Siemens - Jaký je zaměstnavatel?

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #75 kdy: 24. 08. 2020, 18:10:53 »
Mně by v tom Brně naprosto stačilo taky těch padesát tisíc i když to bude spíš míň, ale v Brně ani zkušení senioři nemají o moc víc co vím. Taky snad ten Siemens to vyváži benefitama, tady to nikdo zatím nezmínil (v pracovní nabídce to ale vypadá luxusně, 8 dní dovolené navíc, prý až 10 dní HO měsíčne bez problémů atd.). Další výhoda je práce v stabilní, nadnárodní, původem německé společnosti tak doufam, že moc nadčasů tam nebude a manažment bude na vysoké úrovni.

Nevím teda jak v Siemensu, ale věř, že v Brně zkušení senioři mají o dost víc než 50k. Za to bys zkušeného seniora fakt nesehnal. To je plat tak pro mírně zkušeného juniora řekl bych.
A co se týče benefitů, tak většinou benefitů se plat nedá vyvážit, to jsou jen takové lehké bonusy, které ti to, že tratíš desítky a stovky tisíc ročně fakt nevyváží. Dobrá je možná ta dovolená, homeoffice máš v polovině softwarových firem prakticky neomezený a to, že to je "stabilní, nadnárodní, původem německá společnost" ti je reálně k ničemu.


Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #76 kdy: 24. 08. 2020, 19:33:37 »
plat v Praze asi 50, snad bych ho dokazal vyhadat na 60. 70 uz rikala pani na HR ze neni realne. Vubec nechapu, ze je jim za tyhle penize nekdo vubec ochotny tam chodit.

Mam praci (jsem zamestnanec). Do prace chodim kdy chci a kdy chci odchazim. Porat mam co delat. Kdyz potrebuju neco nastudovat, tak to nastuduju. Dost dobre nechapu 6 hodin fix +2 a studium kdyz mas hotovo. To je uplne mimo. Kdyz se potrebuju neco naucit, tak se to proste naucim, abych tu praci vubec moch delat, to k tomu proste patru. Pichacky povazuju za nedustojne.

50k hrubeho v Praze? Predpokladam, ze jsi totalni junior?
Pokud můžu podotknout, já totální junior nejsem (.NET, c#, html, css a podobný srance, 2,5 roku), začal jsem se vrtat v .net core, a řeknu si tak o 40 na HPP nebo tak 2500/MD maximálně (víc už je problém) - v Praze, kam se chystám jít. Btw to číslo jsem si z prstu nevycucal... To jsou nabídky.
Mám stejnou praxi (jen java), práci mimo prahu v regionech a mám 60k+ (HPP). Nabídky z prahy mi pod 80k nechodí. Něco děláš špatně...
Něco jinýho je asi JavaEE, Spring, nevím co ještě můžeš dělat... ty už asi relativně znáš ty věci, co děláš, a máš praxi opravdu v tom, co bys dělal třeba jinde...
Teda, nechat se sebou takovymhle způsobem zametat a ještě to obhajovat, to je smutný. Za 40 v praze začíná junior bez praxe a bez VŠ, jen nějakej vlastní malej projekt...

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #77 kdy: 24. 08. 2020, 20:37:45 »
plat v Praze asi 50, snad bych ho dokazal vyhadat na 60. 70 uz rikala pani na HR ze neni realne. Vubec nechapu, ze je jim za tyhle penize nekdo vubec ochotny tam chodit.

Mam praci (jsem zamestnanec). Do prace chodim kdy chci a kdy chci odchazim. Porat mam co delat. Kdyz potrebuju neco nastudovat, tak to nastuduju. Dost dobre nechapu 6 hodin fix +2 a studium kdyz mas hotovo. To je uplne mimo. Kdyz se potrebuju neco naucit, tak se to proste naucim, abych tu praci vubec moch delat, to k tomu proste patru. Pichacky povazuju za nedustojne.

50k hrubeho v Praze? Predpokladam, ze jsi totalni junior?
Pokud můžu podotknout, já totální junior nejsem (.NET, c#, html, css a podobný srance, 2,5 roku), začal jsem se vrtat v .net core, a řeknu si tak o 40 na HPP nebo tak 2500/MD maximálně (víc už je problém) - v Praze, kam se chystám jít. Btw to číslo jsem si z prstu nevycucal... To jsou nabídky.
Mám stejnou praxi (jen java), práci mimo prahu v regionech a mám 60k+ (HPP). Nabídky z prahy mi pod 80k nechodí. Něco děláš špatně...
Něco jinýho je asi JavaEE, Spring, nevím co ještě můžeš dělat... ty už asi relativně znáš ty věci, co děláš, a máš praxi opravdu v tom, co bys dělal třeba jinde...
Teda, nechat se sebou takovymhle způsobem zametat a ještě to obhajovat, to je smutný. Za 40 v praze začíná junior bez praxe a bez VŠ, jen nějakej vlastní malej projekt...
Mám ing plus zmíněnou praxi, ale starý technologie, tak to někdo může považovat za praxi nula nula nic. Nicméně dostal jsem teď i nabídku v Brně, za 50, ale už zkušenej programátor co ví, co dělá. Ptal jsem se i dalších lidí, a 40 je ok, 50 už je dost. Co si pak má člověk myslet... :-)

