LibreOffice 5.4.0.3 portable se seká

pavelllll

LibreOffice 5.4.0.3 portable se seká
« kdy: 30. 08. 2017, 09:17:36 »
nevíte někdo prosím co se přihodilo s LO 5.4.0.3 paf ?
pod Vistami oproti předchozí verzi nefunguje jak má, zasekne se celé pc
(zejména Calc zlobí), předchozí verze bez problému na stejném pc i stejném souboru (cca 8500 řádků xls)

děkuji za případné info

pavel
« Poslední změna: 30. 08. 2017, 09:38:52 od Petr Krčmář »


Miroslav Šilhavý

Re:LibreOffice 5.4.0.3 portable se seká
« Odpověď #1 kdy: 30. 08. 2017, 15:40:52 »
nzasekne se celé pc

Pokud se zasekne celé PC, tak není problém v LibreOffice ale v něčem jiném. LibreOffice bude jen shodou okolností to, co dokáže zaseknutí spolehlivě vyvolat. Doporučuji, piďte se po příčině - zásek při LO už je jen důsledek. Napovědět může aplikační a systémový log v Prohlížeči událostí.

Anton

Re:LibreOffice 5.4.0.3 portable se seká
« Odpověď #2 kdy: 30. 08. 2017, 16:30:55 »
Pokud se zasekne celé PC, tak není problém v LibreOffice ale v něčem jiném.

No asi ne, psal ze na tom samem stroji starsi verze funguje. Spise tam bude zadrhel s tim jak udelali portable verzi, mozna to pribalilo knihovnu co na Viste nebezi ok.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LibreOffice 5.4.0.3 portable se seká
« Odpověď #3 kdy: 30. 08. 2017, 16:57:50 »
.....

Tak portable verze se snad pousti kompletne pod normalnim userem. Nemuze si nikam nic instalovat, ze by to treba nahradilo nejake knihovny nebo neco. Takze jestli uzivatelska aplikace shodi OS, tak je to spatny OS, pokud to tedy neni HW problem (treba RAM), ktery se z nejakeho duvodu u starsi verze neprojevil. Aplikace nema co shazovat OS, na to jsme tu meli Widle ray 9x a Me a to uz snad neni ani v muzeu.

pavelll

Re:LibreOffice 5.4.0.3 portable se seká
« Odpověď #4 kdy: 31. 08. 2017, 20:52:52 »
LibreOfficePortable_5.4.0_Rev_2 -  tak mě dělá to samé, chvilku se to pere, ale soubor to stejně nenačte, ale již to nezasekne celé pc, asi ta rev 2 má o mouchu méně ... asi mě nezbude nic jiného než se vrátit k předchozí verzi  .paf


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LibreOffice 5.4.0.3 portable se seká
« Odpověď #5 kdy: 31. 08. 2017, 22:02:10 »
Nemáte náhodou zapnuté v Nastavení → LibreOffice → Zobrazení → Grafický výstup → Použít OpenGL pro veškeré vykreslování? Mi to dělalo po posledním upgrade neplechu. Naštěstí to ale nezamrzalo systém (jedu pod Linuxem). A to samé může dělat i volba Použít hardwarovou akceleraci. Pokud se něco lockne při komunikaci s grafickou kartou, tak to může zamrznou celé PC, když to ovladač neustojí.

pavelll

Re:LibreOffice 5.4.0.3 portable se seká
« Odpověď #6 kdy: 01. 09. 2017, 09:41:49 »
BINGO BINGO BINGO  :)  - mohu říci, že jsem vypnul oboje a ejhle, ono to zase funguje - moc děkuji za radu! Jelikož používám tento soubor jak pod linuxem v LO, tak excelu, domníval jsem se, že jeden či druhý pgm mohl něco přepsat či připojit virus, a protože používám všude 500 MB GK Nvidia, tak mě tohle nenapadlo!

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:LibreOffice 5.4.0.3 portable se seká
« Odpověď #7 kdy: 01. 09. 2017, 10:17:32 »
Tak sláva. Pod Linuxem mi to dělalo "jen" artefakty. Dobré vědět, že pod Windows to umí zamrznout celé PC.

msx.

Re:LibreOffice 5.4.0.3 portable se seká
« Odpověď #8 kdy: 01. 09. 2017, 12:08:02 »
Používal som kedysi LO portable, ale upustil som od toho, lebo štartovalo cca 1 minútu na relatívne výkonnom počítači. Osobne ani nedoporučujem portable verziu používať, hoci podľa mňa je to ideálne. Používam veľké množstvo portable verzií aplikácií, pretože po preinštalovaní Windows mi beží takmer všetko. Ale LO portable radšej nie. Viem, som mimo témy, ale je to môj názor.