Siemens - Jaký je zaměstnavatel?

Povaleč

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #45 kdy: 19. 07. 2017, 20:20:51 »
Totální nesmysl je takhle generalizovat, jak to děláš ty.
Pokud je týden před konečným termínem projektu, tak je prakticky každý, kdo na tom dělá nenahraditelný. A pokud je odeslán na nucenou dovolenou někdo, kdo o tom ví nejvíc, tak můžeš mít personálu kolik chceš a ctít work-life balance jak chceš, ale termín je v ohrožení, protože nemáš nikoho, kdo má ten projekt v hlavě a je schopen na něm z voleje pracovat, nebo ho začít z voleje řídit (ten člověk, co nastoupil na nucenou dovolenou byl projektmanažer).

Nevím jestli se vyjadřuju tak špatně, nebo jste tak natvrdlý. Proč byl pan "nenahraditelný" odeslán na nařízenou dovolenou?

Odpovím si sám. Protože vyčerpal povolené přesčasy, a musí čerpat dovolenou.

Jak je to možné? Jedině tak, že pan nenahraditelný DLOUHODOBĚ pracuje přesčas a nečerpá dovolenou. A to je možné jen díky tomu, že projekt má nedostatečné personální obsazení. Uvědomte si, že ten projekt se posral dlouho předem, protože kdyby zaměstnavatel, HR, projekťák postupovali správně, nejsou na projektu přesčasy, a lidi nemají hromady staré dovolené. A když se následně za tohoto stavu náhodou něco pokazí, není žádný problém těm lidem přesčas nařídit nebo dovolenou přesunout.


Že je to vina zaměsntavatele? Jistě, to je. Je to vina HR, že na to neupozornilo dříve, je to vina toho PM, který neměl rodinu a žil prací a na dovolenou nechtěl. Já neříkám, že to není vina někoho uvnitř. Já jsem jenom překvapen, že považuješ za správné, že se raději ohrozí projekt, než by někdo poslal do zadku HR a nechal toho člověka jít na dovolenou o týden později. Vy se mi tu snažíte namluvit, že když už ty lidi odíráte X měsíců, tak to ještě týden přežijou. A to je hovadina. Máte to od začátku dělat správně.


Citace
Neříkám, že ten první příklad je ukázka toho, jak by to mělo být a co bych chtěl zažívat. Ale pokud chci něco dosáhnout, tak tomu musím někdy něco obětovat. Ten druhý příklad je ale přesně příklad toho, co je jednoznačně špatně.

Obětovat práci všechno je sebevražda. V ostatních případech se do tohoto stavu prostě nedostanete.

1. Vůbec nemusíš pracovat přesčas, abys nuceně nastoupil dovolenou. Na dovolenou nastupuješ nuceně i v případě, že máš k nějakému datu nevyčerpanou dovolenou z loňského roku. Myslím, že totéž platí v Česku, nebo to tu někdy platilo.
2. Nevím, jestli ten PM musel nastoupit dovolenou, protože měl loňskou starou, nebo protože měl daný měsíc/kvartál už moc přesčasů. Nicméně to vůbec nemusí znamenat, že je projekt nedostatečně obsazen. To prostě může znamenat, že milý PM je rád v práci a je tam často. Nicméně rozhodně neobětoval práci všechno a nebyl to žádný vyhořelý workoholik.
3. Ty pořád žiješ v tom, že to muselo vzniknout tím, že byli nějací lidé odírání nucením do velkých přesčasů. V této firmě rozhodně nebyli zaměstnanci časově odírání (ne ti, co dělali v Německu).
4. Nepochybně byla chyba nasadit na projekt PM, kterému z dřívějška hrozilo, že bude v budoucnu nuceně nastupovat dovolenou. Nicméně, když už se ta chyba stala, pořád se dala vyřešit tím, že se prostě nedodrží spolková nebo státní pravidla o nuceném čerpání dovolené. Němci raději projekt ohrozili, než by šli proti těm pravidlům. Ty to považuješ za správné. Buď máš prostě novou německou náturu (minulá generace Němců ještě měla tah na branku), nebo jsi v korporátu tak dlouho, že už jsi apatický k tomu, jestli se dílo podaří, nebo ne.


qwertz

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #46 kdy: 19. 07. 2017, 20:47:31 »
1. Vůbec nemusíš pracovat přesčas, abys nuceně nastoupil dovolenou. Na dovolenou nastupuješ nuceně i v případě, že máš k nějakému datu nevyčerpanou dovolenou z loňského roku. Myslím, že totéž platí v Česku, nebo to tu někdy platilo.
Vždyť jsem to napsal. Buď má moc přesčasů nebo dlouhodobě nevyčerpanou dovolenou. Obojí je špatně a takový stav je nežádoucí. Zákonník práce ho připouští jen vyjímečně. To že zaměstnanec dospěl do bodu, kdy musel čerpat starou dovolenou je jednoznačně chyba zaměstnavatele.

