Nasazení Google recaptcha - názory

Ondrej

Re:Nasazeni Google recaptcha - nazory
« Odpověď #15 kdy: 20. 07. 2017, 15:20:26 »
Mimochodem, co tak pozoruju, tak se mi zdá že googlí recaptcha šikanuje uživatele linuxu - když jdu na stejné místo z widlího stroje, chce to po mě 0-1 obrázek, když jdu z linuxu tak klidně 5 ...
souhlasim... A do toho se me i zda ze to presne nekdy nschval nebere odpovedi ktere jsou OK.


msx.

Re:Nasazeni Google recaptcha - nazory
« Odpověď #16 kdy: 20. 07. 2017, 16:08:54 »
No ono tie značky je skutočne problém vybrať. Hlavne, ak to napíše, že vyber značky s názvami ulíc a ukáže ti dopravné značky. Raz som pekne slušne dával ďalšie a ďalšie, lebo som nechcel klikať na nezmysly a utvrdiť Google v tom, že sú to skutočne značky s názvami ulíc, lenže keď som dal asi 5x ďalší a stále mi vychádzali rovnaké nezmysly, odvtedy klikám na hocičo, čo i len vzdialene dáva možnosť odpovede na otázku a ignorujem, že sú to nezmysly. Mám skúsenosti s jednou štátnou stránkou, kde istú dobu išla natvrdo Recaptcha, že bolo dosť obtiažne prejsť cez ňu a neraz som musel odklikať asi 3-4 otázky s novými obrázkami, kým ma pustilo. Zrejme sa ale niekto sťažoval, lebo zo dňa na deň Recaptcha zmizla. No a môj názor, ak niekto vydržal čítať aj sem je, že Recaptcha je dobrá vec, ale zbytočné umelé sťažovanie (opakované otázky po správnej odpovedi, zamieňanie obrázkov počas jednej odpovedi) sú zbytočne vytáčajúce a odrádza to. Treba hlavne zvážiť vhodný pomer pre posúdenie, či je to človek alebo robot. Ak niekomu so stránkou, čo má návštevnosť 10000 denne vadí, že mu prejdú 5 roboti počas dňa a má tú stránku kto spravovať, tak je choré, aby zbytočne bola otázka Recaptchy komplikovanejšia len kvôli tomu. Takže použiť to áno, ale s mierou.

Ondrej

Re:Nasazeni Google recaptcha - nazory
« Odpověď #17 kdy: 20. 07. 2017, 17:09:56 »
No ono tie značky je skutočne problém vybrať. Hlavne, ak to napíše, že vyber značky s názvami ulíc a ukáže ti dopravné značky. Raz som pekne slušne dával ďalšie a ďalšie, lebo som nechcel klikať na nezmysly a utvrdiť Google v tom, že sú to skutočne značky s názvami ulíc, lenže keď som dal asi 5x ďalší a stále mi vychádzali rovnaké nezmysly, odvtedy klikám na hocičo, čo i len vzdialene dáva možnosť odpovede na otázku a ignorujem, že sú to nezmysly. Mám skúsenosti s jednou štátnou stránkou, kde istú dobu išla natvrdo Recaptcha, že bolo dosť obtiažne prejsť cez ňu a neraz som musel odklikať asi 3-4 otázky s novými obrázkami, kým ma pustilo. Zrejme sa ale niekto sťažoval, lebo zo dňa na deň Recaptcha zmizla. No a môj názor, ak niekto vydržal čítať aj sem je, že Recaptcha je dobrá vec, ale zbytočné umelé sťažovanie (opakované otázky po správnej odpovedi, zamieňanie obrázkov počas jednej odpovedi) sú zbytočne vytáčajúce a odrádza to. Treba hlavne zvážiť vhodný pomer pre posúdenie, či je to človek alebo robot. Ak niekomu so stránkou, čo má návštevnosť 10000 denne vadí, že mu prejdú 5 roboti počas dňa a má tú stránku kto spravovať, tak je choré, aby zbytočne bola otázka Recaptchy komplikovanejšia len kvôli tomu. Takže použiť to áno, ale s mierou.
No a jak chces recaptchu presvedcit aby byla benevolentnejsi? buzerovat bude stale stejne pokud vim.

Re:Nasazeni Google recaptcha - nazory
« Odpověď #18 kdy: 20. 07. 2017, 17:47:31 »
Google recaptchu bych určitě nenasazoval. Není problém si udělat jednoduchou captchu ve stylu jako je tady na rootu anebo použít hotové řešení, které ale poběží na vašem serveru.

Ravise

Re:Nasazení Google recaptcha - názory
« Odpověď #19 kdy: 20. 07. 2017, 21:44:05 »
Přimlouvám se, abyste google recaptchu nenasazovali. Čert vem ty důvody "cizí služby", "špiona" atd., ale čistě prakticky - občas s tím zápasím šestkrát, sedmkrát, než se s googlem shodneme na tom, co je auto nebo hora a co ne. Jak už zaznělo, hotovou captchu na vlastním, nebo captchu vlastní, jednoduchou (a doplnil bych co nejodlišnější od ostatních, aby si na tom většinoví boti vylámali zuby).


aaa

Re:Nasazeni Google recaptcha - nazory
« Odpověď #20 kdy: 22. 07. 2017, 10:11:34 »
No ono tie značky je skutočne problém vybrať. Hlavne, ak to napíše, že vyber značky s názvami ulíc a ukáže ti dopravné značky.
Ked sa nieco take stane, tak posli screenshot, spolu s vyvojarmi to vyriesime.