Šli byste pracovat přes agenturu?

.

Šli byste pracovat přes agenturu?
« kdy: 25. 05. 2017, 07:44:35 »
Na jobs.cz a linkedin často agentury často hledají lidi. Není to trochu podezřelé, jít přes ně někam pracovat? Proč totiž firmy raději ty peníze, které dávají agentuře, nedají svým zaměstnancům, aby někoho přivedli? Možná proto, že je to žumpa a programátoři tam prostě nikoho přivézt nechtějí?


LR

Re:Šli byste pracovat přes agenturu?
« Odpověď #1 kdy: 25. 05. 2017, 08:43:45 »
Ja nevim, zda se ti ze v naplni prace programatora ma byt nahaneni lidi?

Ted trosku vazneji, v dobe kdy je tak akutni nedostatek lidi v IT jsou hold firmy ochotny platit nekolika nasobek platu(prip. tisice za kazdy MD) za kazdeho noveho zamestnance, ktery v te firme aspon nejakou dobu vydrzi. Navic kazda solidni firma pro sve zamestnance nabizi nejaky referral program za dovedeni nove ovecky

Unknown

Re:Šli byste pracovat přes agenturu?
« Odpověď #2 kdy: 25. 05. 2017, 09:30:01 »
"Navic kazda solidni firma pro sve zamestnance nabizi nejaky referral program za dovedeni nove ovecky"

Co je na nahaneni lidi pres zamestnance "solidniho"??? Jako ma to pro firmu asi vyhodu prvotniho filtru, ze malokdo doporuci do firmy kde dela totalniho zmrda, blba ci lempla, ale ze by to nejak vypovidalo o solidnosti????

?

Re:Šli byste pracovat přes agenturu?
« Odpověď #3 kdy: 25. 05. 2017, 11:39:45 »
Naopak, pokud je referral odměna dostatečně motivační a firma dostatečně veliká, že se v ní i totální zmrd ztratí, tak budu naopak dohazovat každého. Prachy přece nesmrdí.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Šli byste pracovat přes agenturu?
« Odpověď #4 kdy: 25. 05. 2017, 12:37:01 »
V dnesni dobe je to uplne bezne. Drtiva vetsina nabidek bude pres agenturu a u velke spousty z nich to clovek ani nepozna. Podezreleho na tom neni nic. Nektere firmy proste chteji usetrit za vlastni pocetny HR tym a agentury maji v popisu prace mit trh zmapovany a udelat alespon uvodni filtr. Je pravda, ze spoustu head hunteru a agentur si proste nahani pravdepodobnost kontaktovanim lidi kteri jsou profilem uplne mimo, jen proto aby vykazali nejakou cinnost a zvedli si sance na uspech. Otazka je, jak daleko to takto dotahnou.
Z pohledu zamestnance ovsem clovek v podstate nemusi zaregistrovat ze byl dohozen pres agenturu.

Potkal jsem spousty lidi v branzi kteri byli profesionalove a umeli v tom chodit a pak i totalni zoufalce, kteri byli uplne mimo, nicmene takhle je to v kazdem oboru.

S ohledem na tema prispevku musim konstatovat, ze vetsina firem z me zkusenosti vyuziva jak sluzem agentury tak i nabizi odmeny stavajicim zamestnancum za dohozeni cloveka ve visi rekneme prumerneho platu na dane pozici. Pokud to tak firma nedela, je to smis namet k zamysleni se nad firmou samotnou, ale ne nad agenturou.


hurvajs

Re:Šli byste pracovat přes agenturu?
« Odpověď #5 kdy: 25. 05. 2017, 19:20:06 »
Přesně, jak píše smoofy. Firma nemá tolik lidí, aby si mohla držet své HR, resp. lidi, kteří dělají výběr uchazečů. Podle mne i hraje roli fakt, že agentury, a't se Ti to líbí nebo ne, mají mnooehm větší záběr a tudíž je mnohem více lidí, které mohou dodat do výběr. řízení.

Referral nefunguje - zažil jsem ho v několika firmách, a vždy to je katastrofa, resp. lidi, kteří jsou doporučeni. Nevím jak to mají agentury, ale podle mne za toho člověka částečně "ručí".

Z mého pohledu mi spíše vadí, že ikdyž má člověk vypnutou notifikaci a nechce být na linkedin rušen HR, tak mu chodí nepříjemné zprávy od agentů na HR. Vesměs to ani nejsou zajímavé nabídky, málo peněz a poslední dobou se mi bohužel zdá, že už i na LinkedIn je to honba za co nejvyšším počtem "známostí" - začíná smrdět jako Facebook.

Ale zpět k otázce, ano klidně bych to udělal a přes HR jsem šel několikrát. Vždy jsem byl spokojený. Ona firma, se k tobě může chovat i trochu jinak, protože si Tě už zaplatili.

L

Re:Šli byste pracovat přes agenturu?
« Odpověď #6 kdy: 26. 05. 2017, 02:16:16 »
Ako zamestnanci mame dost penazi za referala, interny referal ma o dost vacsiu sancu uspiet v pohovore. Ludia robiaci pohovor nevedia, ci ide o referala, takze zamestnanci naozaj poznaju lepsich ludi. Ale nepoznaju dost ludi.

Ked ma niekto zaujem o zaujimavu pracu v zahranici, rad ho odporucim.