Citace
2. Nevím, jestli ten PM musel nastoupit dovolenou, protože měl loňskou starou, nebo protože měl daný měsíc/kvartál už moc přesčasů. Nicméně to vůbec nemusí znamenat, že je projekt nedostatečně obsazen. To prostě může znamenat, že milý PM je rád v práci a je tam často. Nicméně rozhodně neobětoval práci všechno a nebyl to žádný vyhořelý workoholik.
Neznáte zákonník práce. Svévolné setrvání na pracovišti není práce přesčas. Proto ho nemůže mit nadbytek. Jednoznačně chyba zaměstnavatele, který tento stav přinejmenším toleroval.

Citace
3. Ty pořád žiješ v tom, že to muselo vzniknout tím, že byli nějací lidé odírání nucením do velkých přesčasů. V této firmě rozhodně nebyli zaměstnanci časově odírání (ne ti, co dělali v Německu).
Ne. Já vycházím ze zákonníku práce, který je v německu ještě přísnější než u nás. Jestli to zaměstnavatel nařídil nebo toleroval je úplně fuk.

Citace
4. Nepochybně byla chyba nasadit na projekt PM, kterému z dřívějška hrozilo, že bude v budoucnu nuceně nastupovat dovolenou. Nicméně, když už se ta chyba stala, pořád se dala vyřešit tím, že se prostě nedodrží spolková nebo státní pravidla o nuceném čerpání dovolené. Němci raději projekt ohrozili, než by šli proti těm pravidlům. Ty to považuješ za správné. Buď máš prostě novou německou náturu (minulá generace Němců ještě měla tah na branku), nebo jsi v korporátu tak dlouho, že už jsi apatický k tomu, jestli se dílo podaří, nebo ne.
Nevím jak vy, ale já jsem v tom vašem korporátu "s tahem na branku" pracoval. Pro úspěch projektu se ohne něco tady, něco támhle, ten víken v práci vás přece nezabije. Co na tom, že děláte měsíc v kuse dvanáctky. Ve skutečnosti se nikdy nic nezachraňuje. Jen se snižuje headcount, náklady, zvyšuje efektivita. Němci nejbou blbci a proto ty pravidla zavedli.

Nasadit PM s hromadou nevyčerpané dovolené na nový projekt je prostě chyba a to je ten hlavní důvod (z toho co popisujete) celého problému. Na ten projekt měl být nasazen někdo jiný, jenže zřejmě ve firmě další zaměstnanec chyběl.

Povaleč

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #47 kdy: 19. 07. 2017, 21:17:22 »
1. Vůbec nemusíš pracovat přesčas, abys nuceně nastoupil dovolenou. Na dovolenou nastupuješ nuceně i v případě, že máš k nějakému datu nevyčerpanou dovolenou z loňského roku. Myslím, že totéž platí v Česku, nebo to tu někdy platilo.
Vždyť jsem to napsal. Buď má moc přesčasů nebo dlouhodobě nevyčerpanou dovolenou. Obojí je špatně a takový stav je nežádoucí. Zákonník práce ho připouští jen vyjímečně. To že zaměstnanec dospěl do bodu, kdy musel čerpat starou dovolenou je jednoznačně chyba zaměstnavatele.
Chyba zaměstnavatele. To jsem uznal asi 2 příspěvky zpět. Proč to pořád opakuješ?


