Python - načtení obsahu souboru

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Python - načtení obsahu souboru
« Odpověď #15 kdy: 26. 05. 2017, 21:26:30 »
Koukám že Python použil svou obranu: odsazení. Programovat stylem pokus --omyl, není dobrá strategie.


Nesnažím se stát programátorem v pythonu (zatím), nejsem ani aǰťák, i když mne linux baví. Jen jsem chtěl rozchodit jeden již hotový script. Načtení souboru jsem potřeboval proto, že na openwrt nemám whois příkaz. Ten skript mi na ubuntu funguje, a tam to řešit nemusím, jen jsem chtěl prostě přijít na tohle.


A stejně se to nepovedlo, protože jen něco opravím, objeví se jiná chyba. O pythonu jsem do této doby věděl pouze to, že existuje. Když bude čas, tak si o něm něco přečtu.


Re:Python - načtení obsahu souboru
« Odpověď #16 kdy: 26. 05. 2017, 22:11:54 »
Neberte si to osobně, já jsem také začínal a každou chybu jsem musel někde dohledat. Základem ale je, nejdříve si přečíst něco o jazyku, který chci používat. Pak byste nemohl být překvapen z toho, že Python je citlivý na indentaci. Takhle po slepu upravovat program vede k hodně špatným návykům -- pokud se vám to nepovedlo, je to jen dobře. Příště by vám to mohlo, obrazně řečeno, ustřelit nohy.

Re:Python - načtení obsahu souboru
« Odpověď #17 kdy: 27. 05. 2017, 00:11:20 »
Koukám že Python použil svou obranu: odsazení. Programovat stylem pokus --omyl, není dobrá strategie.


Nesnažím se stát programátorem v pythonu (zatím), nejsem ani aǰťák, i když mne linux baví. Jen jsem chtěl rozchodit jeden již hotový script. Načtení souboru jsem potřeboval proto, že na openwrt nemám whois příkaz. Ten skript mi na ubuntu funguje, a tam to řešit nemusím, jen jsem chtěl prostě přijít na tohle.


A stejně se to nepovedlo, protože jen něco opravím, objeví se jiná chyba. O pythonu jsem do této doby věděl pouze to, že existuje. Když bude čas, tak si o něm něco přečtu.

Kdyby náhodou, tak něco k Pythonu je i tady volně ke stažení - https://www.root.cz/knihy/oddeleni/vyvoj-a-knihy-pro-vyvojare/ (kdybys o tom nevěděl - jen pozor na rozdíly Python 2.7 x Python 3 :) )