Jakou grafickou kartu vybrat?

ghost

Re: Grafická karta - poraďte zkušenosti (KDE, Blender, ...)
« Odpověď #15 kdy: 24. 01. 2011, 13:59:54 »
6. "Neskutečný memory leak na Xorg procesu (po několika hodinách má xorg i 500MB!!!)" taktez nepozoruju


ghost

Re: Grafická karta - poraďte zkušenosti (KDE, Blender, ...)
« Odpověď #16 kdy: 24. 01. 2011, 14:05:29 »
7. prehravam v Totemu

8. verit mi nemusite, ale Ivo Peterka, skunkos a GR si myslim budou mit podobne zkusenosti jako mam ja

nou

Re: Grafická karta - poraďte zkušenosti (KDE, Blender, ...)
« Odpověď #17 kdy: 24. 01. 2011, 16:26:29 »
vo windowse mi funguje akceleracia videa cez flash a aj prehravace. tym padom sa mi karta prepne na 400MHz jadro a ja ju ZACNEM pocut. takze mne ta akceleracia ani nevyhovuje.

a na Linuxe som si tu akceleraciu cez GPU taktiez sprovznil chce to sice laborovanie s kniznicami manualnu kompilaciu ale nakoniec to aj funguje. sice to nie je vydane oficialne takze AMD na to ked to niekomu prestane ist odpoveda ze to nie je oficialne uvedene.

ten memory leak taktiez nepozorujem. aktualne mi berie Xorg 130MB. vytazovanie CPU taktiez nevidim. jedine ak lietam z oknom tade tade bez compizu tak sa mi zdvihne zataz.

v 2D sa mi zda rychlost dostatocna. prekreslenie okien okamzite v 3D taktiez.

jedine co pozorujem je tearing pri Xv (a je to vertikalna synchronizacia nie virtualna) a teda nie vzdy funkcna akceleracia videa.

a s opensource ovladacmi mam taktiez dobre skusenosti. compiz s nimi beha a to mi staci. hry na linuxe nehram. a podla testov phoronixu s dalsou verziou sa dostane do nich dost zrychlujuciych patchov.

Milos

Re: Grafická karta - poraďte zkušenosti (KDE, Blender, ...)
« Odpověď #18 kdy: 24. 01. 2011, 21:42:47 »
Autor se ptal i na výkon v OpenGL, a tady by se měly zmínit značné problémy, které údajně má nejnovější řada GeForce400... viz "OpenGL Problems" na http://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_400_Series ... Sám mám jen GeForce 6200 LE takže nemám s řadou 400 zkušenosti. Nicméně GeForce 6200 LE mi s proprietárními ovladači havaruje systém po 18-30 hodinách, s open source ovladači nepadá (ale funguje pomalu), takže jako nejvhodnější se zdá řada GeForce 200... může se k tomu vyjádřit někdo povolaný?

helikaon

Re: Jakou grafickou kartu vybrat?
« Odpověď #19 kdy: 25. 01. 2011, 11:17:04 »
######
#Moje skusenosti, znamkovanie ako v skole:
#NVidia - kvalitne (1) proprietarne drivere, tazko pouzitelne (4) opensource drivere.
#ATI - horsie (2-) proprietarne drivere, nekvalitne (3) opensource drivere
#
#Ak si velky zastanca opensource, tak ATI; inak jednoznacne NVidiu.
######
+1!  Naprosto souhlasim.....


Re: Jakou grafickou kartu vybrat?
« Odpověď #20 kdy: 26. 01. 2011, 12:39:54 »
Milos: děkuji za varování, bohužel je už pozdě. :( Uvidím, jak to pojede, snad to nebude pomalejší, jak radeon HD 2600.

Re: Jakou grafickou kartu vybrat?
« Odpověď #21 kdy: 26. 01. 2011, 15:40:33 »
No, též jsem se stal majitelem ATI, konkrétně Radeonu HD5450 (líbilo se mi na něm že hlavně moc nežere - 19W při plné zátěži), hry hraju sem tam a spíš starší (HalfLife apod., popř. TuxRacera) takže o 3D výkon mi moc nešlo.

Ovšem hlavně sleduji TV (DVB-T) a filmy a velice nemile jsem byl překvapen, tím příšerným tearingem Xv videa při použití Catalyst ovladačů (prostě jaksi soudruzi z AMD nenaimplementovali vsync u xvideo extension). Fór jsem prošel hromady, zkoušel různé návody, i chybu někam do AMD jsem nahlásil, ovšem stejně ten vsync u Xv nejede ani zaboha. Takže to řeším tak, že jako výstup používám OpenGL se zapnutým vsyncem, což má zase ale za následek, že jaksi CPU je ve vyšším výkonu. Karta sice (alespoň dle wikipedie) umí akcelerovat kdeco, ovšem v Linuxu si toho člověk moc neužije, NVidiáci mají alespoň to VDPAU, které asi i funguje.

Na kvalitu Catalyst ovladačů si zvlášť nestěžuji, počítač se nezasekl ani jednou, je ale pravda, že nepoužívám kompiz a podobné vylomeniny. Ještě to s ní chvilku vydržím, a pak si asi koupím nějakou NVidii GT210.

Jinak tuto kartu provozuji na Fedoře 14 (32bit - zatím, ale zkusím asi i 64) a Athlonu II X2 250 se 4GiB RAM, tedy taková normální sestava.

Re: Jakou grafickou kartu vybrat?
« Odpověď #22 kdy: 26. 01. 2011, 18:44:49 »
Děkuji všem za rady, právě jsem kartu zamontoval do PC a musím uznat, že tak jak chodí grafika teď ještě nikdy nechodila. Oproti ATI jsem zatím neobjevil nic, co by dělalo problémy.