2. Nevím, jestli ten PM musel nastoupit dovolenou, protože měl loňskou starou, nebo protože měl daný měsíc/kvartál už moc přesčasů. Nicméně to vůbec nemusí znamenat, že je projekt nedostatečně obsazen. To prostě může znamenat, že milý PM je rád v práci a je tam často. Nicméně rozhodně neobětoval práci všechno a nebyl to žádný vyhořelý workoholik.
Neznáte zákonník práce. Svévolné setrvání na pracovišti není práce přesčas. Proto ho nemůže mit nadbytek. Jednoznačně chyba zaměstnavatele, který tento stav přinejmenším toleroval.
Dtto

3. Ty pořád žiješ v tom, že to muselo vzniknout tím, že byli nějací lidé odírání nucením do velkých přesčasů. V této firmě rozhodně nebyli zaměstnanci časově odírání (ne ti, co dělali v Německu).
Ne. Já vycházím ze zákonníku práce, který je v německu ještě přísnější než u nás. Jestli to zaměstnavatel nařídil nebo toleroval je úplně fuk.
Ne. Ty opakovaně píšeš, že nějaká věc X může vzniknout pouze způsobem Y. Já se ti tu trpělivě snažím popsat, že v tomto případě to tak nebylo. A teď jsi úplně odbočil.



4. Nepochybně byla chyba nasadit na projekt PM, kterému z dřívějška hrozilo, že bude v budoucnu nuceně nastupovat dovolenou. Nicméně, když už se ta chyba stala, pořád se dala vyřešit tím, že se prostě nedodrží spolková nebo státní pravidla o nuceném čerpání dovolené. Němci raději projekt ohrozili, než by šli proti těm pravidlům. Ty to považuješ za správné. Buď máš prostě novou německou náturu (minulá generace Němců ještě měla tah na branku), nebo jsi v korporátu tak dlouho, že už jsi apatický k tomu, jestli se dílo podaří, nebo ne.
Nevím jak vy, ale já jsem v tom vašem korporátu "s tahem na branku" pracoval. Pro úspěch projektu se ohne něco tady, něco támhle, ten víken v práci vás přece nezabije. Co na tom, že děláte měsíc v kuse dvanáctky. Ve skutečnosti se nikdy nic nezachraňuje. Jen se snižuje headcount, náklady, zvyšuje efektivita. Němci nejbou blbci a proto ty pravidla zavedli.

Nasadit PM s hromadou nevyčerpané dovolené na nový projekt je prostě chyba a to je ten hlavní důvod (z toho co popisujete) celého problému. Na ten projekt měl být nasazen někdo jiný, jenže zřejmě ve firmě další zaměstnanec chyběl.
Opět - jak u blbých na dvorečku - ty mluvíš o situaci, kdy někdo dělá měsíc v kuse dvanáctky a je v práci i o víkendech. Já popisuji situaci, která taková vůbec nebyla.
Já osobně si myslím, že ten PM prostě nedocenil riziko své nevyčerpané dovolené nebo existujících přesčasů, sám to riziko neřešil a HR o tom včas nikoho neinformovalo. Ne, že tam nasadili zrovna tohohle, protože jiného PM neměli. A to jsme ale zase u toho, že ty víš všechno lépe a víš, jediný možný důvod, proč to tak bylo.

qwertz

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #48 kdy: 19. 07. 2017, 21:25:08 »
A vy mi zase vykládáte, že ten projekt zkolabobal, protože PM odešel o týden dřív na dovolenou.

V normálním projektu jsou rezervy časové i lidské (tím se zase vracíme k optimalizaci, headcountu, úsporám, které v praxi někteří zaměstnavatelé tlačí). Prostě není možné, aby byl problém jen a pouze kvůli týdnu absence jedné osoby. To může být jen třešnička na dortu té hromady chyb co se udělaly před tím.

Právě proto němci tyto pravidla mají. Aby se neřešily na úkor zaměstnanců.

Povaleč

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #49 kdy: 19. 07. 2017, 21:46:09 »
A vy mi zase vykládáte, že ten projekt zkolabobal, protože PM odešel o týden dřív na dovolenou.
Psal jsem trochu vykolejí. Znamenalo to, že se nestihl termín.