keks

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #78 kdy: 24. 08. 2020, 21:23:30 »
Mám ing plus zmíněnou praxi, ale starý technologie, tak to někdo může považovat za praxi nula nula nic. Nicméně dostal jsem teď i nabídku v Brně, za 50, ale už zkušenej programátor co ví, co dělá. Ptal jsem se i dalších lidí, a 40 je ok, 50 už je dost. Co si pak má člověk myslet... :-)
Já mam naprosto stejnou zkušenost a potvrzuji ti to. To co vidíš tady na růtu jsou totální nesmysly a lži. 50k v hrubým je v Brně nadpůměr a může si tady říkat kdo chce co chce, ja vím o čem mluvím chodím po desítkach pohovorů ročně a taky mám známe z oboru kteří to potvrzují, že třeba 60k to má jeden ze sta. Ale jako jo, třeba tady na root.cz fórum chodí opravdu ten horní jeden percentil naprosté elity z elity a opravdu berou třeba 80k HPP, ale to 99% lidí nemá a mít nebude. Tečka, čárka, výkřičník.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #79 kdy: 24. 08. 2020, 22:19:50 »
Mám ing plus zmíněnou praxi, ale starý technologie, tak to někdo může považovat za praxi nula nula nic. Nicméně dostal jsem teď i nabídku v Brně, za 50, ale už zkušenej programátor co ví, co dělá. Ptal jsem se i dalších lidí, a 40 je ok, 50 už je dost. Co si pak má člověk myslet... :-)
Já mam naprosto stejnou zkušenost a potvrzuji ti to. To co vidíš tady na růtu jsou totální nesmysly a lži. 50k v hrubým je v Brně nadpůměr a může si tady říkat kdo chce co chce, ja vím o čem mluvím chodím po desítkach pohovorů ročně a taky mám známe z oboru kteří to potvrzují, že třeba 60k to má jeden ze sta. Ale jako jo, třeba tady na root.cz fórum chodí opravdu ten horní jeden percentil naprosté elity z elity a opravdu berou třeba 80k HPP, ale to 99% lidí nemá a mít nebude. Tečka, čárka, výkřičník.

Hele nechci prilejvat olej do ohne, ale napadlo te, ze sem chodej i lidi co maji vic nez 5 let praxe?
(ja mam treba 15)

Hypoteticky priklad: Rekneme ze sem nastoupil pred 10 lety za 50000,- hrubeho a kazdy rok sem dostal pridano v prumeru 5%. Kolik beru dneska?



Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #80 kdy: 25. 08. 2020, 14:55:40 »
Roky praxe, praca s roznorodymi technologiami a pod, to je to co rozhoduje o tom ci niekto zarobi 50k ako zamestnanec, alebo 100k (plus pravdaze lokalita, pouzite jazyky a co ja viem co dalsie). Lenze aj tich 100k zarobi len ten kto na to ma, vacsina ludi dosiahne za zivot uroven mediora, az medior-senior, lebo sice vedia programovat, ale nemaju na to az take nadanie + nemusia prist do styku s potrebnymi problemamy/ulohami aby mali kde taky skill nabrat.

Tak prosim vas netlacte ludom do hlav kaleraby o tom ako kazdy zaraba 100k ako zamestnanec, ked viete ze sa vas na radu pyta niekto kto pred dvoma mesiacmi vysiel zo skoly (alebo ako v tomto pripade keks ktory pise ze ma 3-4 roky skusenosti a neveri si natolko, povazuje sa skor za podpriemer).

Aj tie stranky ktore ste tu odporucali ze tam sa da tolko zarobit, ano da, ale treba na to mat dany skill. Junior ktory doslova potrebuje babysitting to tam nezvladne a zachvilu poleti, akurat tak si urobi zle meno. Dalsia vec je vytazenie, tieto personalne agentury nie vzdy dokazu zabezpecit robotu na 20dni za mesiac, su tam hluche obdobia a podobne zalezitosti.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #81 kdy: 25. 08. 2020, 19:51:38 »
plat v Praze asi 50, snad bych ho dokazal vyhadat na 60. 70 uz rikala pani na HR ze neni realne. Vubec nechapu, ze je jim za tyhle penize nekdo vubec ochotny tam chodit.

