Jakou NoSQL databázi?

Trollopata

Re:Aku NoSQL databazu?
« Odpověď #15 kdy: 02. 06. 2017, 19:47:08 »
javamanovi ted pookreje srdicko, protoze to bezi na jave :-) jinak server je Apache TomEE (jo, pouzivam ejb) a webovy framework Apache Wicket. To je asi vsechno; ja vim, technologicky sem trochu zamrznul v minulosti, ale holt i se starym naradim se porad da neco postavit ;-)
Nejdůležitější nářadí je lopata.


Tomas2

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aku NoSQL databazu?
« Odpověď #16 kdy: 03. 06. 2017, 01:05:09 »
pokud chcete mít úspěšnou aplikaci, vykašlete se na nosql, to nevede k úspoře, ale k plýtvání časem na vývoj. Pokud si ale chcete hrát a něco se naučit, vemte tu první, která vám padne pod nos a vyzkoušejte si to na ní, u začátečníků má docela úspěch Mongo nebo Couchdb či Redis, pokročilejší jsou schopni pracovat s Elasticsearch. Rozhodně se vyhněte speciálkám typu Riak, Cassandra, Hadoop nebo těm stovkám velice malých bez velké komunity.

Ona je občas výzva i ten jeden uživatel za sekundu, záleží na typu aplikace a HW. Ty velké systém s miliony požadavků za sekundu prostě jen běží na mnoha strojích, to pak není zábava, mít pod kapotou 1000 cpu a desítky TB ram si člověk ani neužije, když jako vývojáře ho k tomu už nepustí a jako architekt si s tím nemůže hrát. Všichni se ale strašně rádi chlubí na jak velkém projektu pracovali :)


Re:Aku NoSQL databazu?
« Odpověď #17 kdy: 03. 06. 2017, 09:47:42 »
Je neco uplne vyjimecneho to mixovat?

Tedy primarne SQL nad kterym dokazu dobre vyhledavat + nejaka forma cache ktera umi rychle vracet podle ID (napr Redis)? Pro me je to naprosto bezne diky tomu jaky produkt implementuju tak me zajima jestli to je specifikum v PHP kvuli vykonu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Youda

Re:Aku NoSQL databazu?
« Odpověď #18 kdy: 03. 06. 2017, 10:31:54 »
A neuvazoval jsi zacit stavet na necem a nezacinat uplne z cisteho stolu?

Treba Liferay portal je celkem moloch, ale posledni verze 7 je postavena na OSGi, jednotlive portlety jsou OSGi bundly, takze absolutni svoboda, pristup do SQL DB pres ORM s moznosti native dotazu a vysledky stejnych SQL dotazu se cachuji.
Bezi na tom napr Muj TMobile.

Stefan

Re:Aku NoSQL databazu?
« Odpověď #19 kdy: 03. 06. 2017, 10:42:35 »
Bezi na tom napr Muj TMobile.
Opravdu je zde na místě slovo "běží" ? Liferay je opravdu moloch a použít ho na cokoli jiného než korporátní portál je cesta špatným směrem. Jenom si ho "prázdný" nainstalujte a po spuštění uvidíte tu rychlost a co až do toho něco přidáte ......


aaa

Re:Aku NoSQL databazu?
« Odpověď #20 kdy: 03. 06. 2017, 11:59:19 »
Na nestrukturovane data BigTable. Ma stabilny kod a niektori individualni uzivatelia v cloude posielaju v jednom datacentre cez 50M QPS. Vynasob si to poctom datacentier a mas slusny vykon. Dost na konkurovanie svetovym lidrom.

Tvoje data su strukturovane, tam pouzi radsej skutocnu SQL databazu. NoSQL radsej ako cache alebo ulozisko session alebo hocico ine.

Re:Aku NoSQL databazu?
« Odpověď #21 kdy: 03. 06. 2017, 18:36:08 »
Pozri firebase tam nemusíš žiadny backend písať alebo aj môžeš a potom to prepojiš s firebase , je to podla mna na nejaký rýchly  prototyp ok. Teda ak chceš realtime DB , alebo ešte realtime DB môže byt rethinkDB