V normálním projektu jsou rezervy časové i lidské (tím se zase vracíme k optimalizaci, headcountu, úsporám, které v praxi někteří zaměstnavatelé tlačí). Prostě není možné, aby byl problém jen a pouze kvůli týdnu absence jedné osoby. To může být jen třešnička na dortu té hromady chyb co se udělaly před tím.
Já nevím, co je normální projekt. Nicméně existují projekty, které jsou od začátku problematické, protože se realizační část musí stihnout během 14 dní, co má zákazník celozávodní dovolenou. Ano, v ideálním světě takové projekty nebudete brát. Nicméně v reálném světě je berete. V takovém projektu prostě časové rezervy nemáte a beze stroje času je nevytvoříte. Obecné řeči o lidských rezervách jsou pěkné, ale projekt této velikosti by prostě dva PM neuživil, takže se spoléhá na to, že daného PM nepřejede ta tramvaj - a když ano, tak holt záskok skřípe a nestihne se to. Jak jsem psal dříve - nevím o firmě, co by měla takové rezervy, aby týden před deadlinem dokázala zastoupit kohokoliv.

Právě proto němci tyto pravidla mají. Aby se neřešily na úkor zaměstnanců.
Němci ty pravidla mají zejména proto, že u nich od dávných historických dob Wirtschaftswunderu přebujel sociální stát.

Myslím, že debata se už dost vyčerpala. Zkusím odolat pokušení a na vaši reakci nereagovat. Ale nic neslibuji :-D


Lopata

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #50 kdy: 19. 07. 2017, 21:54:15 »
S "německým typem" korporace s pobočkami v Německu i ČR mám tu zkušenost, že se tam občas měří tak trochu dvojím metrem. A navíc je v té německé části zřejmě podstatně nákladnější vyhodit neschopného zaměstnance, než si ho držet a nechat to oddřít tou českou stranou.

A přes pravidla samozřejmě nejede vlak – udělat něco lépe, efektivně a rychleji jen tak snadno nejde, když to není podle pravidel.

qwertz

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #51 kdy: 20. 07. 2017, 07:17:42 »
Já nevím, co je normální projekt. Nicméně existují projekty, které jsou od začátku problematické, protože se realizační část musí stihnout během 14 dní, co má zákazník celozávodní dovolenou. Ano, v ideálním světě takové projekty nebudete brát. Nicméně v reálném světě je berete. V takovém projektu prostě časové rezervy nemáte a beze stroje času je nevytvoříte.
To velmi dobře znám. Sám jsem minimálně jeden takový projekt řídil. (no asi jich bylo víc), a to nejsem PM.
Citace
Obecné řeči o lidských rezervách jsou pěkné, ale projekt této velikosti by prostě dva PM neuživil, takže se spoléhá na to, že daného PM nepřejede ta tramvaj - a když ano, tak holt záskok skřípe a nestihne se to. Jak jsem psal dříve - nevím o firmě, co by měla takové rezervy, aby týden před deadlinem dokázala zastoupit kohokoliv.
To je přece normální. Právě proto nedokážu pochopit, jak se bez dlouhodobé ignorance dostanete do stavu, kdy vám je důležitý zaměstnanec odejit na dovolenou? Jak to že má vyčerpány limity (přesčas, dovolená), které slouží jen pro vyjímečné situace, když by právě v této situaci je měl teprve využít?
Němci ty pravidla mají zejména proto, že u nich od dávných historických dob Wirtschaftswunderu přebujel sociální stát.
No. Je zajímavé, že například Americký nositel nobelovy ceny za ekonomii, považuje takovou regulaci za nutnou k tomu, aby systém skutečně fungoval, a německo dává za příklad, jak by to mělo vypadat. Naopak vámi preferovaný "americký přístup" považuje za škodlivý.

Adusko

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #52 kdy: 20. 07. 2017, 09:40:38 »
No. Je zajímavé, že například Americký nositel nobelovy ceny za ekonomii, považuje takovou regulaci za nutnou k tomu, aby systém skutečně fungoval, a německo dává za příklad, jak by to mělo vypadat. Naopak vámi preferovaný "americký přístup" považuje za škodlivý.

Som si precital ten clanok s ekonomom a teda neviem, kapitalizmus je nejaky clovek ktory nuti ostatnych aby podvadzali a klamali? Ak som svojpravny clovek tak viem co chcem a nekupujem veci preto lebo som ich videl v reklame, alebo si ich kupil sused. Tiez nebudem vedome klamat a podvadzat a nebudem si to ospravedlnovat tym ze ma k tomu nuti system. Vsetko je to v ludoch. Ak to vacsine pride normalne tak potom nech sa nestazuju, sami si to tak nastavili. Kazdy chce menit tych druhych, ale nikto nechce zacat od seba.