Mam praci (jsem zamestnanec). Do prace chodim kdy chci a kdy chci odchazim. Porat mam co delat. Kdyz potrebuju neco nastudovat, tak to nastuduju. Dost dobre nechapu 6 hodin fix +2 a studium kdyz mas hotovo. To je uplne mimo. Kdyz se potrebuju neco naucit, tak se to proste naucim, abych tu praci vubec moch delat, to k tomu proste patru. Pichacky povazuju za nedustojne.

50k hrubeho v Praze? Predpokladam, ze jsi totalni junior?

Vsak jsem psal, ze mne prekvapilo, jak malo nabizeli. Aktualne sem 1/2 roku v PureStorage a chrochtam si tu. Siemens mi je ted vyslovene k smichu. Btw, kdyby sem nekdo chtel, tak se ozvete. Masivne hajrujeme a je to tu super. Pecka prace, super lidi, nova kancelar, dovolena bez omezeni (kdyz ma clovek vysledky, muze dostat mnohem vic, nez jen 25 dni.), home office bez limitu, zadna predepsana pracovni doba.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #82 kdy: 25. 08. 2020, 22:50:22 »

Vsak jsem psal, ze mne prekvapilo, jak malo nabizeli. Aktualne sem 1/2 roku v PureStorage a chrochtam si tu. Siemens mi je ted vyslovene k smichu. Btw, kdyby sem nekdo chtel, tak se ozvete. Masivne hajrujeme a je to tu super. Pecka prace, super lidi, nova kancelar, dovolena bez omezeni (kdyz ma clovek vysledky, muze dostat mnohem vic, nez jen 25 dni.), home office bez limitu, zadna predepsana pracovni doba.

Jediný, co tam vidím, je pozice s potřebou praxí Javy 5+ let.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #83 kdy: 26. 08. 2020, 07:25:11 »

Vsak jsem psal, ze mne prekvapilo, jak malo nabizeli. Aktualne sem 1/2 roku v PureStorage a chrochtam si tu. Siemens mi je ted vyslovene k smichu. Btw, kdyby sem nekdo chtel, tak se ozvete. Masivne hajrujeme a je to tu super. Pecka prace, super lidi, nova kancelar, dovolena bez omezeni (kdyz ma clovek vysledky, muze dostat mnohem vic, nez jen 25 dni.), home office bez limitu, zadna predepsana pracovni doba.

Jediný, co tam vidím, je pozice s potřebou praxí Javy 5+ let.

Na LinkedInu mame vypsano snad 50 pozic a shanime ted hlavne C++. Ale obecne ten jazyk ani umet nemusis a ani ta praxe neni uplne dulezita. Dulezite je projit pohovorem, coz neni  easy. Je to 1h online test, 2h telefoni screening (volaji z US) a 3h on-site. Jazyk se pak muzes naucit. Mame tu cloveka, co se c++ naucil behem prvniho mesice.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #84 kdy: 26. 08. 2020, 12:38:47 »

Vsak jsem psal, ze mne prekvapilo, jak malo nabizeli. Aktualne sem 1/2 roku v PureStorage a chrochtam si tu. Siemens mi je ted vyslovene k smichu. Btw, kdyby sem nekdo chtel, tak se ozvete. Masivne hajrujeme a je to tu super. Pecka prace, super lidi, nova kancelar, dovolena bez omezeni (kdyz ma clovek vysledky, muze dostat mnohem vic, nez jen 25 dni.), home office bez limitu, zadna predepsana pracovni doba.
Jediný, co tam vidím, je pozice s potřebou praxí Javy 5+ let.

Na LinkedInu mame vypsano snad 50 pozic a shanime ted hlavne C++. Ale obecne ten jazyk ani umet nemusis a ani ta praxe neni uplne dulezita. Dulezite je projit pohovorem, coz neni  easy. Je to 1h online test, 2h telefoni screening (volaji z US) a 3h on-site. Jazyk se pak muzes naucit. Mame tu cloveka, co se c++ naucil behem prvniho mesice.
V C++ jsem už něco malinko dělal, ale spoken english mám prostě na ho*no :-) ale dík.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #85 kdy: 26. 08. 2020, 15:07:15 »

Vsak jsem psal, ze mne prekvapilo, jak malo nabizeli. Aktualne sem 1/2 roku v PureStorage a chrochtam si tu. Siemens mi je ted vyslovene k smichu. Btw, kdyby sem nekdo chtel, tak se ozvete. Masivne hajrujeme a je to tu super. Pecka prace, super lidi, nova kancelar, dovolena bez omezeni (kdyz ma clovek vysledky, muze dostat mnohem vic, nez jen 25 dni.), home office bez limitu, zadna predepsana pracovni doba.

Jediný, co tam vidím, je pozice s potřebou praxí Javy 5+ let.

