Jak v macOS Finder označit víc než dvě položky

dd

Jak v macOS Finder označit víc než dvě položky
« kdy: 14. 06. 2017, 23:23:00 »
Zdravím, mám fatální problém v Mac OS X vysoká Sierra označit položky ve Finderu v zobrazení  (Čtvercové )mřížky (jelikož potřebuji vidět náhledy, tak proto potřebuji zobrazení ikona a nikoli seznamu nebo kartotéky) POMOCÍ ŠIPEK.


Problém 2: Dokonce ani není možné Označit VÍCE NEŽ 2 POLOŽKY směrem doleva (! ! ! ) Shift a šipky VLEVO.! FATAL ERRORFAIL ! (s šipkami jiných směrů není problém)

Problém 3: Pokud se pohybuji pomocí šipek, pak pokud dorazím na ikonu na kraji okna, tak NENÍ MOŽNÉ DÁL měnit aktuální ikonu (natož označovat!) STEJNOU ŠIPKOU (seznam jako se nezalamuje) ! FaTAL Error 2 . Jednoduchý příklad: mám mřížku 4x4  (1 až 16) a chci se označit (NEBO ASPOň proboha posunovat aktivní kurzor) od ikony 3 až 5. TO nejde, protože na 4 se to zastaví  nejde do dál, protože 5 leží na jiné řádku. Musel bych

Sice mohu využít klávesu (Shift+)Tab pro pohyb , který KONEČNĚ podporuje zalamování ,ale nelze pomocí Tabu označovat ---> není možné použít Commad (+Shift) + Tab, jelikož to je klávesová zkratka pro přepínání aplikací.


Co tedy chci: chci naprosto trivální věc:možnost označit v zobrazení ikon libovolnou podmnožinu množinu ikon z dané složky.  Pomocí klávesnice (a jmenovitě na windows k tomu stačít ctrl,shift,tab a 4 šipky) Pokud by tato triviální věc nebyla možná, tak chci ještě triviálnější věc, označit souvislou podmnožinu ikon , která má tu drzost, že  ve čtvercové mřížce ikon se rozléhá 2  řádcích, tedy že počátek výběru je na jiném řádku než konec.

Tedy schematicky vyjádřeno chci ve Finderu pomocí klávesnice označit soubory jejichž počáteční písmena jsou například z znaků  0123456789ABCDEF (16 souborů) a chci označit 0,3,4,6,7,8,9,A,C,E Problém je že v té obdélníkové mřížce(na začátku jsem psal, že zobrazit potřebuji soubory jako ikony, abych viděl náhled, tudíž takhle například vyšlo rozložení ikon) podle tvaru okna má
0__3
4_67
89A_
C_E_
(na windows)Normálne bych označil 0 (space), přesunul se na 3(ctrl šipky), označil spolu s 4(shift šipka), přejel dál, (ctrl, šipky) atd....
« Poslední změna: 15. 06. 2017, 20:10:40 od Petr Krčmář »


Josef

Nelze, bez mysi / touchpadu takovej vyber ve Finderu nedas. Takze drz CMD a klikej na soubory co chces vybrat.

Pet

Finder je len zakladny nastroj, ked chces lepsi manazer odporucam Commander One Pro. Tam normalne chodis sipkami a spacebarom oznacujes subory.

https://itunes.apple.com/us/app/commander-one-dual-pane-file-manager/id1035236694?mt=12