Tiez mi nie je jasne co vsetko chce ten pan regulovat, pripadne kto to bude regulovat? Ziadny extrem nie je dobry. Co je lepsie, mat moznost z prace vyhodit cloveka lebo som sa rano zle vyspal, alebo kvoli silnym odborom nemoct vyhodit neschopaka ktory sa len vezie s ostatnymi a ktory na neho doplacaju?

qwertz

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #53 kdy: 20. 07. 2017, 09:53:33 »
Som si precital ten clanok s ekonomom a teda neviem, kapitalizmus je nejaky clovek ktory nuti ostatnych aby podvadzali a klamali? Ak som svojpravny clovek tak viem co chcem a nekupujem veci preto lebo som ich videl v reklame, alebo si ich kupil sused. Tiez nebudem vedome klamat a podvadzat a nebudem si to ospravedlnovat tym ze ma k tomu nuti system. Vsetko je to v ludoch. Ak to vacsine pride normalne tak potom nech sa nestazuju, sami si to tak nastavili. Kazdy chce menit tych druhych, ale nikto nechce zacat od seba.
Nejde o to, že vás k tomu systém nutí. Jde o to, že neregulovaný kapitalismus podvodníky a gaunery odměňuje. Ten systém je tedy nefunkční v tom smyslu, že z něj nejvíce profitují jiné skupiny, než by společnost chtěla.

Citace
Tiez mi nie je jasne co vsetko chce ten pan regulovat, pripadne kto to bude regulovat? Ziadny extrem nie je dobry.
Máte pocit, že německo je extrem? Německy kapitalismus je světová špička, a tvrdá regulace mu evidentně v úspěchu moc nebrání.

Citace
Co je lepsie, mat moznost z prace vyhodit cloveka lebo som sa rano zle vyspal, alebo kvoli silnym odborom nemoct vyhodit neschopaka ktory sa len vezie s ostatnymi a ktory na neho doplacaju?
Ani jedno. Nicméne ten příklad je absurdní. Odbory těžko budou bránit neschopaka, za kterého musí ostatní dělat.

Adusko

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #54 kdy: 20. 07. 2017, 11:48:41 »
Som si precital ten clanok s ekonomom a teda neviem, kapitalizmus je nejaky clovek ktory nuti ostatnych aby podvadzali a klamali? Ak som svojpravny clovek tak viem co chcem a nekupujem veci preto lebo som ich videl v reklame, alebo si ich kupil sused. Tiez nebudem vedome klamat a podvadzat a nebudem si to ospravedlnovat tym ze ma k tomu nuti system. Vsetko je to v ludoch. Ak to vacsine pride normalne tak potom nech sa nestazuju, sami si to tak nastavili. Kazdy chce menit tych druhych, ale nikto nechce zacat od seba.
Nejde o to, že vás k tomu systém nutí. Jde o to, že neregulovaný kapitalismus podvodníky a gaunery odměňuje. Ten systém je tedy nefunkční v tom smyslu, že z něj nejvíce profitují jiné skupiny, než by společnost chtěla.

Citace
Tiez mi nie je jasne co vsetko chce ten pan regulovat, pripadne kto to bude regulovat? Ziadny extrem nie je dobry.
Máte pocit, že německo je extrem? Německy kapitalismus je světová špička, a tvrdá regulace mu evidentně v úspěchu moc nebrání.

Citace
Co je lepsie, mat moznost z prace vyhodit cloveka lebo som sa rano zle vyspal, alebo kvoli silnym odborom nemoct vyhodit neschopaka ktory sa len vezie s ostatnymi a ktory na neho doplacaju?
Ani jedno. Nicméne ten příklad je absurdní. Odbory těžko budou bránit neschopaka, za kterého musí ostatní dělat.

Predpokladam ze ak v USA dokazu niekomu podvod tak ide sediet.

Nie, nemam pocit ze Nemecko je extrem. Pride mi ze Nemci su tam kde su kvoli discipline, tvrde regulacie su podla mna aj vo Francuzku a to by som ako extrem oznacil, ale o tom zas nebola v clanku rec. Dolezite je co spolocnost urobi pre to aby profitovali spravne skupiny a ako sa dodrziavaju pravidla.

OK, toho neschopaka som celkom nedomyslel.

qwertz

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #55 kdy: 20. 07. 2017, 12:41:37 »
Problém je ten podvod dokázat. Zejména podvody finančního a obchodního charakteru se dokazují velmi obtížně.