Na LinkedInu mame vypsano snad 50 pozic a shanime ted hlavne C++. Ale obecne ten jazyk ani umet nemusis a ani ta praxe neni uplne dulezita. Dulezite je projit pohovorem, coz neni  easy. Je to 1h online test, 2h telefoni screening (volaji z US) a 3h on-site. Jazyk se pak muzes naucit. Mame tu cloveka, co se c++ naucil behem prvniho mesice.
Test bude předopkládám leetcode? A mzdově? Taky si tam myslí, jako někteří lidi tady, že 50k v Praze je fakt slušný a na 80k se dostane jen horní percentil?

anonacct

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #86 kdy: 26. 08. 2020, 17:08:33 »
PureStorage má celkem kompetitivní nabídky, když chce člověk HPP. Koneckonců kdyby netrvali na HPP, tak tam už možná pracuju taky :)

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #87 kdy: 26. 08. 2020, 18:50:39 »
Nepracoval jsem v mobility, ale v jiném oddělení.

Můj subjektivní názor je, že Siemens pokračuje v tom, co razil někdy před sedmi lety - tedy že nechce dělat sw vývoj. Celkově vzato se pro vývoj používá relativně dobrý hardware, který je degradován firemními pravidly, která jsou fajn pro ty, kteří potřebují k práci jenom MS Office, ale pro vývoj sw jsou zcela tragická. Cokoliv změnit je problém, protože o infrastrukturu se stará externí firma, která udělá jenom to, co má ve smlouvě a nikdo z dostatečně mocných žádnou změnu nepotřebuje, protože jemu Excel funguje. Takže běžná náplň práce je hledání finty, jak obejít existující systémy, aby bylo možné pracovat. To se pořád opakuje, protože restrikce se pořád zvětšují a to, co fungovalo jeden den, nemusí už fungovat další. Někoho to baví, mě každodenní vysvětlování "proč to zase nefunguje" docela frustrovalo.

Např. vytvoření malé testovací sítě vypadá tak, že si to team musí udělat sám, žádnou podporu na to nedostane. Ale dostane velkou podporu v tom, že to pořád někdo bude kontrolovat a říkat "špatně, špatně, ...". Ale podporu neposkytne.

Mobility může mít výhodu v tom, že se trošku oddělilo do samostatné firmy. Ale nedělám si iluze, protože je to pořád Siemens firma a jak známo, všechny Siemens firmy spolu tvrdě obchodují (tedy povinně od sebe nakupují služby), takže já bych ve změny moc nedoufal.

Tolik můj subjektivní názor.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #88 kdy: 27. 08. 2020, 06:38:37 »
PureStorage má celkem kompetitivní nabídky, když chce člověk HPP. Koneckonců kdyby netrvali na HPP, tak tam už možná pracuju taky :)
Tohle bylo snad na uplnym zacatku. Jestli chces na kontraktora, tak by to uz nemel byt problem.

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #89 kdy: 27. 08. 2020, 06:53:43 »

Vsak jsem psal, ze mne prekvapilo, jak malo nabizeli. Aktualne sem 1/2 roku v PureStorage a chrochtam si tu. Siemens mi je ted vyslovene k smichu. Btw, kdyby sem nekdo chtel, tak se ozvete. Masivne hajrujeme a je to tu super. Pecka prace, super lidi, nova kancelar, dovolena bez omezeni (kdyz ma clovek vysledky, muze dostat mnohem vic, nez jen 25 dni.), home office bez limitu, zadna predepsana pracovni doba.

Jediný, co tam vidím, je pozice s potřebou praxí Javy 5+ let.

Na LinkedInu mame vypsano snad 50 pozic a shanime ted hlavne C++. Ale obecne ten jazyk ani umet nemusis a ani ta praxe neni uplne dulezita. Dulezite je projit pohovorem, coz neni  easy. Je to 1h online test, 2h telefoni screening (volaji z US) a 3h on-site. Jazyk se pak muzes naucit. Mame tu cloveka, co se c++ naucil behem prvniho mesice.
Test bude předopkládám leetcode? A mzdově? Taky si tam myslí, jako někteří lidi tady, že 50k v Praze je fakt slušný a na 80k se dostane jen horní percentil?

Test je na hodinu na hackerranku, 2 kodovaci otazky + test abcd asi 10 otazek.
Nastupni plat maji vsichni myslim vicemene stejny a myslim ze tu misto na vyjednavani moc nebude. Jeste sem tu nicmene neslysel nikoho si stezovat na plat, platime dobre. Ja nastoupil v uplnym zacatku, kdy firma plat teprve kalibrovala a dostal sem, co sem si rekl, tj. relativne malo, ale porat o dost vic, nez by dal Siemens. Nasledne, asi za 2 mesice za mnou prisel sam od sebe muj manager a rekl mi, ze mi dali malo, ze by to nebylo vzhledem k ostatnim fair a ze to dorovnaji. Dorovnali a to docela vyrazne.