„Podvůdky O2“ s ADSL/VDSL

Trident

Re:"Podvůdky O2" s ADSL/VDSL
« Odpověď #15 kdy: 11. 07. 2017, 03:55:52 »
Já mám VDSL cca 400–500 m od ústředny.

Právě!
Nárůsty latence způsobuje zřejmě ten předsunutý DSLAM, protože před přepnutím na předsunutý DSLAM byl ping okolo 12-ti, maximálně dvacet. Teď se výjimečně dostanu pod třicet, běžně pak 50-80.
Zrejme spatne nastaveni profilu/vectoringu nebo je nekde proste spatny kontakt. Doporucuji vyreklamovat at premeri linku. Cetin zdedil po predchozich pohrobcich CTc pomerne dobre vybavene metrologicke oddeleni tak at da O2 podnet k presetreni.


pedro m

Re:"Podvůdky O2" s ADSL/VDSL
« Odpověď #16 kdy: 11. 07. 2017, 07:09:10 »
Kdyz vis prd, nesir bludy. Delas pak ze sebe blba.

A ty, moudrá ženo, víš že jsi na předsunutém DSLAMu viď :-D

jo, ustredna je doslova 3km od me, takze JO, vim to

Milfaus

Re:"Podvůdky O2" s ADSL/VDSL
« Odpověď #17 kdy: 11. 07. 2017, 09:37:28 »
Zrejme spatne nastaveni profilu/vectoringu nebo je nekde proste spatny kontakt. Doporucuji vyreklamovat at premeri linku. Cetin zdedil po predchozich pohrobcich CTc pomerne dobre vybavene metrologicke oddeleni tak at da O2 podnet k presetreni.

Dík za tip!

SPECZ

Re:"Podvůdky O2" s ADSL/VDSL
« Odpověď #18 kdy: 11. 07. 2017, 09:50:42 »
Já mám skoro to samý ale s VDSL 20/2. Internet sem tam vynechá na cca 1 sec. Je nestabilní přes den a naopak stabilnější večer a v noci. Vadí to hodně při stahování protože se download přeruší a ne vždy jde navázat. To samé při nahrávání příloh do emailu nebo při zobrazování web stránek.....
O2 podpora doporučila reklamovat modem, tak to zkusim a uvidim.

Jo, to fakt klíďo může dělat modem, dva kousky toho jejich zázraku už jsem reklamoval, dělaly téměř to samý. Vždy cca do dvou týdnů od zapnutí narostl pinkg klidně na 100ms, a do administračního rozhraní se dalo přihlásit tak na pátej pokus.

Otestovat jestli je to modemem (rozsypanym FW v něm) jde v celku snadno - ping přímo na modem v tu chvíli trvá nesmyslně dlouho ...