Mimochodem zkuste si vzpomenout, kolik top managerů v USA odsoudili za podvody tohoto typu. V celé historii naprosté minimum, a například za finanční krizi v roce 2008 a zjevný podvod kolosálních rozměrů s CDO prakticky nikdo.

Ten Sobotka

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #56 kdy: 20. 07. 2017, 15:22:07 »
Jako proc sedet a delat pro firmu nad dohodnuty cas? A kdyz mi zavolaj z firmy ze se neco postralo, no jejich problem.

Mam makat na to aby si vlastnik firmy koupil dalsi Ferrari nebo co? Pokud to jejich manazer podelal, tak to podelal. Jak je to muj problem?

rada: neberte si od firmy telefon, ani tarif. Nedavejte svoje telefoni cislo, ani soukrome skype atd. Pokud Vam chteji zavolat tak jedine na jejich telefon na jejich tarifu a to ze jste pripraveni to zvednou, stoji firmu 10% vasi prumerne hodinove mzdy.
Jakmile to zvednete, tak okamzite bezi standartni pracovni doba, s minimalni pauzou 12h mezi sichtama. A to i s prescasama atd.
Pracovni pravo EU.

Nase firma to vyresila outsoursingem do Indie. Takze nejenom ze mame dobrej life-work-balance, ale zlepsila se nase komunikace se zakaznikem a zamestnali jsme vic lidi. Mne to treba za to dalsi BMW nestoji.



Trident

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #57 kdy: 22. 07. 2017, 10:39:01 »
Pokud hledáš zkušenost - OK
Pokud ti nevadí obrovský korporát - OK
Pokud hledáš delší zaměstnání - NOK

Po projektu většinu lidí vyházejí - je to tak pro ně výhodnější. Noví lidé jsou levnější, bohužel...

S tím vyhazováním nevím, nevím... Smlouvy dávají na dobu neurčitou, a to hned od začátku, s tříměsíční zkušební dobou, takže bych to neviděl tak černě. Všichni lidi, co o nich vím, že odešli jinam z vývojových oddělení, šli ze své vlastní vůle. Podle mě je to ten typ zaměstnavatele, u kterého můžeš vydržet až do důchodu, přestože dohromady nic neumíš.
Problém je podle mě v tom, jak ta firma funguje. Pokud jsi nezažil socialismus, tak tady máš skvělou příležitost do těch dob nahlédnout.
A pokud bys snad chtěl uvažovat o nějakém kariérním růstu, tak ostříhat dohola a koupit si Indulonu.

Jen upozornuju že indulona musí mít značku Siemens a projít compliance oddělením bo by z toho zas mohla být korupční afera. A nezapomeň projít všechna povinná školení. Ať tě pan morphy ochraňuje! BTW:ten je náhodou kewl:)

Výhodou však je, že pokud děláš jinde než v cechach tak se občas dostaneš k projektům, ke kterým by ses jinak nedostal. Typicky třeba aerospace.
Hlavně ať nemáš primyho nadrizenyho z cech.
V cechach jsou jen pricmrndalci. Firma obecně jako taková je unix unfriendly neb je zaprodana microsoftu, ale není problém vyžádat si vedle Windows stroje I pár strojů navíc na které si můžeš nainstalovat co chceš. O patent nezadej, dostaneš mizernou almuznu. Spíš dělej vlastní projekty které ti smluvně nekoliduji.

HAR

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #58 kdy: 24. 07. 2017, 10:21:43 »
K původní otázce vlákna: v Siemensu jsem pracoval, ale v minulém desetiletí a od té doby se to mohlo změnit.

Výhoda: byla tam relativní pohoda a většinou dost málo tlaku (narozdíl od třeba amerických firem)
Nevýhoda: interní siemensí nástroje, frameworky atd. nebyly dobře dokumentované, takže člověk někdy tápal, kde co jak použít

Ale jak říkám, v obou věcech mohlo dojít k posunu za tu dobu.

keks

Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« Odpověď #59 kdy: 18. 08. 2020, 17:43:25 »
Omlouvám se za nekro, máte ale někdo aktuální informace ohledně tohoto zaměstnavatele jak to tam vypadá, na čem dělaj, jací jsou tam lidé a tak?