Bitcoin - vývoj ceny

Helio

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #105 kdy: 21. 11. 2017, 13:58:26 »
Když pominu že cenu bitcoinu ženou nahoru spekulace, že do toho pravděpodobně hodně investuje organizovaný zločin, zůstává tady jednoduchá fyzika.


Nedávno jsem četl článek, kde pamětník dotcom bubliny vidí zjevnou podobnost s dnešní situací. Koncem 90. let pracoval v Yahoo a cyklus byl následující - Yahoo rostly příjmy a tím pádem i cena akcií. Na základě úspěchu Yahoo vznikaly nové internetové firmy, které lákaly investory na to, že porostou stejně jako Yahoo. Když dostaly od investorů peníze, koupily si reklamu na Yahoo a Yahoo vzrostly tržby. Tak to jelo pořád dokola, dokud bublina nepraskla.

Dnes je to stejné v důsledku ICO. Bitcoin roste, což podporuje vznik nových kryptoměn (budeme jako Bitcoin a dokonce ho překonáme, protože máme skvělé cool vlastnosti, které Bitcoin nemá). Investoři tomu věří, nakupují nové měny při ICO a platí převážně v BTC. Tím roste poptávka po BTC, která zvyšuje jeho cenu, a bublina se přifukuje.


Ramirez

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #106 kdy: 21. 11. 2017, 15:14:50 »
Citace: Igor Utmatov link=topic=16020.msg235371#msg235371
5) Je už někdo z Vás díky bitcoinu zajištěn na zbytek života? Pokud ano, kolik jste vydělali?
Opravdu si myslis, ze Ti na tuhle otazku pravdive odpovi clovek, ktery se v oboru pohybuje?
Spolehám na vaše svědomí, nevidím důvod proč si vymýšlet, jsme všichni na stejné lodi.

Já nakupoval v červenci tři Bitcoiny při ceně $2500, na $8000 jsem půlku prodal, tzn. i když Bitcoin spadne na nulu, počáteční náklady na investici/spekulaci už mám zpátky se ziskem $4500, zbývající část pozice (1.5 BTC stále držím). Na začátku jsem investoval zhruba 1/10 volných prostředků (do kterých počítám cenné papíry a hotovost), z dnešního pohledu si říkám, že i to bylo hodně, moje tolerance rizika u kryptoměn se snižuje s každým dalším dnem.

Fajn.

Já třeba mám svědomí čisté, nikoho jsem nezabil, neokradl, neznásilnil ani neobtěžoval :)   
Ale pořád nevidím důvod, proč bych veřejně prezentoval, kolik BTC nebo ETH jsem natěžil/nakoupil a jestli je držím, nebo už jsem je prodal ;-)

Někde už se to tu (nebo v podobném threadu) probíralo. S vlastnictvím BTC se pojí určitá míra rizika toho, že se majitel stane obětí násilného trestného činu. Pokud někdo nakoupil BTC před pár lety, případně jich pár natěžil, má jich v řádech desítek až stovek a dneska je z něj multimilionář ... fakt čekáš, že Ti to tu někdo naservíruje? ;-)

Protože si říkám, co kdyby Bitcoin příští rok pokračoval ve strmém růstu, jako doposud, mohl bych zhodnotit zbývající pozici, která je ve více než 200% zisku, o dalších 1000 %. Náklady už mám zpátky i se ziskem a rozhodovat se jestli během roku příjdu o čtvrt milionu nebo vydělám dva miliony není moc těžké, ale ani úplně jednoduché, takže stále váhám co dál.

Tak to jsi v poněkud schizofrenní situaci ;-)
Píšeš, že tolerance rizika se u Tebe snižuje každým dnem a současně bys chtěl zhodnotit zbývající BTC ještě víc.
To je úplně klasická situace a můžeš si na ni odpovědět jen a pouze Ty sám. Buď zvolíš nižší výnos s jistotou, nebo budeš volit výhled vyššího výnosu s vyšší mírou rizika .. je to jednoduché, záleží na Tobě, jaký jsi typ investora ...

A teď mimo soutěž: Víš co mi vždycky říkával můj otec, když jsem nevěděl, jak se rozhodnout? Říkával: "Kdo se bojí, sere v síni." ;-)





Igor Utmatov

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #107 kdy: 21. 11. 2017, 15:49:09 »
Citace: Igor Utmatov link=topic=16020.msg235371#msg235371
5) Je už někdo z Vás díky bitcoinu zajištěn na zbytek života? Pokud ano, kolik jste vydělali?
Opravdu si myslis, ze Ti na tuhle otazku pravdive odpovi clovek, ktery se v oboru pohybuje?
Spolehám na vaše svědomí, nevidím důvod proč si vymýšlet, jsme všichni na stejné lodi.

