Vývoj ve společnosti Valeo - zkušenosti

Novas

Vývoj ve společnosti Valeo - zkušenosti
« kdy: 31. 07. 2017, 16:06:34 »
Zdravím ve spolek. Přišel jsem s pár otázkami.

Procházím výběrovým řízením na pozici vývojáře. Mám jít do 2. Kola pohovoru a váhám jestli dál pokračovat. Mám na výběr ze dvou pozic. Obě vývoj komponent pro auta. Mám dohledané informace z internetu a nějaké z 1. Kola. Vím jaké je to na pohovorech a realita je poté jiná.

Jaké je tam klima mezi lidmi?
Platí dobře?
Opravdu si vývojář může funkcionalitu sám ověřit na tom testovacím okruhu?


Díky za odpovědi.


valeo

Re:Vývoj ve společnosti Valeo - zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 31. 07. 2017, 17:00:44 »
Zdravím ve spolek. Přišel jsem s pár otázkami.

Procházím výběrovým řízením na pozici vývojáře. Mám jít do 2. Kola pohovoru a váhám jestli dál pokračovat. Mám na výběr ze dvou pozic. Obě vývoj komponent pro auta. Mám dohledané informace z internetu a nějaké z 1. Kola. Vím jaké je to na pohovorech a realita je poté jiná.

Jaké je tam klima mezi lidmi?
Platí dobře?
Opravdu si vývojář může funkcionalitu sám ověřit na tom testovacím okruhu?


Díky za odpovědi.

Předpokládám, že RD ve Strašnicích.

- klima by mělo být vzhledem k zaměření dobré :-) Ale vážně - na Prahu to není nejhorší. Ale je to velký open space a šéfové jsou idioti.
- jinde platí výrazně lépe
- ani náhodou...

Yarda

Re:Vývoj ve společnosti Valeo - zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 01. 08. 2017, 14:42:45 »
Co ti brání tam nastoupit a ve zkušební době si vyzkoušet, jak ti to tam bude vyhovovat? Tedy pokud nějakou zkušební dobu nabízejí a nechtějí, aby ses jim upsal a případně platil nějaké školení ještě než tam nastoupíš. To bych se asi cukal.

barney

Re:Vývoj ve společnosti Valeo - zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 01. 08. 2017, 17:45:44 »
Ides robit strojarinu? Alebo nejake IT/elektro? Z tvojho prveho prispevku som to moc nepochopil.
Ak je to strojarina tak viac by ti o tom asi vedeli povedat na nejakom CAD fore.

txt

Re:Vývoj ve společnosti Valeo - zkušenosti
« Odpověď #4 kdy: 01. 08. 2017, 20:33:46 »
Jako všude záleží jakého chytneš přímého nadřízeného.

Z doslechu:
K opravdovým autům se dostaneš u pozic co mají v názvu "aplikace", "nebo aplikační".  To potom buďto jezdíš po různých státech s různou legislativou pro homologaci, nebo se vyskytuješ v Milovicích na letišti. Pravděpodobně se jede na přesčasy během releasu a dovolené + výběr náhradního volna po releasu. Majitelé jsou francouzi a hodně kšeftů je pro němce. Firmní kulturu, ani strategii neposoudím. Ani nevím, jaký mají proces na procesy na projekty, míru manuální práce a jak jsou vytížení senioři...


standa_s

Re:Vývoj ve společnosti Valeo - zkušenosti
« Odpověď #5 kdy: 05. 08. 2017, 09:58:27 »
Dobrý den,
pokud máte zájem se dostat k autům, dělat vývoj klima-komfortu, použít numerické i experimentální metody, být v pohodovém týmu napište mi, rád vám sdělím více: standa_j(zavináč)seznam.cz

Pietros

Re:Vývoj ve společnosti Valeo - zkušenosti
« Odpověď #6 kdy: 14. 08. 2017, 13:02:55 »
Kamarád dělá v R&D (asistenti parkování, rozpoznávání objektů atd) a je velmi spokojenej - údajně málo práce, dobrý peníze, prakticky žádná kontrola/stres..to ale nemusí vyhovovat každému...

Vašek

Re:Vývoj ve společnosti Valeo - zkušenosti
« Odpověď #7 kdy: 16. 08. 2017, 14:53:31 »
Mě můj šéf z Valea vyhlásil džihád, tak jsem ho poslal do blázince.

Jirka K.

Re:Vývoj ve společnosti Valeo - zkušenosti
« Odpověď #8 kdy: 16. 08. 2017, 16:49:26 »
ahoj,

zalezi na pozici na kterou se hlasis a jaky projekt budes delat. Cast mych mechaniku se k autu dostanou, protoze delaji na projektu ke kteremu auto mame, dalsi dela pro severni ameriku a auto se testuje tam. SW kluci to maji podobne, pokud je problem se kterym muzou pomoci tak se testuje bud primo u budovy na malem test tracku nebo jak je psano vyse v Milovicich. Vse se odviji jaky projekt a pozici dostanes. Napr. test engineeri muzou testovat dokola nove releasy a nebo jet otestovat prototyp k zakaznikovi.

Jirka