Google Capchta chce „Multiple correct solutions required“

dikanc

Proč je google captcha na některých stránkách (když pominu že je to iframe) tak příšná jak hitlor Hnízdo?
1. Už mě nebavilo vybírat několik sérií obázku v puzzle co je dopravní značka atd....
2. Tak jsem dal ikonku sluchátek, a doufal že po přehrátí bude stačit napsat pár čísel.

Jenže to četlo asi 8 čísel s různými pauzami a různými hlasy. Pak se mi odklepnutí ukázalo :"Multiple correct solutions required - please solve more."
Jde to nějak udělat, aby "se spokojili" s jednou dávkou? Nechci luštit captcha do půlnoci.

Případně proč někdy stačí jen jedna sada čísel (nebo jedno puzzle) a někdy to nepustí ani po třech?

Mohou si hostující stránky samy určit, jak moc chtějí sířit (kolik iterací luštění nebo přepisování) uživatele?
« Poslední změna: 05. 06. 2017, 09:27:05 od Petr Krčmář »


dikanc

Navíc k čemu celá podělaná "re"captcha  je , když nakonec projde i s chybami (když označím třeba o jeden obrázek navíc, který tam nepatří)

Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
captcha není kvíz o ceny, abys musel odpovídat správně, má jen zjistit, jestli jsi člověk, robot nebo opice.

Vtipné je, že tu hlasovou captchu si umí Google rozlušit vlastní službou, při ale masivnějším použití blokují účet. To jen tak mimo.

Jejich captcha mě poslední dobou také vysloveně štve, abych se 5 minut přihlašoval, protože usoudil, že můj ISP je v Indii a že je super nápad mi nabídnout indické otázky k obrázkům nebo hledání hor, tam kde podle mě určitě nejsou, je super. Naštěstí pokud je člověk přihlášený na firemní účet, Google daleko méně otravuje s captchou a na stránky, kde ji musím vyplňovat jsem přestal chodit a raději trávím čas na česrstvém vzduchu.

Meh

Navíc k čemu celá podělaná "re"captcha  je , když nakonec projde i s chybami (když označím třeba o jeden obrázek navíc, který tam nepatří)

Prece kvuli tomu, aby Google mohl na zaklade reakci vytvorit/priradit unikatni signaturu jednotlivym uzivatelum a sledovat, kdo a kam se hlasi.

dikanc

Re:Google Capchta chce „Multiple correct solutions required“
« Odpověď #4 kdy: 05. 06. 2017, 10:17:01 »
Právě proto captchu načítám zásadně nepřihlášen a jen na vyžádání díky umatrix, mám přehled, o iframech v stránce.

Mimochodem zjišťuje google, na jaké stránce captcha je ,nebo jen prostě generuje obrázky bez nějakého zkoumání apod?  Ale vzhledem  k tomu, jak se rozmohlo šmírování, trackery, (samozřejmě reklama) a "měřiče" podobně jako se rozmohl státní dluh  za paroubkovo čssd vlády, tak spíš myslím, že google bude v tomhle průkopník.

Jaké parametry nastavení má ta captcha, když si ji někdo vloží na stránku?


Meh

Re:Google Capchta chce „Multiple correct solutions required“
« Odpověď #5 kdy: 05. 06. 2017, 16:10:08 »
Spravce, ktery si preje umoznit Googlu smirovani uzivatelu sveho webu, si na nej umisti vedle recaptcha skriptu jeste div s vlastnosti data-sitekey, jejiz hodnota je zrejme indentifikator, unikatni pro kazdy web (a mnohokrat se opakuje v komunikaci).
Na konec se uzivatel prihlasi a s formularem odesle promennou g-recaptcha-response, ktera obashuje nejaky vygenerovany token, na nejz se predpokladam server zepta Googlu a podle platnosti povoli, nebo zamitne pristup.

Kompletovani captchy pred tim, nez vyplnis login a heslo, pripadne dalsi udaje, ti podle mne moc nepomuze. Za prve, skripty jsou na serverech Google a on ti muze kdykoliv naservirovat jine, ktere ti vyluxuji vstupy formulare ve chvili, kdy jej odesles.
Za druhe, i kdyz znalost prezdivky neni od veci, Google moc nezajima, ze xxxGANDALFxxx951 se prihlasil na web hentai.com a pouziva heslo Gandalf123. Pro nej je zajimavejsi vedet, a to skrze svoji rozsahlou sit smirovacich prvku, rozesetych po celem webu, zjistit muze, ze osoba, ktera hleda A, B a C, a ktera navstevuje weby D, E a F, navstevuje take hentai.com. Pokud jsi zaroven prihlasen do sluzeb Google svym jmenem, tak dokaze rict rovnez to, ze Pepa Novak hleda A, B, C, navstevuje D, E, F a take hentai.com.

Propojeni captchy se smirovanim je velmi chytre, protoze uzivatel bud bude pouzivat web a zaroven se necha smirovat Googlem (povypina vsechny blokatory nebo ve vsech whitelistuje Google prinejmensim pro dany web), nebo se smirovat nenecha a v tom pripade nebude s to dany web pouzit, protoze z principu kdo tou captchou neprojde, ten se tam nedostane.