reklama

Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi

Tuxik

• 1 464
    • Zobrazit profil
Re:Co kdo víte o Arboletu - pokračování a hlavně pomoc Limovi
« Odpověď #90 kdy: 12. 08. 2017, 05:44:38 »
Ale no tak... novináři a finančák by hrozili v případě, že by mě arbo podvedl, obral, rozšlapal hračky, znásilnil a namazanýho asfaltem a posypanýho peřím nechal uprostřed nějakýho města přivázanýho k lampě. Nestalo se nic z toho, takže k tomu opravdu nemám důvod. Spíš mě zaujala ta urputná obrana s pochybnými argumenty a doufám, že přátelský pokec poněkud uklidní celou situaci. Ono na písmenkách se to totiž poznává blbě, ale osobně si člověk může alespoň udělat obrázek o tom, jestli se jedná o skutečné nadšení pro věc, nebo jen marketing. A k čemu mně to bude? No vlastně nevím.

reklama

Noční Vlk

« Odpověď #91 kdy: 13. 08. 2017, 00:04:36 »
...
Tak to rád slyším. A pokud tě to uklidní, tak myslím, že žádné podobné akce snad ani v blízké době plánované nejsou ... pokud vím.

Urputná obrana vychází z defenzivy a potřeby snažit se to vysvětlit, a co se týče pochybných argumentů - to je problém Arba, kterého jsem si dobře vědom. Já k němu hrozně dlouhou dobu přistupoval podle Schrödingerova fenoménu, protože víceméně každý argument a každé tvrzení měli pro mě výstup "dobrý, to zní věrohodně" a výstup "bacha, to zní podezřele za těhlech a těhlech možných okolností" zároveň, kde výsledek se bohužel nedá ověřit jen poskytnutím té informace. Troufám si říct, že na začátku jsem byl jeden z největších skeptiků, kteří ale místo odmínutní do projektu ještě vstoupili. Mou důvěru v takové míře, jakou mají teď, si získali až časem, hlavně přístupem. Že plní co slíbí, i když to trvá třeba někdy déle a že to co dělají funguje a má smysl i pro nepodvodníky. Právě proto také lidem často říkám "tak to zkuste, nic nevkládejte, ale zajímejte se", protože to prostě pomůže.

Ale máš pravdu, když si sedneš s člověkem tváří tvář a vidíš víc než písmenka, přiřadíš si gesta a emoce a nejde jen o písmenka, dojem se pak rozšíří. To je asi nenahraditelný faktor.

« Odpověď #92 kdy: 13. 08. 2017, 01:43:41 »
... Urputná obrana vychází z defenzivy ...

Nečekané.

Michal Kovacic

« Odpověď #93 kdy: 13. 08. 2017, 05:40:23 »
... často říkám "tak to zkuste, nic nevkládejte, ale zajímejte se", protože to prostě pomůže.

Hmmm... velice stručně - proč a komu?

Méně stručně, pokud chce někdo můj čas, musí mě zaujmout - možnosti je spousta a příležitosti, co bojují o moji pozornost mnohem více. Takže míč není na mě straně...

Noční Vlk

« Odpověď #94 kdy: 13. 08. 2017, 18:22:50 »
... Urputná obrana vychází z defenzivy ...

Nečekané.
Naopak, celkem běžný psychologický vzorec :)

Hmmm... velice stručně - proč a komu?

Méně stručně, pokud chce někdo můj čas, musí mě zaujmout - možnosti je spousta a příležitosti, co bojují o moji pozornost mnohem více. Takže míč není na mě straně...
Tomu člověku pochopit, o čem to vlastně mluví.

A o pozornost tu nikdo nebojuje - to pracujete pořád s tou mýlkou, že Arbu jde o to vás tam nějak "natáhnout". Kdyby to tak bylo, máte pravdu v tom, že by vás měl nějak zaujmout a on by vás by měl nějak oslovit, aby si to zasloužil. Jenže ono to tak není. Nechcete? No tak nechoďte. To není psychologický obrat, tak to prostě je. A přesto že to bylo už řečeno vícekrát, zase to opakuji, protože to je očividně přehlíženo a dochází tu k nepochopení situace. Zájem z vaší strane přijde třeba později a nebo tak nikdy, to je čistě na vašich preferencích :)

Michal Kovacic

« Odpověď #95 kdy: 13. 08. 2017, 22:55:51 »
A o pozornost tu nikdo nebojuje - to pracujete pořád s tou mýlkou, že Arbu jde o to vás tam nějak "natáhnout". Kdyby to tak bylo, máte pravdu v tom, že by vás měl nějak zaujmout a on by vás by měl nějak oslovit, aby si to zasloužil. Jenže ono to tak není. Nechcete? No tak nechoďte. To není psychologický obrat, tak to prostě je. A přesto že to bylo už řečeno vícekrát, zase to opakuji, protože to je očividně přehlíženo a dochází tu k nepochopení situace...

Určitě jde o nepochopení - psychologie není moje silná stránka - nicméně, pokud někdo mnoho měsíců argumentuje a píše sáhodlouhé články o jednom tématu... Hmmm... Jelikož jsem přímý, jednoduchý a bezelstný, tak jsem pochopil jenom povrchní význam textů (a i to zřejmě špatně) jako reklamu a hlubší smysl jaksi unikl. Budu na sobě pracovat a snad někdy v jiné galaxii...

Noční Vlk

« Odpověď #96 kdy: 15. 08. 2017, 20:37:25 »
Určitě jde o nepochopení - psychologie není moje silná stránka - nicméně, pokud někdo mnoho měsíců argumentuje a píše sáhodlouhé články o jednom tématu... Hmmm... Jelikož jsem přímý, jednoduchý a bezelstný, tak jsem pochopil jenom povrchní význam textů (a i to zřejmě špatně) jako reklamu a hlubší smysl jaksi unikl. Budu na sobě pracovat a snad někdy v jiné galaxii...
Nebo spolu alespoň zajdeme na Strážce galaxie 3 ne? :)

Ale vážně, "sáhodlouhost" mých textů je způsobena snahou reagovat rozvinutější formou na dotazy, přípomínky nebo i insultace. Opsat to možná z jiného úhlu, aby se to snadněji dalo do kontextu. Protože mi přijde, že v některých věcech se sice neshodujeme ale někdy si prostě jen nerozumíme co tím chtěl básník říci.

Reklamu já nedělám, jen se nestydím dát najevo své sympatie a respekt, to je rozdíl - celkem podstatný, alespoň pro mě. Za reklamu bych bral peníze. A Vás jsem urazit nechtěl, když už nic, tak Vaše přípomínky k celé věci většinou mají nějaký smysl. Ale líbí se mi ten sarkasmus na oplátku, vážně :D

reklama