eProgesa - obsluha pomocov OCR

Progreee

eProgesa - obsluha pomocov OCR
« kdy: 26. 09. 2017, 11:14:58 »
Dobry den.
Pre jedneho nasho zakaznika riesime aplikaciu ktora musi kooperovat so systemom eProgesa. Bohuzial nemozme nieako zasahovat do eProgesa. eProgesa je vlastne len interface medzi ORACLE a clovekom. Naskenuje postupne barkody a na zaklade vystupu s programu (GUI) vykona dalsiu akciu. A tu je problem: eProgesa je velmi uzavrete riesenie kde nie je priestor na akukolvek modifikaciu.

Nemozme obist eProgesa a ist priamo na DB. Takze vyzera to tak ze budeme musiet asi pomocov OCR vytvorit "interface" medzi nasim programom ktory bude akoze simulovat uzivatela a eProgesa. Problem je ze nemam ziadne tusenie akou cestou ist. Ma niekto skusenost alebo riesil nieco podobne?

Dakujem
« Poslední změna: 26. 09. 2017, 11:35:48 od Petr Krčmář »


pb

Re:eProgesa - obsula pomocov OCR
« Odpověď #1 kdy: 26. 09. 2017, 11:28:26 »
Myslíte vyfotit si obrazovku, pomocí OCR z ní něco vyčíst a na tom základě pak něco udělat? Pokud je to ve windowsech, a používají normální heavy weight widgety, tak se dá vytáhnout struktura, vyčíst z patřičných oken, a naopak zase do patřičných oken sáhnout, poslat jim klávesy, kliknutí na tlačítka a podobně. Je to vojeb ale dělal jsem to např. pro BAAN. Jsou na to nějaké nástroje.

Karel

Re:eProgesa - obsluha pomocov OCR
« Odpověď #2 kdy: 26. 09. 2017, 12:10:40 »
Kdysi jsme podobnou věc museli řešit. Pomohlo AutoIT.

https://www.autoitscript.com/site/autoit/

Progreee

Re:eProgesa - obsluha pomocov OCR
« Odpověď #3 kdy: 26. 09. 2017, 13:26:22 »
Dakujem za odpovede.
pb : mozno viac detailov ake nastroje si pouzil?
Ma este niekto este nieake napady?

Re:eProgesa - obsluha pomocov OCR
« Odpověď #4 kdy: 26. 09. 2017, 13:41:09 »
Dakujem za odpovede.
pb : mozno viac detailov ake nastroje si pouzil?
Ma este niekto este nieake napady?

Taky AutoIT, ale dll nebo OCX. Zdarma se tomu dál nehodlám věnovat. Pokud chcete konzultaci, napište mi zprávu.


Progreee

Re:eProgesa - obsluha pomocov OCR
« Odpověď #5 kdy: 26. 09. 2017, 16:34:42 »
pb dakujem.

Vyskusal som AutoIT a myslim ze tym smerom pojde cesta. Problem je ze ta aplikacia ktoru chcem "ovladat" je v JAVE a ma kopec pop-up okien ktore treba monitorovat. (niektore odkliknut, niektore sa zobrazuju na par sekund). Nieako som zatial neprisiel na to ako riesit prave tento problem. Proste zachytavat co sa na obrazovke deje a na zaklade toho vykonavat akciu.

David1234

Re:eProgesa - obsluha pomocov OCR
« Odpověď #6 kdy: 26. 09. 2017, 18:54:52 »

Pdpds

Re:eProgesa - obsluha pomocov OCR
« Odpověď #7 kdy: 27. 09. 2017, 11:46:30 »
David - dobre ale je to funkcne dost obmedzene.