se ta ryba zda spis carkovana....