Já nakupoval v červenci tři Bitcoiny při ceně $2500, na $8000 jsem půlku prodal, tzn. i když Bitcoin spadne na nulu, počáteční náklady na investici/spekulaci už mám zpátky se ziskem $4500, zbývající část pozice (1.5 BTC stále držím). Na začátku jsem investoval zhruba 1/10 volných prostředků (do kterých počítám cenné papíry a hotovost), z dnešního pohledu si říkám, že i to bylo hodně, moje tolerance rizika u kryptoměn se snižuje s každým dalším dnem.

Fajn.

Já třeba mám svědomí čisté, nikoho jsem nezabil, neokradl, neznásilnil ani neobtěžoval :)   
Ale pořád nevidím důvod, proč bych veřejně prezentoval, kolik BTC nebo ETH jsem natěžil/nakoupil a jestli je držím, nebo už jsem je prodal ;-)

Někde už se to tu (nebo v podobném threadu) probíralo. S vlastnictvím BTC se pojí určitá míra rizika toho, že se majitel stane obětí násilného trestného činu. Pokud někdo nakoupil BTC před pár lety, případně jich pár natěžil, má jich v řádech desítek až stovek a dneska je z něj multimilionář ... fakt čekáš, že Ti to tu někdo naservíruje? ;-)

"Kdo se bojí, sere v síni." ;-)
A proč ne? Znám spoustu lidí, co mají milionová portfolia (cenné papíry, nemovitosti, podíly ve firmách) a nikdo je kvůli tomu nevraždí, nestydí se o tom mluvit, ani nechodí na veřejnosti s ochrankou. Nejsme v Africe. Navíc tady po tobě nikdo nechce jméno a adresu. Jestli máš sto Bitcoinů, tak máš vlastně míň peněz, než každý desátý Američan. Navíc pravděpodobnost, že dodnes neprodali většinu Bitcoinů ti co nakoupili/natěžili při ceně pod 10 USD za BTC je velmi nízká, ledaže by zapomněli heslo ke své peněžence. Neexistuje mnoho lidí, kteří jsou schopni dlouhodobě snést otevřenou pozici s 1000 % zhodnocením, natož s 10 000 %, lidská psychika takový tlak nevydrží.

Nechápu tuhle českou připosranost, vždy když se mají bavit o svých investicích a financích, raději mlčí, to je naprosto nekonstruktivní přístup. Všichni řešíme +/- podobné problémy, někdo začíná dřív, někdo později, někdo ve větším objemu, někdo v menším. Proč něco v základních charakteristikách tajit?

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #108 kdy: 21. 11. 2017, 16:35:15 »
A proč ne? Znám spoustu lidí, co mají milionová portfolia (cenné papíry, nemovitosti, podíly ve firmách) a nikdo je kvůli tomu nevraždí.

Protože cenné papíry, nemovitosti a podíly ve firmách nelze, narozdíl od Bitcoinů či hotovosti, ukrást za použití násilí.

Igor Utmatov

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #109 kdy: 21. 11. 2017, 17:45:00 »
A proč ne? Znám spoustu lidí, co mají milionová portfolia (cenné papíry, nemovitosti, podíly ve firmách) a nikdo je kvůli tomu nevraždí.

Protože cenné papíry, nemovitosti a podíly ve firmách nelze, narozdíl od Bitcoinů či hotovosti, ukrást za použití násilí.

To přeháníš, ledaže bys předpokládal, že někdo bude riskovat život kvůli pár milionům. Z asi 25 milionů uživatelů Bitcoinu je jen tisícina, jejichž hodnota Bitcoinů přesahuje 89 BTC. Pravděpodobnost, že z 25 000 vlastníků čtě někdo tento topic asi nebude moc velká.

Nebo je tohle bývalý uživatel root.cz? https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krimi/ukradl-bitcoiny-za-16-milionu-dostal-devet-let-vezeni_449576.html


Ramirez

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #110 kdy: 21. 11. 2017, 18:35:14 »
Tak na ulici te bez problemu kuchnou kvuli dvacce. Staci byt ve spatny cas na spatnem miste.
Bud ses idealisticky snilek, nebo uz jen tro(t)llis, protoze se nikdo nechytil :)

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #111 kdy: 21. 11. 2017, 20:50:47 »
Z asi 25 milionů uživatelů Bitcoinu je jen tisícina, jejichž hodnota Bitcoinů přesahuje 89 BTC. Pravděpodobnost, že z 25 000 vlastníků čtě někdo tento topic asi nebude moc velká.

Nezapomeň, že jeden uživatel nerovná se jedna adresa. Jeden uživatel může mít více adres, stejně jako více uživatelů jednu adresu.

jenda

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #112 kdy: 07. 12. 2017, 21:08:37 »
Uz dlouho tady nebyl guru Prymek alias bitcoin neni mena ale spinave ponozky ...

1 BTC = 16360 USD

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Ted bych ocekaval tulipanove cibulky


Ramirez

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #113 kdy: 08. 12. 2017, 12:23:20 »
Uz dlouho tady nebyl guru Prymek alias bitcoin neni mena ale spinave ponozky ...

1 BTC = 16360 USD

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/

Ted bych ocekaval tulipanove cibulky
mozna si uz urazil hlavu o zed  ;) 8)

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #114 kdy: 08. 12. 2017, 14:02:11 »
vedel by nekdo jestli lze nejak aproximovat kolik se nyni denne udela cca obchodu v usd kdy se jedna o prevod BTC za zbozi a sluzby .. asi to nejde oddelit od celkoveho objemu obchodu v USD protoze to jde vzdy z btc uctu na jiny ucet ale aspon priblizne treba s oddelenim kdy jde btc za usd a naopak ?

co jsem se dival tak tri nejvetsi a nejpopularnejsi darknet markety jsou temervyhradne v btc, 2 z nich nabizi i monero ale zalezi na kazdem obchodnikovi co prijima (s monerem je jich hodne malo), cenu uvadi radeji i pevnou v usd vzhledem k tomu jak v case kolisa kurs btc

mozna ze za vzestup kurzu btc/usd muze fakt ? ze se obchodovani s drogami presouva pomalu ale jiste z ulic na internet ? take btc je idealni prostredek korupce politiku apod..

qwertz

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #115 kdy: 08. 02. 2018, 10:47:39 »
Tak bitcoin od prosince ztratil více než polovinu své hodnoty a na trhu míří zaručeně tam kam patří, tj  do prrrdele.

Jenom kde jsou všichni ti inteligenti, co tady vykřikovali, jak skvělou budoucnost to má, jak úžasně si před pár měsící nakoupili, protože růst bude nkonečný a kritici jen závidí. Už teď je BTC největší bublina všech dob a stříhané ovce začínají panikařit.

programator

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #116 kdy: 08. 02. 2018, 10:58:27 »
Kryptoměny společnosti nic nepřináší. Jediný kdo na nich vydělává je pár překupníků a kriminálníci kteří v nich platí za ilegální činnost. Je to úžasný nástroj kterým třeba na toru člověk zaplatí za cokoliv bez strachu z vystopování.

Reálně musí každý chápat, že přijde chvíle, kdy bude Bitcoin a všechny kryptoměny postaveny mimo zákon.

jardo pedro

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #117 kdy: 08. 02. 2018, 11:26:27 »
No ... co k tomu dodat viac ako http://coincompare.trade/

'

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #118 kdy: 08. 02. 2018, 11:48:38 »
Prestoze me IT zivi a dokazu pochopit globalni vyhody kryptomen, jsem proti pouzivani, hodne mi vadi zvysujici se energeticka narocnost, ktera roste s mnozstvi transakcí a vadi mi, že kryptomeny pomahaji krast i samotni provozovatele penezenek/burz ... aby si fanatici kryptomen mohli koupit kafe nebo rohlik musi se spotrebovat energie v radech kW. Nechci podporovat vyssi energetickou zavislost populace.

Sten

Re:Bitcoin - vývoj ceny
« Odpověď #119 kdy: 08. 02. 2018, 12:17:59 »
Jenom kde jsou všichni ti inteligenti, co tady vykřikovali, jak skvělou budoucnost to má, jak úžasně si před pár měsící nakoupili, protože růst bude nkonečný a kritici jen závidí. Už teď je BTC největší bublina všech dob a stříhané ovce začínají panikařit.

Nakoupil jsem v květnu, bitcoin má stále sedmkrát vyšší hodnotu, než tehdy, veškeré investované peníze již mám zpět na účtu, stále mi zbývají bitcoiny za půl milionu a qwertz jenom závidí ;D